:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Blokada przed przeszkodą konia

Dodano: 2010-05-10 19:55:30
: Ujeżdżenie, Skoki przez przeszkody

• ewel1002 2010-05-10 19:55:30

mam takie pytanko mój koniuch ma jakąś blokadę do przeżkód powyżej 60 cmnie wiem dlaczego skoki w korytarzu ma opanowane do 100cm .A w siodle to  wyminie albo nieforunnie wpadnie na przeżkode ...do 60 cm ładnie jej idzie.Nie napieram na nią jazdy są urozmaicona ktoś ma pomysł na takie cuś :P

odpowiedz cytuj
  • Kamila 2010-05-10 20:08:11

Może jak jeżdzisz z batem lub z ostrogami to powyżej 60 cm coś tam mocniej przyciskasz, a konika pewnie młoda i ma złe wspomnienia. Może były właściciel coś tam jej jakąś krzywde zrobił albo cuś... PS: MoZe to trochę mało prawdopodibne ale to jedyne co mi do głowy przychodzi Pozdrawiam  

odpowiedz cytuj
  • Domcia 2010-05-11 08:16:34

Może to dla niej zawysoko ?  Jeśli sądzisz że nie to poprostu trzymaj ją równo mocna łydke i tyle. Jeśli to nie da rady to spróbuj parkur zrobić a w środku większą przeszkodę postawić.

odpowiedz cytuj
  • Kamila 2010-05-11 11:24:07

Jego rada jest bardziej sensowna niż moja!!!

odpowiedz cytuj
  • natalia96 2010-05-11 19:42:33

Może twój koń jest troszkę leniwy i nie chce skakać przez tak duże przeszkody. Jeśli tak może być, to myślę że przed przeszkodą powinnaś mocno skrócić wodze i dać trochę mocniej batem aby koń czuł twoją pewność. chyba że naprawdę jest to dla twojego konia po prostu za duży wyczyn. Wtedy trzeba dać mu spokój bo inaczej może być niedobrze.

odpowiedz cytuj
  • Amadikas Serena 2010-05-11 19:52:14

nie jestem jakąś tam specjalistką, ale może po prostu potrzebna jest wskazówka przed przeszkodą?

odpowiedz cytuj
  • Amadikas Serena 2010-05-11 19:53:46

Wtedy będzie wiedzial kiedy sie wybic i na pewno nie wpadnie na przeszkodę, ale nie wiem też czy przeskoczy...

odpowiedz cytuj
  • ewel1002 2010-05-12 16:21:14

Ja bez bata jeżdże ale fakt ostatnio rozleniwiła się :/ wczoraj Spróbowałam coś takiego....Jechałam po przekątnej ,wyłamała ,i tak 2 razy aż w końcu najechałam po raz 3 na przeżkode przytrzymałam ją i dałąm mocniej łydkę ...skoczyłapoklepałam ją i reszta parkuru poszła nie źle...zobacze jak będzie dalej ,może przekonam ją że to nie jest straszne

odpowiedz cytuj
  • ewel1002 2010-05-12 16:37:45

* teraz bez bata ,wcześniej z...

odpowiedz cytuj
  • karotka24 2010-05-12 20:05:30

A ile twój konik ma w kłębie?Ogólnie to każdy koń skoczy wysokość własnego kłębu, jeśli jest wysoki to powinien to bez problemu skakać, no chyba że ma jakiś uraz od poprzedniego właściciela. A próbowałaś na ląży?Jak nie to spróbuj, bo w korytarzu koń nie ma z tobą kontaktu tak jakby i  nie możesz nim kierować, a na ląży masz ten kontakt przez ląże i może jak popróbujesz skoków powyżej 60 cm na ląży to będzie skakać pod siodłem. Przynajmniej ja bym tak próbowała.

odpowiedz cytuj
  • Kamila 2010-05-12 20:13:58

Sory Karotka24, ale jak to koń to nie może mieć mniej niż 60cm w kłębie no nie?

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"