:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Rzeź koni - stop zabijaniu koni – przyłącz się do akcji

Ochrona koni, Rzeź zabijaniu – przyłącz akcji - zdjęcie, fotografia
Marta Szymańska - blog 23/02/2010 21:49

Okrutny proceder wywożenia koni na rzeź, rzeź koni ma szansę na szczęśliwe dla koni i wszystkich ich miłośników, zakończenie. Wszystko za sprawą inicjatywy posłanki włoskiego parlamentu – Paoli Frassinetti, która wystąpiła z projektem wprowadzenia zakazu zabijania koni na mięso. Jeśli projekt zyska uznanie, będzie to przełomowy moment w walce o ochronę tysięcy koni wywożonych na rzeź.


Każdy z nas może przyczynić się do pomyślnego rozwiązania tego problemu. Wszystko za sprawą akcji mailingowej opowiadająca się za projektem Paoli Frassinetti, która adresowana jest do Luca Zai - ministra rolnictwa Włoch – największego importera i konsumenta mięsa koni. Nie kryje on swojego sceptycyzmu wobec projektu, być może dzięki tysiącom maili z poparciem dla ochrony koni ta inicjatywa ma szansę wejść w życie. Dla tysięcy, również polskich koni wywożonych na rzeź do Europy, oznaczać to będzie szansę na życie. Twórczyni projektu planuje nie tylko wprowadzenie zakazu transportu koni na rzeź, ale także zaprzestanie niehumanitarnych praktyk z ich udziałem i wprowadzenie ośrodków dla starszych koni na terenie całych Włoch.

Jak możemy pomóc?
Wystarczy wysłać maila z poparciem dla akcji. Treść wiadomości wysyłamy za pomocą formularza dostępnego na stronie: http://www.lucazaia.it/it/index.php?s=scrivimi#scrivimi_form
Oto przykładowa treść w języku włoskim:
„Spettabile Signore,
Le scrivo per esprimere il mio appoggio alla proposta legislativa per la tutela degli equini in Italia.
I cavalli macellati in Italia vengono da paesi diversi, soprattutto dalla Polonia. Per finire nei macelli italiani i cavalli vengono trasportati prima per 80 ore e più in un modo che quasi sempre infrange le leggi europee: cavalli malati, troppo vecchi oppure troppo giovani vengono trasportati senza prestare attenzione alle condizioni di trasporto. Questo modo di procedere è da anni una vergogna per l’Italia.
La Fondazione Viva, movimento internazionale per gli animali che insieme con altre organizzazioni si occupa da anni del salvataggio dei cavalli, ha scritto una petizione contro il macello dei cavalli che è stata firmata da oltre 300.000 persone ! Nel mondo civile non c’è posto né per il macello dei cavalli, né per il trasporto a lunga distanza dei cavalli che fanno parte della cultura e storia polacca quanto italiana.
La prego di appoggiare la proposta della signora Paola Frassinetti che può salvare centinaia di migliaia di cavalli da morte certa nei macelli italiani.
Cordialmente”


W formularzu, oprócz ww. treści, powinno się znaleźć nasze imię i nazwisko oraz adres e-mailowy, następnie należy zaznaczyć Acconsento, przepisać kod z obrazka i kliknąć przycisk « Invia » .


Reklama

Rzeź koni - stop zabijaniu koni – przyłącz się do akcji komentarze opinie

  • Aleksandra Brzozowska 2013-01-20 18:04:53

    Popieram akcję , ale jak wysłać esemesa



  • Julia 2012-04-10 16:12:51

    jestem za !

  • Redakcja galopuje.pl 2011-03-13 17:07:10

    Cudowna wiadomość! :) Mam nadzieje, że zakończy się sukcesem!

  • Ola ___ 2010-09-24 20:46:17

    Wiem, o tym od dawna. pomagam Vivie od 5. lat

  • Alicja Kawicka 2010-07-30 12:50:58

    To jest straszne jak można być takim bez czułym człowiekiem !Już nie człowiekiem bo Ci co zabijają konie są potworami .Popieram trzeba zakazać rzeźni koni ale w całości na pewno nam się nie uda .Bo we całym kraju Włoszech jest całe mnóstwo rzeźni niestety :(I nie damy rady ich wszystkich usunąć .Ale gdybym złapała takiego "potwora" to by pożałował że to robił nie ważne czy robił tego mięsa dużo czy mało !By cierpiał gorzej niż te biedne zwierzątka!Wyobraźcie sobie jak te zwierzęta muszą się bać !Nie mam siły już pisać .Jak na świecie moga być tacy ludzie .Zamiast się cieszyć i patrzyć jak te koniki biegają po pastwisku to ten go złapie i weżnie go na mięso.:(

