:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co robić z koniem, który ma chore nogi?

Dodano: 2014-10-14 12:00:24

• foczka332 2014-10-14 12:00:24

Cześć. Mam pewien dylemat...Koń w którym zakochałam się po uszy ma chore nogi, przez co nie może chodzić pod siodłem (czasem zagalopuje na pastwisku, ale do rzadkość) i jest już na emeryturze. A więc co mogę z nim robić na pastwisku, w boksie czy na ujeżdżalni???Póki co teraz najczęściej siedzę z nim w boksie i "rozmawiam", czyszczę go, głaskałam i czeszę, ćwiczymy też sztuczki. Poradzicie bo idzie zima i wgl chłodniejsze dni i teraz coraz rzadziej konie będą na pastwisku. 

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-10-14 15:58:20

Co robić? Leczyć! A jak się nie da, to dać święty spokój. Chore nogi = ból. Jak konia boli, to nauka żadnych sztuczek nie wywoła w nim entuzjazmu. Koń może tego nie pokazywać, jeśli jest przyzwyczajony do posłusznego wykonywania poleceń. Konie naprawdę uwielbiają mieć spokój, w ten sposób go uszczęśliwisz. Chyba, że weterynarz zaleci np. spacery w ręku. Weterynarz. Zaleci. Nie na własną rękę.

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-10-14 17:55:30

Hmm ... , miałam też taki przypadek z kucykiem . Wykupiłam go z rzeźni. Poprzedni właściciele ciągle dawali go pod bryczkę , pod bryczką spędzał prawie 24H . Strasznie okulał na przednie nogi . Prawie w ogóle ich nie zginał , chodził jak na patykach :( . Lecz jest sposób . Ja z tym kucykiem codziennie chodziłam po ujeżdżali około 15 minut . Był zniechęcony, nie dziwie się jak bolą nogi też mi się nie chce chodzić lecz to było dla jego dobra . I po pewnym czasie zaczęło być widać rezultaty . Jego nogi chodziły sprawniej i ogólnie lepiej . Bardzo się ucieszyłam bo to jednak pomogło . Nie wiem czy to zadziała ale spróbuj. A najlepiej radziła bym się zapytać weta.To tyle ode mnie :) .

odpowiedz cytuj
  • lurcus 2014-10-16 12:12:06

Ja też bym proponowała spacery, mogą być nawet krótkie i wolne, ale najwazniejsze, żeby codziennie min na te 15 minut wyszedł z boksu. W przypadku dużego mrozu czy wiatru, derka na plecy i w dorgę:) A w ogóle duży szacun za postawę!!! wiele osób niestety nawet by nie brało pod uwagę, żeby się zastanawiac co z takim koniem począć:( Jesteś wielka! tak trzymać! a na wzmocnienie na zime proponuję ze 3 razy w tygodniu zaparzyć mash podac ciepły, na pewno będzie Ci bardzo wdzieczny:)

odpowiedz cytuj
  • foczka332 2014-10-20 17:27:13

Jego choroby nie da się wyleczyć...A sztuczki to nie zawsze musi być stanie dęba, klękanie, czy lewada. My we dwoje uczymy się sztuczek takich jak całus, czy ukłon (tak, że nie używa nóg, tylko samą głowę i szyję).

odpowiedz cytuj
  • foczka332 2014-10-20 17:29:40

patrycja64 i lurus dziękuję za radę! Oczywiście zapytam się weterynarza i mojego instruktora (jednocześnie rechabilitanta i masażysty koni). :)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"