:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Początki w jeździe konnej oraz instrukcje dla początkujących jeźdźców. cz.1

Dominika Pala - blog 03/05/2012 20:49

Wiele forumowiczów z galopuje.pl miało styczność z końmi.Zdaje mi się , że wszczyscy , ale pewno nie jestem.Oczywiście jedni więcej jedni mniej.Niektórzy jeżdżą inni nie.Znów tę grupę można podzielić na tych co jeżdżą więcej od 3 razy w tygodniu , którzy jeżdżą 1 - 2 razy w tygodniu jeżdżącyh 2 -1 raz w miesiący , co pół roku jeden trzy razy i tak dalej i tak dalej ... potem na lata przejeżdżone w siodle i wiele innnych kryteriów.

Moja styczność z końmi zaczeła się oczywiście od kucyków!Uwielbiam je!Zawsze przejażdki na imprezach okolicznościowych na kucu , później koniu.W tym czasie u mojej cioci Doroty był koń imieniem Baśka.Klaczka kasztankowa jasna.O czarnej grzywie i ogonie oraz na pysczku gwiazdke z łysiną.Tego konia czesłam , dbałam.Była przystoswana do jazdy wozem , ale na oklep ja i kolega jeźdźiliśmy oczywiście przy opiece dorosłych , gdyż byliśmy mali.Poprzedniczki i poprzednicy Baśki oczywiście też byli ujeżdżeni , gdyż moja ciocia Sylwia była samoukiem w jeźdźie konnej na oklep.Ponieważ nie mogła uczęczać na zajęcia jazdy konnej.Jeździła na oklep , lecz miała ogłowie.Baśka mieszkała daleko odemnie gdyż ja w Śląskim ona w Łódzkim województwie.Tylko w wakacje widziałam ją.Zawsze chciałam zacząć jeźdźić , potem nasiliło się to , ale nie miałam odwagi powiedzieć , że chcę jeźdźić(bałam się odmowy , traktowałambym to jako porażkę , a ja nie zabardzo lubię przegrywać).W końcu nabołknełam ten temat zaczoł się powoli i spokojnie z przeciągnięciami , a potem waliłam prosto z mostu i śmiało.Zszokowanie w oczach był widać zmiana w rozmowie było wyraźnie czuć.Odzywki , że to niebezpieczne i wybicie tego z głowy będzie trudno , więc lepiej było sie nieodzywać i siedzieć cicho w wygodnym fotelu.Rozmowa skończyła się dynamiczne i co dziwne spokojnie.Potem w niedługim czasie kilka podobnych rozmów , może trochę z mniejszymi emocjami.Rozmowy były nie potrzebne aż tak bardzo.Trochę dręczyły już domowników.Znalazłam stajnie , razem ustalone pewne informacje i spotkanie w stadninie.Ale jednak nie ta stadnina zbyt droga i cały sprzęt od razu nawet na pierwszą lekcje.Dojeżdżanie aż 3 autobusami oraz nieodpowiednie godziny i dni ... . Więc jednak nie.Były inne stadniny , ale jednak nie chciałam iść niby dojazd dwoma autobusami i ceny dośc unormowane , ale jednak nie to.Nie wiem czemu.I tak trochę czasu mineło , aż w końcu znalazłam stajnie , w której jeżdżę.Ale to nie było tak pyk i już.Po pierwszej stadninie straciłam nadzieje , że znajdę stadnine , a przytym jazde na tych cudownych zwierzętach , ale w zakątku duszy myślałam , że pojadę i znajdę stadnine , ale nie było to łatwe po nieudanych próbach i coraz mniej nadziejii.W wakcje pojechałam do takiego pana , który ma konie wsiadłam i coś tam mi tłumaczył , ale nie umiał mi wytłumaczyć.Klacz przestraszyła się i spadłam.Ale to mnie zmotywowało i znalazłam stadninie nie daleko mnie 3 - 5 km od mojego domu - najbliża i jak narazie jedyna oraz najlepsza.Stadnina istniała już rok lub więcej.Mili i serdeczni ludzie czego nie dało się opisać we wcześniejszych stadninach.Sprzętu nie musiałam mieć od razu.Toczek na pierwsze 3 jazdy został wypożyczony , potem kupiłam.A potem po maluśku po wolusku i uzbierałam na kolejne akcesoria jeźdźieckie.Super konie i dużo rzeczy na tak.Jeden taki minus to chyba hala.I właśnie czekałam na tą wyjątkową stajnie.