  • Joanna Majewska 2010-04-02 12:00:06

    witam ja też mam konie i żadnego nigdy nie oddałam na rzeź a to że Paoli Frassinetti wystąpiła wprowadzenia zakazu zabijania koni na mięso. Jeśli projekt zyska uznanie, To ja jestem całym sercem za tym 

  • Karolina Sumela 2010-03-18 16:50:20

    Ja nie wiem jak ludzie mogą dać konie na rzeź.. ; (Ale z pomocą nie których ludzi, konie mogą sobie teraz swobodnie biegać po wybiegu..

  • Anna Wojewska 2010-03-01 14:40:20

    I teraz pozostaje miec nadzieję, że coś się zmieni... a wie ktoś może co z przepisem ograniczenia transportu koni do 8 godzin? wszedł w życie, czy odszedł w zapomnienie?

  • Klaudia Zielińska 2010-02-27 19:02:06

    To bardzo fajny pomysł. Byle jak najlepiej dla koni.;)

  • Martyna Szwach 2010-02-27 17:59:16

    To naprawdę wspaniałomyśly i wielkoduszny pomysł. Szkoda tylko, że nasz rząd tego nie wymyślił i nic z tym nie robi :(

  • Natalia Kozieł 2010-02-27 08:35:42

    Jestem jak najbardziej za jak już wcześniej wspomniałam, ale dluga92 ma racje

  • Ola Szymczyk 2010-02-25 15:48:31

    Pomysł napradę wspaniały i  całym sercem chciałabym aby wszedł w życie

  • sylwia przybylska 2010-02-25 15:14:20

    Podobno Włosi zaczynają kupować rzeźnie w Polsce, może skończy się to ubojem koni w Polsce. Wejście tego zakazu oznaczałoby zmniejszenie transportu polskich koni na rzeź do minimum. To jest dobra wiadomość.

  • Marta Szymańska 2010-02-25 09:07:33

    Ja myślę, że nawet jak ta ustawa przejdzie to włosi dalej będą zabijać konie.. Po prostu nielegalnie i w mniejszej ilości :(  U nas konina nie jest wpisana tak mocno w jadłospis.. We Włoszech jest. :(Czy konie "zjedzą" włochy.? Setki tysięcy koni rocznie przywożone jest do Włoch z Polski, Litwy czy Rosji.. Tak więc znaczna część nie pochodzi z Włoch.. A warunki? Masakra.. Ponad 5% koni wgl nie dojeżdża na rzeź.. Nie dostają pić, jeść.. taranują się wzajemnie, kaleczą o ciężarówkę..

  • Redakcja galopuje.pl 2010-02-25 08:37:05

    Silw ma w sumie rację. Ja bym zabroniła transportu żywych koni - lepiej byłoby najpierw nie zabić brutalnie (jak to robi większość ludzi) tylko usypiać weterynaryjnie. Konie nie czułyby strachu i bólu. Z drugiej strony jest to dobry projekt, bo mniej zwierząt ucierpi. Pozdrawiam

  • Natalia Kozieł 2010-02-25 08:24:19

    To świetny pomysł;)Już wysłałam to coś;*

  • sylwia przybylska 2010-02-25 08:01:16

    To na pewno zatrzymałoby transporty koni, ale obawiam się, że jeśli Włosi nie zjedzą tych koni, to konie w końcu "zjedzą" ich. Jestem przeciwko wywożeniu koni na rzeź, ale jeśli wszystkie będa mogły żyć, to w końcu będzie ich za dużo. Może kiedyś zakażą też uboju bydła, trzody chlewnej, drobiu...wyobraźcie sobie, co wtedy się stanie.

  • Ewa Spychała 2010-02-24 21:18:49

    bardzo fajny pomysł

  • Bogusława Lesińska 2010-02-24 12:22:08

    Hej,wspaniałe wiosenne wieści,jestem bardzo ZA,może się udać!

  • Redakcja galopuje.pl 2010-02-24 10:53:45

    Witam. Czytalam o tym przed chwila na stronie Viva! Akcja na rzecz zwierzat. Bylabym bardzo szczesliwa, gdyby minister ustalil nowe zarzadzenie. Przeciez niedlugo ludzie ludzi zaczna zabijac i podawac na ksiazecych stolach. :/

Dodajesz jako: |