:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Bóle w okolicach brzucha.

Dodano: 2016-01-17 18:21:42

• xxRoxana11xx 2016-01-17 18:21:42

Witam.Konia, którym się opiekuję od dawna bolą łopatki i okolice brzucha (tam gdzie leży popręg). Zauważam to przy czyszczeniu i podciąganiu popręgu. Denerwuje się wtedy i próbuje nawet mnie ugryźć :/ Nie wiem o co chodzi, koń jest chudy, widać mu żebra i ma 23 lata. Jego bóle teraz się natężyły, zaczynam się martwić :( Pomóżcie mi, co mam zrobić? Będę we wtorek w stajni i porozmawiam z instruktorką o tym.

odpowiedz cytuj
  • Ulungu 2016-01-18 00:37:00

Zbierzmy to w kupę. Konia bolą łopatki, boli brzuch, wyraźnie daje to do zrozumienia. Jest starym zwierzęciem w którego ciele może posypać się wszystko bez specjalnego powodu. Mimo tego jest dalej użytkowany, nikt nie wezwał weta, a konsultować będziesz z instruktorką? Przecież my ci konia zdalnie nie przebadamy. Nie możesz mieć 100% pewności że to właśnie łopatki albo czy koń nie reaguje nerwowo z innej przyczyny, jak ślepnięcie. Jeśli naprawdę martwisz się o tego konia, wezwij weta, a w międzyczasie zorientuj się czy nikt ze znajomych koniarzy nie przyjąłby emeryta na emeryturę..allblock_box_v1{border-style:solid;border-width:1px;border-color:#ff5500;}

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2016-01-18 08:39:29

Niby słuszny kierunek, tylko czy ona ma wzywać weterynarza do nie swojego konia? Ma szukać cudzemu koniowi miejsca na emeryturę? Pomijając kwestię kosztów, właściciel może nie być zachwycony.

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2016-01-18 18:27:36

Wygląda to dość nieciekawie-starszy koń, chudy, zapewne bez mięśni, pewnie też jeżdżony na poziomie rekreacyjnym. Ma prawo go boleć, jeśli siodło nie pasuje, jeśli jest siodłany w zły sposób, jeśli jest nieodpowiednio jeżdżony, jeśli coś mu się sypnęło ze zdrowiem. Inne przyczyny też niewykluczone. Uwaga o zawołaniu weterynarza (i najlepiej kogoś od pasowania siodeł, jeśli koń ma dalej pracować) jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli rzeczywiście powody są weterynaryjne, to dalsza praca w takiej sytuacji zrobi raczej więcej złego niż dobrego, bo i jak koń ma pracować dobrze cały pospinany, myślący o tym, że boli? Nie wiem, na ile to zależy od Ciebie, ale na Twoim miejscu na pewno postarałabym się dotrzeć do kogoś, kto może wezwać weterynarza, bo szkoda zwierzaka.

odpowiedz cytuj
  • Marcin 2016-02-16 15:45:57

to sprawa dla weterynarza!

odpowiedz cytuj
  • Love Haflingers 2016-02-20 16:20:22

Po pierwsze wezwij weterynarza, my Ci w ten sposób nie pomożemy.Po drugie może to od popręgu? Jeśli próbuje Cię ugryźć kiedy zapinasz popręg to na razie nie ,,używaj"" go do jazdy.Jest dość stary, więc może to ze starości?...

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"