:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

8 lekcja problem z wpadającymi/wypadającymi stopami w strzemionach

Dodano: 2014-09-13 22:01:07

• kamila-chmielew 2014-09-13 22:01:07

Witam,Jeżdżę już 8 lekcji i nadal mam problem z wpadającymi lub wypadającymi  stopami w strzemionach. Staram się trzymać piętę w dole. Jak stopa wpadnie mi głęboko w strzemię, to nie potrafię jej poprawić w kłusie, tylko muszę przejść do stępa. Staram się nie spinać. Nie mam wypracowanych mocnych mięśni łydek. Strasznie mnie to irytuje, chciałabym opanować już kwestie stóp. Jeżdżę raz na tydzień. Nauka bez strzemion nie wchodzi w grę, bo instruktorka powiedziała, że to jak się ma opanowanego konia. Mam też inne problemy- jak wyczucie rytmu, półsiad, nie załapałam na razie zmiany nogi- miałam to tylko raz i raz kilka minut galopu. Tak to stęp i kłus. Najgorsze te stopy. Będę wdzięczna za konstruktywne rady.

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-09-13 22:41:28

Miałaś dopiero 8 lekcji. Wyluzuj. Dosłownie i na koniu. I galop najlepiej sobie na razie darować.

odpowiedz cytuj
  • Ravenlocks 2014-09-14 13:44:15

Popieram. Na razie odpuść sobie galop. Ja po 8 lekcjach też nie potrafiłam jeszcze się wczuć w ruch konia :) Mi długo zajęło nauczenie się anglezowania na dobrą nogę - po prostu tego nie widziałam :P Ale trening czyni mistrza....!A co do nóg wpadających bądź wypadających ze strzemion to może za mocno trzymasz się kolanami? Kolana mają przylegać a nie ściskać konia!!! W momencie kiedy za mocno ściskasz konia kolanami nogi mimowolnie wędrują do góry, a stopy wypadają ze strzemion. Pięta powinna być maksymalnie obciągnięta do dołu - to powoduje, że ,, przyklejamy" się do siodła a kolana przylegają do poduszek. Może powodem są też zbyt długie strzemiona? Spróbuj je skrócić o dziurkę lub 2 :p

odpowiedz cytuj
  • kamila-chmielew 2014-09-15 12:29:11

Dzięki. Nie miałam porównania czy 8 lekcji to dużo, czy mało. Rzeczywiście muszę wyluzować. Jutro kolejna lekcja. Postaram się zastosować Wasze rady.

odpowiedz cytuj
  • Asia101 2014-11-26 19:40:43

Też tak miałam, ale u mnie była to kwestia butów. Kiedy kupiłam dobre oficerki, to teraz radzę sobie nawet z galopem :)

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-12-10 18:36:35

Przede wszystkim czy masz dobrze dopasowane strzemiona ? Może są za długie i noga ci " lata" . Co do wyczucia rytmu , są ćwiczenia bez konia które pomagają w utrzymaniu równowagi np. stań kolanami na piłce ( takiej które są na w-f nie wiem czy ma jakąś nazwę :) ) i próbuj utrzymać równowagę to naprawdę pomaga ! Co to rytmu może jesteś wyluzowana ale nie na 100 % ? Musisz rozluźnić się i tak jak woda w szklankę , płynąć z koniem . Wczuj się mocno w jego rytm . Tutaj wspomniałaś że już miałaś galop !? Ja jeżdżę rok i jeszcze nie miałam widocznie masz ( sory że tak napiszę ) " lichą " stajnie ? Ja jeżdżę w Centrum szkolenia jeździeckiego Cjs Equestro i tam nie mam jeszcze galopu . Napisałaś że masz problemy ze strzemionami i wyczuciem rytmu to jak dopuścili cię do galopu ?! Ja nie mam problemu a i tak nadal poprawiają moje osiągi na tyle by muc zacząć galopować . Najpierw trzeba opanować stęp , kłus a galop na końcu . Z wypadającymi strzemionami jesteś w galopie ? Ale mniejsza z tym , moim zdaniem powinno uczyć tak ja PZJ . Jeździec powinien mieć urozmaicone jazdy . Co za tym rozumieć ? To że np. na jednej jeździe jeździsz na oklep po górkach ( małych ) żebyś zdobyła równowagę . Raz w siodle i tak na przemian . Ćwiczenia przed jazdą np. jak wcześniej wspomniałam na tej piłce , ćwiczenia rozciągające :D . Ale nie będę się rozwijać bo nie oto pytasz . Mam nadzieję że coś tam pomogłam ... :) Pozdro... i powodzenia :)

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-12-13 12:50:26

Dzięki. Nie miałam porównania czy 8 lekcji to dużo, czy mało. Rzeczywiście muszę wyluzować. Jutro kolejna lekcja. Postaram się zastosować Wasze rady.8 lekcja i galop ? ja w tygodniu mam 3 lekcje i jeżdżę tak rok :) i nie mam galopu. Umiem kłus i stęp ale muszę go umieć perfect a nie ... Więc 8 to trochę mało ... wstrzymaj się z galopem :)

odpowiedz cytuj
  • amazonka ada 2014-12-13 14:48:24

Czyli, że nigdy nie galopowałaś? ;) 

odpowiedz cytuj
  • amazonka ada 2014-12-13 14:49:54

To pytanie do "patrycja64" :D 

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-12-15 07:14:43

Galopowałam 2 razy ale to na samouczku więc nie zaliczę tego do nauki po prostu wiesz . Wsiadłam i sobie trochę galopowałam , to co widzę jak galopują próbowałam odwzorować ale wiadomo za 1 razem nic nie wychodzi nie ? :)

odpowiedz cytuj
  • amazonka ada 2014-12-16 20:09:03

Dokładnie :) 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"