:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Strona 2 8 lekcja problem z wpadającymi/wypadającymi stopami w strzemionach

Dodano: 2014-09-13 22:01:07

• Konie Moja PasjaA 2014-12-19 14:27:14

Hej, inni mają rację co do strzemion, że może masz je za krótkie.Na koniu staraj się rozluźnić a wtedy na pewno lepiej Ci pójdzie. Rytm konia, no to w kłusie jak anglezujesz (wstajesz, siadasz) to jak jesteś u góry to zewnętrzna noga konia jest z przodu, a jak jesteś na dole to ona się chowa. Co do zmiany nogi to w kłusie siadasz w siodło na dwa takty, czyli jakby za trzecim wstajesz. A galop to inni też mają racje, lepiej opanuj dobrze kłus i spraw aby nogi ci nie wpadały za głęboko do strzemion, bo w galopie jest to ważne.(Jak ja mi wypadnie strzemię w galopie to staram się je jakoś złapać a jak nie to galopuje bez nich, tylko żeby się o konia nie obijały) Galop zależy też od indywidualnych umiejętności, jak szybko się uczysz ale 8 lekcji to jednak jest za mało.Rób sobie ćwiczenia tj. że jak stępujesz to wkładaj nogi do strzemion i wyciągaj, ale nie patrząc na nie :))Mam nadzieję że chodź trochę pomogłam :)

odpowiedz cytuj
  • milena3338 2014-12-22 21:11:32

Myślę, że Twoja instruktorka po części nie ma racji, ponieważ ćwiczenia bez strzemion czy na oklep są świetnym uzupełnieniem nauki w siodle. U mnie w stajni wiele dzieci pierwsze kroki w kłusie stawia na oklep. Wyrabiają poczucie równowagi, wzmacniają łydki i usadzają na koniu. Jeśli jednak instruktorka się nie zgadza, po pierwsze musisz wzmocnić swoje łydki. Jest na to mnóstwo ćwiczeń "bez konia" głównie rozciągających. Oprócz tego pływaj, biegaj lub jeździj na rowerze. Naprawdę pomaga. Jeśli jeździłabyś bez strzemion, miałabyś wyrobione poczucie równowagi i łatwiej byłoby Ci znaleźć oparcie w strzemionach. Co do wyczucia rytmu bardzo dobrym ćwiczeniem jest kłus ćwiczebny, dzięki któremu wyczuwasz rytm, w jakim biegnie koń i starasz się dopasowywać do niego anglezowanie. Jazda w półsiadzie sprowadza się do wypracowania dobrego oparcia w strzemionach i pięt w dole. Najlepiej działają tu ćwiczenia na równowagę, o których już pisałam. Zmiana nogi wiąże się z wyczuciem rytmu w którym momencie wstać/usiąść w siodło (są dwa sposoby, nie wiem jak jest u Ciebie) musi to być jeden takt kłusa. Jeśli złapiesz rytm intuicyjnie będziesz wiedziała kiedy to zrobić. A co do galopu to faktycznie - odpuść sobie. Masz czas. Ja miałam to dopiero po 3 latach. Mam nadzieję, że pomogłam i powodzenia w nauce jazdy!

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"