:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Brykające konie.

Dodano: 2012-02-27 18:15:02

• jadzz 2012-02-27 18:15:02

Chciałabym się dowiedzieć jakie macie sposoby na brykające konie? chodzi mi głównie o oduczenie konia brykania, a co za tym idzie zrzucania jeźdźca.. :/ 

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2012-02-27 17:26:56

http://forum.galopuje.pl/f,jak-oduczyc-konia-strzelania-z-krzyza-i-robienia-baranow,75470,0.htmlmoże tu znajdziesz odpowiedź ;]

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2012-02-27 18:21:40

To już, że tak powiem nie jest sprawa dla początkujących jeźdźców. Tu musisz wyczuc kiedy kon chce strzelic barakna, czy cokolwiek innego, bądź od razu zareagowac, gdy koń już zaczyna daną "czynnośc" wykonywac, czyli wstrzymac konia, odwrócic jego uwagę, nie dac mu myślec, jeżeli kon często to robi, po prostu daj mu takie zajęcia, żeby nawet nie miał czasu o tym pomyślec.

odpowiedz cytuj
  • Boksi 2012-02-27 20:07:34

Gdy koń zacznie strzelać baranki zadrzyj mu głowe do góry - przestanie. Następnie trzeba owego wierzchowca skarcić i najlepiej dać mu porządny wycisk żeby się trochę omęczył. Całe ćwiczenie trzeba powtarzać aż do skutku. Teraz po zimie konie są bardziej energetyczne,  dlatego wiele osób ma takie problemy ; )Pozdrawiam, Aleksandra! ; D

odpowiedz cytuj
  • Delbana 2012-02-27 20:49:12

Ja jeżdżę w tej chwili na takim koniu i nauczyłam się że jak zacznie mi brykać to muszę 2 lub 3 razy walnąć go palcatem i tak za każdym razem jak zacznie brykać.PS.Naprawdę pomaga,tylko potrzeba czasu i cierpliwości :)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-02-28 17:27:34

tu się z tobą JADZZ s-przeczę bo koń brykający nie zwala jeżeli się jeździ bobrze i się czuje chód konia... ja sama jeżdżę na wałachu który strasznie bryka oddaje na bacik i wgl spadłam?! nie nie spadłam ! trzeba mieć dobra ręce koń musi czuć że masz nad nim władzę a nie boisz się i przestanie 

odpowiedz cytuj
  • Shango 2012-02-28 19:20:12

Ja stosuję bat. Może się zaraz odezwać jakiś obrońca zwierząt, że niby koni się nie bije itd. ... Ale prawda jest taka, że w hierarchii stada wyżej jest silniejszy i jak inny mu podskoczy to po prostu dostaje kopa. Musisz pokazać wierzchowcowi, że ty jesteś góra. Nie mam tu na myśli lać konia, ale uderzyć można spokojnie  i na pewno nie odpuszczać jak na takowy bat koń odda. Potem, jak wspomniano wyżej, dać zwierzątku porządny wycisk. Skojarzy brykanie z koniecznością pracy i mu się odechce.

odpowiedz cytuj
  • Shango 2012-02-28 19:21:02

Pamiętaj też, że kiedy koń chce się wspiąć to powinnaś od razu ruszyć. Żeby stanąć dęba zwierze musi stać w miejscu. Kiedy czujesz że się podnosi, to za wszelką cenę rusz do przodu. To zawsze bezpieczniejsze niż niekontrolowane stawanie dęba. I dla Ciebie, i dla konia.

odpowiedz cytuj
  • jadzz 2012-03-01 15:10:58

jeżdże bardzo dużo.. chodzi mi o perfidną złość konia..a więc.. chodzi o to, że Koń któremu sie coś naprawde nie spodoba zrzuca ( wszystkich i kiedyś też trenerke) , oczywiści najpierw bryka.. do skutku, aż spadniesz.. nie przyjmuje tego że się ją uderzy czy "pociągnie za pysk".. Każdy się boi na nią wsiadać.. Przez cały tydzień pracowałam z nią non stop(jeszcze zanim dodałam wcześniejszego posta ).. zaczeła mnie akceptować.. Ogólnie teraz tylko ja i moja trenerka możemy na niej jezdzic, gdyż inne osoby za raz po wejsciu na nią lądują na ziemi.. I tu podkreślam są to osoby które jezdzą bardzo długo i  dobrze..chciałabym ją oduczyć tego, żeby zaczeła akceptowac innych.. tyle, że nie widze sposobu..  P.S. Koń wcześniej był w bardzo złych rękach.. Klacz SP ma 7 lat 

odpowiedz cytuj
  • Elizabeth Bridle 2012-03-01 21:22:33

Tylko widzisz - zdecydowanie łatwiej pracuje się z koniem niebrykającym, a nie takim, który co chwila oddaje z zadu. Ja z kolei nie zgodzę się z Twoją teorią, że jak się dobrze jeździ, to się nie spada, bo się spada (od baranków w sensie że). Nikogo, myślę, nie interesuje, czy spadłaś, czy nie, bo to ona ma problem z brykającym koniem. Jeżeli dla Ciebie oddawanie z zadu, to nie problem, to jeździj dalej na brykających koniach, to już nie moja sprawa, ale gwarantuję, że przyjemniej i łatwiej współpracuje się ze spokojnym koniem. Nie bez powodu do tego w treningach się dąży - żeby koń był rozluźniony i spokojny, a potem cała reszta. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby poproszenie o pomoc doświadczonego trenera, może nawet spoza stajni. Czy jest to koń szkółkowy? Czy może z jakiejś sekcji sportowej?

odpowiedz cytuj
  • Elizabeth Bridle 2012-03-01 21:23:40

1 cz. powyższej wiadomości jest do ona99799. Myślałam, że odpowiadanie na inne komentarze inaczej działa :p

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"