:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co sądzicie o...

Dodano: 2013-11-09 19:08:11

• konskie zdrowie 2013-11-09 19:08:11

Co sądzicie o podawaniu koniom kostek cukru itp. bo ja koniom nie daje  bo sądzę że to  nie zdrowe dla koni. Ja osobiście daje koniom marchewki, suchy,wysuszony chleb itp. Nienawidzę tych sztucznych smakołyków dla koni i ogólnie zwierząt. Piszę to, aby dowiedzieć się co sądzą inni ludzie bardziej doświadczeni bo może się mylę. :) Pozdrawiam.

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2013-11-09 23:15:18

Nie sądzę, żeby jedna kostka cukru raz na jakiś czas koniowi zaszkodziła, aczkolwiek zapewne duża ilość raczej by w jakiś sposób zaszkodziła. Jednak nie uważam, aby kostka cukru to był sztuczny smakołyk. 

odpowiedz cytuj
  • konskie zdrowie 2013-11-09 23:47:34

Mi ie chodziło o kostki cukru jako sztuczne mi chodzi, że w sklepach zoologicznych są te (sztuczne) smakołyki dla zwierząt, a co do kostek cukru to masz rację można, ale z umiarem. Pozdrawiam. :)

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2013-11-10 00:03:07

W większości te "końskie cukierki" mają różne witaminy, więc się wręcz zdrowe dla konia. Oczywiście w rozsądnej ilości. 

odpowiedz cytuj
  • konskie zdrowie 2013-11-10 09:03:54

Masz rację, że tam są witaminy lecz według mnie więcej witamin (bez chemii!) ma marchewka, a te sztuczne cukierki nie są z niczego zrobione muszą mieć trochę chemii jak wszystko oprócz nie pryskanych owoców i warzyw np. z ogródka własnego itp. Pozdrawiam. :)                                                                                                                                                                                         PS. Lecz dziękuję za twoją wypowiedź 

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2013-11-10 10:14:45

Ja powiem tak. Zdecydowanie wolę dać koniowi takiego cukierka z witaminami niż kolejną marchewkę. 

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2013-11-10 14:03:14

Cukier biały w kostkach , jest za słodki dla koni , lepszy jest brązowy cukier trzcinowy w kostkach , jego słodycz jest mniej intensywna i nie powoduje tak dużych wahań w metabolizmie konia. Cukierki dla konia to lepsze rozwiązanie od kostek cukru , tylko trzeba patrzeć na składniki użyte do produkcji . Są cukierki czysta chemia , i są cukierki z wartościowymi składnikami typu , wyciągi z ziół ,witaminy, naturalny miód . Niewolno dawać koniom słodyczy przeznaczonych dla ludzi , z powodu że są one za słodkie , tłuste i są z czekoladą która jest dla koni szkodliwa. Jak dla mnie najlepszym przysmakiem dla koni jest marchew i jabłka , na drugim miejscu umieściłbym cukierki dla koni , ale tylko te produkowane z naturalnych surowców z wartościowymi dodatkami . 

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2013-11-10 18:47:40

Poprzedniczki napisały już, że cukier, owszem, w małych ilościach. Zgadzam się z tym, ale dodałabym jeszcze, że mniejszym złem jest dać koniowi trochę cukru po wysiłku. Cukier, szczególnie ten słodszy, biały, podnosi poziom glukozy w organiźmie a po wysiłku właśnie owej glukozy brakuje. Z tym chlebem i marchewkami to też nie jest taka prosta sprawa, bo zamiast dać koniowi niedosuszony chleb lub nieświeżą marchew, lepiej nie dać wcale. To samo tyczy się jabłek, a często przesadza się zwłaszcza latem z nie tyle jakością, co ilością podawanych jabłek. Kazdy przyjdzie, masz koniku, a potem ów konik dostaje bolesnej kolki. Więc wszystko jest dobre, jeśli odpowiednio jakościowe i w rozsądnej ilości. Tym "sztucznym" cukierkom dla koni nie mówię nie, jeżeli faktycznie są wzbogacone cennymi składnikami dla końskiego zdrowia i stosowane sa naprawdę raz na jakiś czas np jako nagroda za fajny trening. Ale dokarmianie konia garściami takich cukierków to już na pewno nie.

odpowiedz cytuj
  • konskie zdrowie 2013-11-10 20:25:41

Całkowicie się z tobą zgadzam (szary pielgrzymie) 

odpowiedz cytuj
  • konskie zdrowie 2013-11-10 20:33:20

Z tobą też się całkowicie zgadzam (LoveBarwa)   Pozdrawiam. :)                                                                                                                                                                            PS.Dzieki za różne cytaty. 

odpowiedz cytuj
  • konskie zdrowie 2013-11-10 20:39:51

Sorka. Nie cytaty tylko wypowiedzi pisałem to na szybko i się pomyliłem  XD      Pozdrawiam. :) 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"