:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co mam zrobić kiedy koń podczas galopu ucieka mi d

Dodano: 2011-01-31 07:56:29
: Ujeżdżenie

• wiki247 2011-01-31 07:56:29

Zawsze kiedy chce zagalopować koń ucieka mi do środka ujeżdżalni , Trzymam tą prawą wodze ale on na siłę .

odpowiedz cytuj
  • koniarka4554 2011-01-31 09:01:49

Hej moim zdaniem muszisz być stanowcza...jeśli chcesz galopować np.na prawą stonę to pokaż dla konia kto żądzi i przedewszystkim używaj też łydek .Napięta lewa wodza ,delikatnie ciągniesz prawą i jedziesz,a jeśli używasz bata i jak czujesz kiedy on ci zaczyna wjeżdżać do środka mocniej pociągnij lewą wodze i przyłuż w klatke piersiową batem.:) Może pomoże:)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2011-01-31 15:42:04

Porób z nim najpierw może jakieś wolty, ósemki w kłusie i wymęcz go takimi ćwiczeniami ;)Mi to pomogło..

odpowiedz cytuj
  • nostalgiaa 2011-01-31 17:07:57

popieram dziewczyny.zawsze musisz trzymać wodze na kontakcie. wodze musisz mieć tak, aby z każdej strony przylegały do szyi konia. on musi sie poczuć, jak w tunel, z którego nie może wyjść w bok. :)

odpowiedz cytuj
  • moni1100 2011-01-31 19:30:18

mocne wyrazne sygnaly, cwiczenia tak jak dziewczyny mowily, pilnuj abys sie nie skrecala cialem do srodkapo tem przjscia ze stojki do stepu, step stoj, step klus, klus step, stoj klus, klus stoj , wolty, cofanie etc kon bardziej bedzie sie ciebie sluchal, ale jak wszystko zawiedzie batem w zad , lub pociagnij mocno za zewnetrza wodze wodze,dac mu sygnal  raz powinno wystarczyc kon powinnien sie ciebie sluchac a nie olewac, jestes przywodca, ale najpierw upewnij ze masz sygnaly na miejcu i wykonalas cwieczeniaummm mam pytanko on tylko tak tobie czy kazdemu? moze to jego nawyk ? ? ? na obydwie nogi tak?

odpowiedz cytuj
  • amazonkaxx 2011-01-31 22:44:40

pamiętaj że sama zewnętrzna wodza nie wystarczy. spychaj go także wewnętrzną łydką na zewnątrz, powinien ustąpić od nacisku. możesz zaczynać od wolty a później stopniowo powiększać koło.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2011-01-31 23:47:34

Gdy ucieka Ci do środka, próbuj robić woltę i przez nią kierować go z powrotem na zewnątrz. 

odpowiedz cytuj
  • marysia 2011-02-01 09:15:32

ja mam podobny problem, tylko mi koń ucieka do zewnętrznej części płota, lecz dziele si ę to tylko w jednym miejscu na ujeżdżalni. Koń wtedy przyśpiesza i trudno go opanować.

odpowiedz cytuj
  • Anarchia 2011-02-01 19:42:01

Może spróbuj przed zagalopowaniem trzymać dłuższy czas wewnętrzną nogę, też miałam ten problem ale go rozwiązałam...Takim właśnie sposobem, możesz spróbować tak że pogłaskania go po ter stronie uspokojenia. Może koń boi sie tego miejsta i ucieka a jedyną trogą jest środek ?:)

odpowiedz cytuj
  • madelein 2011-02-02 11:49:49

Anarchia zgadzam się z tobą,Marysia:Mozliwe że kiedyś konik się czegoś wystraszył w tym miejscu (albo cos w tym stylu)i boi się, przed tym miejscem sproboj go uspokoic, zwolnic przejedz tamtedy nawet kilka razy kłusem lub stępem mówiąc przy tym spokojnym głosem i głaszcz go, powinien zrozumiec ze nie ma sie czego bac :)miałam juz taką sytuacje ze konik mi się spłoszył a potem za kazdym razem w tym miejscu sie spinal i przyspieszal gwaltownie. Zrobiłam to co wyżej opisałam i pomogło,ale musialam powtarzac przez kilka lekcji. PowodzeniaWiki 247, działaj zewnętrzną wodzą, wewnętrzną łydką i PRZYŁÓZ (nie bij) bacik do wewnętrznej łopatki, mozesz poklepac nim konia ale nie bij go  bo przemocą nic nie zdziałasz.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2011-02-02 12:08:18

Miałam podobny problem z moim koniem. Galop zawsze zaczynam w narożniku, przed długą ścianą. Już w tym miejscu zbieram bardziej jedną wodzę i spycham konika łydką w przeciwną stronę. Mi to pomaga, więc i ty możesz spróbować ;) 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"