:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co zrobić gdy koń poniesie

Dodano: 2010-10-17 11:22:33

• redakcja 2010-10-17 11:22:33

ZGODNIE Z ZASADA LEPIEJ ZAPOBIEGAC NIZ LECZYC -nie pozwalaj koniowi na samowolna zmiane chodów -nie wybieraj sie z koniem płochliwym na ruchomam ulice GDY KON PONIESIE: -siedz w siodle póki mozesz on nie będzie pendził wiecznie -obciągnij piety maksymalnie w dół -odchyl sie do tylu -jezeli miejsce na to pozwala zacznij zataczać koła -jezeli kon cie poniosl w lesie zkrec z nim w krzaki -jezeli pedzisz w strone ruchliwej ulicy i wiesz ze kon sie nie zatrzyma to wyskocz z siodła ABY EWAKUOWAĆ SIE Z KONIA: -staraj sie spasc na bok i poturlać -na sekunde przed upadkiem rozluzinij wszykie miesnie  

odpowiedz cytuj
  • Ksekresi 2010-10-17 11:44:23

ja widze ze ty nie rozumiesz ........

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-10-17 12:28:42

Z koniem i tak się nie wygra, więc szarpanie wodzami odpada. Należy spokojnie zbierać i oddawać wodze. Tak uczył mnie mój dziadek i inni jeźdźcy się tak wypowiadali. Koń w końcu zrezygnuje...

odpowiedz cytuj
  • MaryJane 2010-10-17 12:55:26

Kon leci na ulice to sie ewakuujesz a jego niech cos przejedzie ?? Ty normalna dziewczynko jesteś ? Już bym wolała żeby mnie coś razem z koniem trzepło :/ Robienie kół tez na pewno wyjdzie nie ma co :-) W 1 wogóle było nic nie pisac jak tylko się wysiliłas na tyle... Wogóle to się czasem zastanawiam jak takie rzeczy mogą się zdarzyć, że kon ponosi..? Tylko i wyłącznie ludzka głupota.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-10-17 16:39:55

Gdy koń poniesie w lesie ewakuować się w krzaki.. Świetny pomysł, nie ma co! ;/

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-10-17 18:01:50

taaa  w krzaki? No chyba nie lałaś... Chyba łatwiej spaść w krzakach... A akurat na ten temat mam jako tako wiedzę bo mój koń ponosi. przedewszystkim lepiej klepać niż bić bo taki koń, który jest powieszony na wędzidle pędzi, nie zwraca uwagi na wędzidło... Jeśli już się uprzemy to ewentualnie pociągać i puszczać nawet szarpnąć ale nie wisieć na ryju... A i klepanie i głaskanie nie jest w tym wypadku nagrodą ale uspokojeniem konia więc nie trzeba się obawiać że koń się "nauczy"... Jeśli koń się spłoszy tym bardzej... i nie polecam zeskakiwania z konia bo jest to niebezpieczne i później ciężko złapać takiego rozochoconego konia;( wiem to z własnego doświadczenia...

odpowiedz cytuj
  • MaryJane 2010-10-17 19:18:00

A ja właśnie wróciłam z tereniku ;] Kiedy koń ponosi to nawet mi się to podoba cóż nie wszyscy moga być normalni :) Skutkiem było zbyt mocne uzycie bata na który koń wystrzelił jak torpeda hehe i wyszła nie znajomość konia... Efektem tego było zdzielenie mnie w twarz z gałązki i strata pod prawą (to moja gorsza) stopa strzemienia i oczywiście co jest u mnie prawie normą wyprzedzenie czołowego. A wszystkim jeźdzcą galopuje życze pełnej kontroli w każdej sytuacji nam koniem! ;]

odpowiedz cytuj
  • Anarchia 2010-10-19 17:59:12

MaryJane Zgadzam się z tobą... Otóż to...Miałam do czynienia z koniem który poniósł i to nie za wesołe doświadczenie ale do czasu.. Na początku się wystraszyłam ale potem zrozumiałam że nie dam rady go zatrzymać i stopniowo zataczałam koła gdyż było to możliwe...Gdy po jakimś czasie coś innego było powodem poniesienia, nie pozwoliłam mu na to ale też nie zatrzymywałam go gdyż nic by to nie dało...Rozluźniłam się i stopniowo oddawałam i zabierałam wodze co trochę je podciągając no i zadziałało.. poklepałam w czasie cwału konia;- )

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-10-19 19:22:15

Jeszcze jakby Emil nie brykał w tym czasie i nie zapieprzał do stajni skacząc przez ogrodzenia do 110cm;)

odpowiedz cytuj
  • Ksekresi 2010-10-19 19:49:16

mnie kon poniosl ale na manezu nie byl maly ani duzy  wsam raz  :P Serwal  poczul ze mam luzno wodze w klusie to  miruszyl do galopu , skrocilam szybko wodze i musialam szarpnac zeby sie zatrzymal ,i  zrobil tak 2  razy mi

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-10-19 20:02:40

Masz przygody "Rozyczka" z tym Emilem jak poniesie ;)) Nieźle rozbrykany musi być.Mnie raz koń poniósł i też dlatego, że wodze były zbyt luźne. Zatrzymał się sam ostro hamując i patrząc jak sobie przez niego lecę :))

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"