:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co myślicie o tych oficerkach? Do ich posiadaczy

Dodano: 2012-08-02 09:43:45
: Rekreacja konna

• destique 2012-08-02 09:43:45

Mam na myśli te buty: http://www.decathlon.com.pl/PL/buty-schooling-dla-doros-ych-19767274/. Wiem, że jakaś część jeźdźców je posiada, i mimo iż są gumowe, nie wszyscy na nie narzekają, wręcz przeciwnie, uważają je za dobre lub nawet bardzo dobre jak na oficerki gumowe. A co Wy, którzy je macie, o nich sądzicie? Jak się Wam sprawują? Są wygodne? Jak są wytrzymałe? Słyszałam, że ciężko jest w nich dać piętę w dół. Czy to prawda? Jak się w nich jeździ, czy w czymś nie przeszkadzają? Chodzi mi głównie o wygodę. Bo słyszałam różne opinie, niekoniecznie te złe, a jestem ciekawa co Wy o nich powiecie. Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi (mam czas do jutra) i z góry dziękuję za te przydatne.

odpowiedz cytuj
  • Shango 2012-08-01 17:31:02

Tych butów nie miałam, ale przerabiałam oficerki gumowe i stanowczo Ci je odradzam. Latem noga poci sie niemiłosiernie, guma przykleja do łydki i bardzo ciężko zdjąć buty (założyć z resztą też), zimą z kolei bardzo marzła mi noga, bo przez gumę  "ciągnie" od ziemi. Jeśli chodzi o jazdę to w rekreacji nie powinno być większych problemów, ale jeżeli chcesz pojeździć coś ambitniejszego, to guma będzie przeszkadzała, uniemożliwi precyzyjne i delikatne działanie łydką.    Jeżeli poszukasz to do 100 zł powinnaś bez problemu znaleźć używane sztyblety ze skóry. A gorszej jakości czapsy z zamszopodobnego materiału sa nawet za 35 zł nowe. Lepiej jest zainwestować troszkę więcej (możesz np.: kupić najpierw czapsy, jeździć w adidasach i dozbierać na sztyblety). Jeżeli będziesz odpowiednio dbała o sprzęt to ten skórzany posłuży Ci równie długo, co guma, a na pewno lepiej. Pozdrawiam :)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-08-01 20:00:27

polecam ale tylko ... do prac w stajni, zdecydowanie nie do jazdy :| Tak jak napisała Shango latem noga strasznie się poci, nie ma w bucie żadnej wentylacji. A zimą trzeba w nich jeździć w podwójnych skarpetach.

odpowiedz cytuj
  • Ramiz4 2012-08-01 20:24:54

Miałam kiedyś te oficerki i nie jeździło mi się w nich najlepiej. Szybko się przecierały, nie chodziło się w nich wygodnie. Ale w sumie wszystko jest rzeczą gustu, jednemu pasuje drugiemu nie :-)

odpowiedz cytuj
  • sonyalfa550 2012-08-02 20:05:27

Ja mam oficerki i według mnie są fajne , plusy za: to że łatwo się czyści, według mnie są wygodne chociaż nie wiem jak do jazdy bo nigdy w nich nie jeździłam a od niektórych słyszałam że źle się w nich jeździ więc nie wiem... a minusy za:  trudno  się  je ściąga (właśnie najlepiej obciągnąć stopę i palce w dół) i że w zimie łatwo idzie się poślizgnąć. Powodzenia w wyborze ja polecam :)

odpowiedz cytuj
  • frygana4 2012-08-02 22:15:13

odradzam oficerki gumowe bo noga sie poci i ciężko trzyma sie piętę w dole ;/ nie sa to najwygodniejsze buty a w zimie bd ci w nich zimno ;/

odpowiedz cytuj
  • Cinderella 2012-08-04 21:56:50

To zależy od gustu. Ja też przeważnie słyszałam, że takie się nie nadają do jazdy. Aczkolwiek nie narzekam, jestem w posiadaniu oficerek gumowych (nie od decathlonu, ale w ogóle). Na początku oczywiście - trudno się w nich jeździ, ale (mówię na swoim przykładzie) kiedy już ustabilizowałam łydkę, dobrze mi w nich. Wiadomo, że noga się poci, ale naprawdę nie jest tak tragicznie. Oczywiście to zależy od Ciebie. Możesz na próbę np. raz pojeździć i sprawdzić albo też kupić i sprawdzić. Jeśli nie będą pasowały, to chociaż miałabyś do stajni. Oficerki są świetne w tych sprawach :3

odpowiedz cytuj
  • Koniara93 2012-08-31 16:08:34

Ja mam takie same tyle że dla dzieci, jest w nich gorąco bo to guma. Dlatego kupiłam skórzane sztyblety i czapsy. Kiedy pastowałam oficerki zostawały mi takie grudki na skórze tego nie ma.

odpowiedz cytuj
  • selgom98 2012-09-01 14:09:45

Ja mam takie i gorąco polecam. Mam je od ponad roku, sprawują się świetnie, drogie nie są, wygodnie się w nich jeździ. Ktoś tu napisał, że latem noga się w nich poci( no i co z tego- mnie to nie przeszkadza, poza tym to w kamizelkach też się człowiek poci, a jeździć w nich trzeba ( przynajmniej w moim klubie) ) . Jeśli Ci to przeszkadza to możesz też sobie kupić sztyblety na lato :) Prawdą jest , że w zimie jest w nich zimno, ale jak włożysz drugą grubą skarpetkę to jest ok. Poza tym to nie są jedyne buty, w których jest zimno. Buty te nadają się też do pracy w stajni i łatwo się je czyści. Natomiast skórzane odradzam

odpowiedz cytuj
  • EmilyKochaKonie 2012-09-01 15:15:59

W sumie to polecam dla początkujących jeźdźców, którzy nie mają jeszcze sprecyzowane czy będą kontynuować naukę jazdy czy nie. Łatwo się je czyści, ale czasem kłopotliwie zakłada czy zdejmuje, dlatego ja obciełam sobie je do piszczela :D Lepiej sobie je skrócić bo to o wiele wygodniejsze. Także: na początek tak, później musimy poszukać lepszego sprzętu :)

odpowiedz cytuj
  • sloniecko 2013-02-27 18:02:50

Ja mam niższe buty z dechatlona (nie pamiętam czy sztylpy, czy sztyblety! Wrrr! Zawsze zapomnę ]-( ) do tego skórzane czapsy innej firmy. Noga się w butach nie poci tak bardzo, a jednak wg mnie guma jest praktyczniejsza podczas pracy w stajni ;D

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"