:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co muszę umieć aby zdobyć wolontariat w stajni?

Dodano: 2013-05-10 18:17:33

• Blady120 2013-05-10 18:17:33

Hej! Mam 13 lat i chciałabym zdobyć wolontariat w stajni, jednak nie wiem co muszę umieć. Czy żeby pracować w stajni trzeba mieć odpowiednie doświadczenie? Jeżdżę od listopada 2012 roku. Już dużo wiem o koniach i umiem się z nimi obchodzić. Instruktor pozwalała mi również pomagać przy pracy chwilę po lekcji. Czyściłam w boksach itp. . Czy to wystarczy? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję! Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • ariam 2013-05-10 20:45:39

Ja to zadzwoniłam i powiedziałam, że wiem jak ogarnąć konie, (czyścić, siodłać, rozsiodłać itp.). Ale ogólnie to zależy od szkółki. Lepiej uważaj z tym co mówisz, żeby potem nie było wtopy. :) Na początek to dadzą Ci pewnie coś prostego np. czyszczenie siodeł, z czasem może jakieś wynagrodzenie? Myślałeś o tym? Sama szukam szkółki, gdzie będę mogła jeszcze bardziej poznać konie... Najlepiej sportowe, ale osobom z zewnątrz żadko się zdarza. :(

odpowiedz cytuj
  • Shango 2013-05-10 21:14:34

Pierwszym problemem będzie na pewno Twój wiek... W takim wypadku na wolontariat mogą Cię przyjąć albo duże kluby gdzie jest dużo pracowników, mogących mieć na Ciebie oko, albo jakiś malutki, ale "znajomy". W innych sytuacjach raczej ciężko będzie Ci coś znaleźć, bo raczej nikt nie zaryzykuje wzięcia na siebie odpowiedzialności za obcą trzynastolatkę, dużo łatwiej jest 15-16 latkom, bo one z założenia są już bardziej ogarnięte, Ciebie póki co traktuje się jeszcze jako dziecko, a to niesie za sobą dużo konsekwencji dla ewentualnego "pracodawcy" (np.: nie puści Cię samej na łąkę, albo nie zostawi samej z koniem).Co do koniecznych umiejętności to bardzo dużo zależy od klubu i tego, jakiego rodzaju pomoc jest w nim potrzebna. Jeśli chodzi o prace typowo gospodarcze (grabienie, zamiatanie) to nie będzie przy tym żadnego problemu, kiedy jednak potrzebna jest osoba do przygotowywania koni do jazd to już takowy się pojawia, bo co to znaczy, że umiesz siodłać? W podstawowym zakresie na pewno, ale czy masz świadomość jak powinien układać się sprzęt na grzbiecie, by nie wywołać obtarć (nie każdy klub ma osobne siodła dla każdego konia i trzeba sprzęt dopasowywać poprzez różne rodzaje i wielkości podkładek), wiesz jak zakładać różnego rodzaju wodze pomocnicze, wytoki, nachrapniki? Niby nie jest to problemem, ale znajdzie się szkółka, w której np.: nachrapnik hanowerski to norma, a w Twojej dzieciaki nawet nie wiedzą co to jest. Dalsza pomoc wymaga już wyższych umiejętności: robienie i zaleczanie kopyt, zaprzęganie, przygotowywanie pasz, pomoc w jazdach, ale o to na razie się nie musisz martwić, bo nikt Ci jeszcze takich zadań nie powierzy.To co musisz zrobić to zapytać się o możliwość pracy za jazdę i uczciwie powiedzieć o swoich umiejętnościach. Większość właścicieli stajni to zrozumie i pokaże Ci część z rzeczy, reszty, przy odrobinie oleju w głowie, nauczysz się podpatrując jak robią to inni lub wykorzystując teorię z książek/ wcześniejsze doświadczenia. Na początku musisz się zapewne wyposażyć w rękawiczki i przygotować na odciski na rękach, bo pewnie dostaniesz w nie miotłę lub szczotkę. Myśłę, że powinien znaleźć się ktoś kto powierzy Ci jakieś obowiązki w stajni, choć z pewnościa te bardziej porządkowo-gospodarcze, możesz śmiało próbować, bo kiedyś przecież musisz się tego wszystkiego nauczyć, a w ten sposób jet najłatwiej. Nie oczekuj jednak, że na początku będziesz za to obficie nagradzana, bo nie będziesz zbyt przydatna (na pieniądze przed ukończeniem 18 lat nie licz wcale, niezależnie od umiejętności).Powodzenia :)