Reklama

Początki w jeździe konnej oraz instrukcje dla początkujących jeźdźców. cz.1 komentarze opinie

  • Olka 2014-01-06 20:01:28

    Troszke to bez sensu. Przeciez to mialy byc instrukcje a poza tym tekst jest chaotyczny.

  • Kinga Mazur 2013-08-13 16:23:05

    Chciałam się czegoś dowiedzieć, a tu nic :< Dobieraj odpowiednie tytuły do treści tematu..

  • Emilia Gołębiowska 2012-09-14 17:08:14

    O co tu chodzi? O czym jest ten tekst, bo chyba nie o instrukcji dla początkujących....

  • Maja 2012-08-12 16:56:07

    10?!?!?! Chyba 7! o.0

  • Gabi 2012-08-09 11:00:42

    Masakra. Dziewczyno ile ty masz lat? 10? Piszesz chaotycznie, dużo literówek, poza tym połowa tekstu nie ma sensu. Piszesz że z kimś rozmawiasz a nagle widze zdanie że szukasz stajni? Gdzie to ma sens? Również nie widziałam maści kasztankowej jasnej z czarną grzywą i ogonem -,-

  • Aneta 2012-07-13 15:55:28

    Weszłam po instrukcje i klops....Niczego się nie dowiedziałam...Nie jestem już najmłodsza, a że niedawno zostałam wlaścicielką dwóch koni chciałam się czegoś dowiedziec czegoś o technice ....porażka

  • Aneta 2012-07-13 15:20:38

    Weszłam po instrukcje i klops....Niczego się nie dowiedziałam...Nie jestem już najmłodsza, a że niedawno zostałam wlaścicielką dwóch koni chciałam się czegoś dowiedziec czegoś o technice ....porażka

  • Klaudia Blaut 2012-07-09 12:13:34

    troche skomplikowane

  • Iwona Leks 2012-06-16 15:29:35

    Kompletna nuda, chaos i brak logicznej wypowiedzi. Jak chcesz publikować artykuły to może na początku zacznij je odpowiednio tytułować. Następ;nie naucz się ortografii i zasad interpunkcji. A potem przydałoby się trochę czegoś...hmm...porywającego.
    Coś strasznego...przed publikacją artykuły powinny być weryfikowane żeby nie zaśmiecać serwisu!

  • Aga Laskowska 2012-06-08 00:37:43

    Z tego tekstu nic nie wynika, zero konkluzji, i jak to nazwałaś "instrukcji", natomiast przeraziła mnie ilość błędów jakie można popełnić w tak krótkiej wypowiedzi. Gwiazdkę z łysiną zawsze nazywano strzałką, przynajmniej w moich okolicach, natomiast konie brązowe o czarnej grzywie i ogonie były gniade a nie kasztanowate. Moja rada - jeżeli chcesz publikować, podciągnij się trochę z języka ojczystego, bo ciężko przebrnąć przez twoją wypowiedź, a znalezienie w niej sensu graniczy z cudem. I na koniec - może lepiej nie szukaj "stadniny", tylko szkółki jeździeckiej z kompetentnym instruktorem.

  • Redakcja galopuje.pl 2012-05-06 20:51:15

    Jeżeli Sonea czepia się "choatycznego pisania" to ja się przyczepię do napisanego przez nią słówka "po za tym".
    Ale racja, nigdy nie widziałam kasztana z czarną grzywą i ogonem...

  • Marta K 2012-05-06 19:39:57

    popieram komentarz jestemzlasu... piszesz strasznie chaotycznie, ciężko jest to zrozumieć, musiałam niektóre zdania czytać po kilka razy... po za tym tak jak zauważyła jestemzlasu gdzie są te instrukcje dla początkujących? to raczej są Twoje wspomnienia nadające się na bloga albo do pamiętnika, a nie na instrukcje...
    i jeszcze mała uwaga... może nie jestem jakimś wybitnym jeźdźcem, ale na kolorach się znam... możesz mi powiedzieć skąd wytrzasnęłaś to, że kasztan to koń z czarną grzywą i ogonem???

  • Marcjanna Daszkiewicz 2012-05-05 11:43:00

    Uparłam się, że przez to przebrnę, ale nieomal się poddałam. Jak się zabierasz za publikowanie tekstu, który w dodatku w tytule ma "instrukcje", to wypadałoby napisać go choć w części po polsku.
    Są programy, które podkreślają błędy - zupełnie darmowe, nawet przeglądarki internetowe mają tę funkcję. Jak się coś napisze, to można też przed publikacją to przeczytać - zazwyczaj pomaga.

Dodajesz jako: |