:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co zrobić po upadku?

Dodano: 2014-04-13 20:45:27

• MarysiaiIndia 2014-04-13 20:45:27

Mam problem,miesiąc temu spadłam z Intruza.Dałam mu za dużo miejsca przed koniem,który jechał przed nami.Intruz zaczął galopować,a ja odchylać się i ciągnąć go za wodze (był to mój pierwszy galop,od początku jazdy konnej). Przez miesiąc musiałam chodzić w kołnierzu ortopedycznym.Tydzień temu wsiadłam pierwszy raz od upadku,na Herkulesa (konika polskiego). Wszystko było ok,osiodłałam go,wyczyściłam,aż do momentu kłusu,wtedy coś się we mnie zablokowało,zrobiłam się sztywna,miałam wrażenie,że zaraz on zacznie galopować,a ja znowu zlecę.Jutro umówiłam się na jazdę na Indii,klaczy do której mam pełne zaufanie,jest spokojna,zrównoważona,niestety boję się,że sytuacja z przed tygodnia się powtórzy.Macie jakieś pomysły ?

odpowiedz cytuj
  • cybina 2014-04-14 07:54:55

moja siostra spadła z konia i się bała jeździć (teraz już nie jeździ) i poprosiła pana żeby jej pozwolił stępować po całej ujeżdzalni, robić różne rzeczy w stępie i czasem trochę kłusować.możesz też poprosić o małego kuca (jeżeli taki jest) na takim być może poczujesz się pewniej.

odpowiedz cytuj
  • AgnesC 2014-04-14 10:35:11

Po moim pierwszym upadku(na pierwszej jeździe)- koń ruszył galopem przez drzewa, bałam się jeździć przez jakieś 3 lata. Potem wróciłam do jazdy i z czasem blokada się zmniejszała, takie większe odpuszczenie strachu poczułam przy pierwszym samodzielnym(kontrolowanym) galopie . Nie odpuszczaj sobie jazdy, trenuj dalej, a nawet nie zauważysz jak blokada sama zniknie.

odpowiedz cytuj
  • Koniuu 2014-04-14 19:08:56

Miałam podobnie przy szeregach (skoki).. Bałam się skakać przeszkody wyższe niż 60-70cm.. Jeździ na razie na koniach, do których masz zaufanie, tak jak ta klacz.. Spokojnie jeździj na razie stępem i staraj się jeździć albo sama (jeśli to możliwe) albo jako pierwsza w zastępie.. 

odpowiedz cytuj
  • Wiki123 2014-04-14 19:38:17

Jeżdżąc konno musisz być przygotowana na upadki,bo to taki sport.Ja spadłam już 5 razy.Ostatnio miałam taki wypadek,że koń przewrócił się ze mną w galopie,ale nic mi się nie stało,konikowi też nie.Ja bardziej się boję,że coś mi się nie uda niż spadnę.Jeśli tak bardzo się boisz to może weź kilka jazd na lonży albo zacznij jeździć w kamizelce,będziesz miała pewność,że nic poważniejszego ci się nie stanie.Nie przejmuj się,bo każdy jeździec spada z konia.

odpowiedz cytuj
  • Natalia01 2014-04-15 13:24:18

Po moim pierwszym upadku, też bałam się wsiąść z powrotem. Z czasem zaufałam koniu z kturego spadłam i znowu zaczęłam jeździć. Musisz zdobyć zaufanie do niego.

odpowiedz cytuj
  • siskiss 2014-04-17 18:26:26

Miałam podobnie, tylko że ja spadłam jak miałam jazdę na oklep i panicznie bałam się jazdy bez strzemion, co zrobiłam ? moja rada - jeździj i staraj się przezwyciężyć strach. Ja zrobiłam sobie jedną jazdę taką, że cały czas jeździłam bez strzemion i jak tylko było coś nie tak, to przechodziłam do stępa, trzy głębokie wdechy, nabranie pewności i jazda ! Powodzenia

odpowiedz cytuj
  • gniada1407 2014-06-30 13:48:48

Ja po upadku bałam sie skakać +70 cm. Bałam sie nawet galopować, ale z czasem mi to przeszło. Jeździj na koniu, do którego masz zaufanie, np. ta klacz. Postępuj, pokłusuj. Ewentualnie możesz na lonży spróbować. Z czasem powinno przejść.

odpowiedz cytuj
  • SandraGsfx 2014-08-13 00:36:28

Pamiętaj aby zawsze próbować się rozluźnić. Jeśli będziesz cały czas spięta i " sztywna " to nie wejdziesz w rytm konia i nie będziesz dobrze i harmonijnie jeździć. Kiedy będziesz miała jazdę, stępuj aż będziesz gotowa na kłus. Wytłumacz instruktorce dlaczego się boisz, a na pewno Ci pomoże. Spróbuj może na lonży, chociaż 10 minut, spróbuj kłusować i przemów do siebie, że kiedy jedziesz na lonży to instruktor ma kontrolę nad koniem.Spróbuj zbudować więź z tą klaczą, skoro jej ufasz to jej ufaj, że kiedy będziesz jej pilnować to nie wejdzie w galop.Tak ogólnie mówiąc, zawsze staraj się budować zaufanie do konia. Spędzaj czas z koniem w boksie, przechodź pod brzuchem, wsiadaj na oklep, ... Aż w 100 % zaufasz klaczy, że nie przejdzie do galopu i możesz czuć się na niej bezpiecznie. Możesz spróbować też jazdy na oklep.:) S.

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-08-14 09:48:48

Lonża - ok. Rozluźnienie - ok. Chociaż to nie takie proste powiedzieć "spróbuj się rozluźnić", jak ktoś jest sztywny ze strachu.Ale przechodzenie pod brzuchem?! Że co? Jak spędzanie czasu z koniem w boksie ma pomóc rozluźnić się w czasie jazdy? Co ma wsiadanie na oklep do "zaufania, że nie przejdzie do galopu"? I co ma "więź" do wszystkiego? I jaka "więź" z koniem szkółkowym?

odpowiedz cytuj
  • Shayrin 2014-08-14 19:33:10

Musisz się rozluzować i przede wszystkim uspokoić. Twoje samopoczucie wpływa na jazdę. Skup się na wodzach i współpracuj z koniem. Jeśli się robisz sztywna przejdź do stępa i odpocznij, potem znowu spróbuj.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"