:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Klacz z COPD pomóżcie

Dodano: 2012-03-15 18:43:28

• jadzz 2012-03-15 18:43:28

Czy sądzicie ze dobrze zrobię, jak  kupię konia z COPD ? Klacz w wieku 6 lat..jestem z nią bardzo związana..  nie mamm pewnosci ze jej sie polepszy, na razie jest co raz gorzej.. podobno jak koń zmieni srodowisko, wtedy jego stan znacznie sie poprawia..  Ma ktoś konia z COPD?  Proszę o wszelkie informacje jak to jest z Waszymi końmi

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2012-03-15 18:54:02

U mnie w stajni jest koń, który właśnie ma astmę (bo tak też inaczej tą chorobe można nazywac). Stan moze jej sie poprawic, ale to zalezy. Lekkie jazdy, nawet z galopem dobrze jej zrobią! No chyba, że koń "świszcze" jak oodycha, to lepiej zostawic, ale jeżeli widac, że koń dobrze sie czuję, to rozruszac ;). Ruch dobrze działa na zdrowię w przypadku tych koni ;). Jest jeszcze jakaś pasza z ziołami czy cos  takiego...

odpowiedz cytuj
  • SrokatyArab 2012-03-15 19:00:22

Jeśli masz nieograniczone zasoby finansowe i w każdej chwili możesz wyłożyć grube tysiące na leczenie, i tak bardzo ją kochasz, że jesteś gotowa płacić za nią dużo więcej niż za zdrowego konia, w dodatku  będziesz umiała się pogodzić z jej wcześniejszym odejściem, to możesz kupować.

odpowiedz cytuj
  • shiningami 2012-03-15 19:30:20

Do pisze jeszcze do wypowiedzi koleżanki:Jesli chcesz  wsiadać na konia zazwyczaj na lekką zajdę w zależności od pogody i duchoty powietrza to kupuj ; )

odpowiedz cytuj
  • snowhite 2012-03-15 21:50:22

astma to nie to samo co COPD, COPD teraz to RAO, czyli nawracająca obturacyjna niedrożność górnych dróg oddechowych.moj kon ma RAO, jest to choroba nieuleczalna, mozna ja jedynie probowac zaleczyc. kon od 7 lat jest w stalym treningu, stoi na słomie, je suche siano. Choroba wyszła na jaw niecale 7 lat temu, chwile po zakupie. Było to ciezkie RAO, w skali 4 stopniowej, 3 stopień. kilka miesiecy stal na klinice, na SGGW, potem wrocil do "normalnej" stajni, przez 2 lata stal na wiorach, codziennie byl inhalowany sterydem, bedac przy tym w treningu. Pozniej przestawilam go do innej stajni, z lepszą wentylacją, ale musiałam tez w nowej stajni zaryzykowac postawienie go na słomie. na szczescie nie zareagowal negatywnie (cały czas w treningu). no i tak jest do dzisiaj, czasami tylko  lekko pokasluje gdy zmieniaja sie pory roku (przynajmniej wiem że idzie jesien :P) nie ma problemu z uzytkowaniem konia z RAO. Kupujac konia z RAO bierzesz na siebie duza odpowiedzialnosc. tez finansową, flixotide, czyli steryd ktorym inhaluje sie konie z RAO kosztuje 180zł za taki pojemniczek/ fiolke (call it as you want) do inhalatora, starcza na kilka dni. do tego inne leki podawane żeby rozszerzać te drogi oddechowe... Zabawy co nie miara. jesli chcesz sie cos wiecej podpytac chetnie odpowiem na pw, pzdr

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-03-17 12:59:56

snowhite - dziekuję że mniej więcej wytłumaczyłaś , na czym polega ta choroba , bo si miałam właśnie spytać . Okropne ... te konie się muszą niźle męczyć :( . Jeśli starczy Ci kasy , możesz tego konia kupić - ale to jest wielka odpowiedzialność , wiesz o tym ? Myślisz , że zcierpisz patrzenie na chorobę tego konia ? Że wytrzymasz jego ewentualne odejście ( miejmy nadzieję , że to się szybko nie stanie ) ? Tej klaczy na pewno przyda się kochający właściciel - to jest pewne . Wydaje mi się , że powinnaś / powinieneś kupić tego konia :)

odpowiedz cytuj
  • jadzz 2012-03-17 18:41:50

Dziękuję za wszelkie rady.. umówiliśmy się z teraźniejszym włascicielem ze mam miesiac na p-odjecie decyzji.. Dzis sie z nią żegnałam bo jedzie do innej stadniny na "próbe" tzn że jesli jej się polepszy to tam zostanie, jeżeli nie to jest nadal na sprzedaż.. <i wtedy prawdopodobnie ja ją kupie> nie umie sie z tym pogodzić na raziee... Za bardzo się przywiązałam do niej..Mam nadzieje ze skombinuje srodki na utrzymanie jej przynajmniej do konca roku, potem juz bedzie z gorki..Jej stan:jesli znajduje sie caly dzien na pastwisku jest nawet niezle.. slyszalam tylko kilka razy pokaszliwanie.. Niestety jak schowałam ją do boksu (boks otwarty , stajnia angielska, sciolka słoma) zaczyna się dusić.. Nie moze złapać oddechu.. :( Po konsultacji z weterynarzem, niestety nie jestem zbyt szczesliwa. Uzał on, ze kon nadaje sie jedynie na spacer, nic wiecej.. Tylko pastwiska i jak najmniej stajni.. Jest to podobno stopień 3 tej choroby..Jednak nadal chcę ją kupić.. aleboję się kosztów.. 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"