odpowiedz cytuj
  • Dollfy 2014-05-20 19:44:56

Ja pomagam w stajni po jazdach i nie ma żadnego problemuCo powiedział mój Szef stajni i zarazem Instruktor-siodłanie?-spoko,chcesz,to siodłaj.(Siodłam konie dla dzieci które są zbyt małe żeby mogły same to zrobić.A takie dzieci nie jeżdżą jeszcze na wytokach itp.A ci co jeżdżą z tym całym sprzętem sami robią przy koniach)czyszczenie?-jak wyżejścielenie w boksach-jak chcesz to ściel,najwyżej koń cię ugryzie.(nawet nie pytaj się czy możesz,jak brudno to ściel)łapanie z pastwiska-jak trzeba to łap,tylko postaraj się nie dać się podeptać.+spacer z koniem***-jak już zjadły owies to bierz na spacer,ale nie zgub konia***=dodatkowa rozrywka dla koni czyli spacer w ręku po lesie,przy czym ja i moje koleżanki bierzemy na jeden spacer dwa konie i głupoty kompletne wyczyniamy (jak się trafi długi uwiąz to można użyć cienkiej gałązki zamiast bata i się pobawić w lonżowanie na niby albo zawody w skoku przez drąga w ręku <3I dodam że nigdy nie zdarzyło się żeby ktoś się na mnie skarżył że coś źle robięPs:czyli podsumowując-kompletny samopaspss:tobie może się trafić- stajnia w której trzeba o wszystko pytać więc...

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-05-22 12:57:03

Ja pomagam w stajni po jazdach i nie ma żadnego problemuCo powiedział mój Szef stajni i zarazem Instruktor-siodłanie?-spoko,chcesz,to siodłaj.(Siodłam konie dla dzieci które są zbyt małe żeby mogły same to zrobić.A takie dzieci nie jeżdżą jeszcze na wytokach itp.A ci co jeżdżą z tym całym sprzętem sami robią przy koniach)czyszczenie?-jak wyżejścielenie w boksach-jak chcesz to ściel,najwyżej koń cię ugryzie.(nawet nie pytaj się czy możesz,jak brudno to ściel)łapanie z pastwiska-jak trzeba to łap,tylko postaraj się nie dać się podeptać.+spacer z koniem***-jak już zjadły owies to bierz na spacer,ale nie zgub konia***=dodatkowa rozrywka dla koni czyli spacer w ręku po lesie,przy czym ja i moje koleżanki bierzemy na jeden spacer dwa konie i głupoty kompletne wyczyniamy (jak się trafi długi uwiąz to można użyć cienkiej gałązki zamiast bata i się pobawić w lonżowanie na niby albo zawody w skoku przez drąga w ręku <3Tiaaaa... kompletny samopas - zgadza się, apotem w ofercie konia na sprzedaż pisze "jest mega-spokojny bo "chodziły" przy nim dzieci :( To co opisałaś to po prostu samowolka - nic nie ma wspólnego z poważnym wolontariatem.I dodam że nigdy nie zdarzyło się żeby ktoś się na mnie skarżył że coś źle robięPs:czyli podsumowując-kompletny samopaspss:tobie może się trafić- stajnia w której trzeba o wszystko pytać więc...

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-05-22 12:58:19

... więc to nie jest wolontariat tylko samowolka!

odpowiedz cytuj
  • patka007 2015-10-13 21:05:45

Ja mam 12 lat i nie było żadnego problemu z tym, żeby pomagać w stajni. Instruktorka dawała mi różne zadania od zamiatania czy sprzątania w siodlarni po siodłanie, czasami lonżowanie czy jeżdżenie. Mogłam zajmować się zarówno dopiero co zajeżdżonym czterolatkiem jak i starym, doświadczonym dwudziesto. Karuzela, lonżowanie, siodłanie itd. spoko. Myślę, że jak instruktorka cię trochę zna i przydałby się jej ktoś do pomocy to na pewno się zgodzi (o ile masz odpowiednią wiedzę i doświadczenie 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"