:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Ćwiczenia na łydki

Dodano: 2013-09-22 18:14:58
: Rekreacja konna

• sloniecko 2013-09-22 18:14:58

Hej ludki!Byłam dzisiaj w nowej stajni i szło mi fatalnie, ale stajnia świetna. Miała cudownego, startującego w zawodach konia, którego nie umiałam wykorzystać. Ledwo kłusowałam, zagalopowałam raz. Największym moim problemem są łydki. Otóż są one niewiarygodnie słabe. Nawet jak prawie kopałam konia to nic to nie dawało. Krzyczą: mocniej! jego to nie boli! a ja i tak nie mogę nic zrobić :( Pomożecie? Podajcie ćwiczenia na wzmocnienie łydek. Wezmę się za nie ostro, bo jeśli pokarzę co potrafię na koniu, który czuje moje wskazówki, mam szansę zacząć naukę skoków. Już dziś miałam skoczyć parę małych przeszkód z kłusa, ale jak zobaczyli jak jeżdżę... Pomóżcie!

odpowiedz cytuj
  • koniarka13 2013-09-22 18:47:02

Rób dużo ćwiczeń,biegaj,tańcz.

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2013-09-22 19:17:25

Zaraz, zaraz, konia się pod żadnym pozorem nie kopie. Zazwyczaj w problemie takim jak Twój nie chodzi tylko o to, że łydki są słabe, ale raczej głównie o to, że są przykładane w złym miejscu. Skoro to świetny koń sportowy, powinnien być wyczulony poprawnie na łydkę i reagować na nacisk, nawet mocniejszy, ale nacisk. Koń startuje w zawodach, więc bardzo wątpię, by chodził na kopa. Więc są dwa wyjścia: albo koń po prostu wyczuł Cię, że nie dajesz do konća rady i pozwolił sobie Cię zignorować (bardzo częsty przypadek nawet u koni poprawnie chodzących na łydki), albo to Ty przykładasz łydkę nie tyle za słabo, co w nieodpowiednim miejscu. Ostatecznie może chodzić faktycznie o to, że masz słabe mięśnie łydek. Nie powiem, w jeździectwie łydka jest dość ważna, więc nawet jeśli w tej konkretnej sytuacji nie jest ona przyczyną problemu, to wyćwiczenie jej przyda Ci się tak ogólnie w jeździe. A na łydkę sa dobre rozmaite sporty, typu bieganie, aerobik, gimnastyka. W interenecie ludzie wypisują swoje sposoby na wzmocnienie łydek (np ściskają krzesło łydkami i takie tam), ale to już zależnie od upodobań każdy może wymyślić swoje. Myślę że to bieganie będzie dobre, bo wzmocni całe ciało i poprawi kondycję, której w jeździectwie tak potrzeba. No i sama jazda konna oczywiście. Jak będziesz dużo jeździć, to łydka Ci sie z czasem wyrobi, ale zakładam, że pytanie dotyczyło ćwiczeń tak poza jazdą, więc wymieniłam je wcześniej. Pozdrawiam ;)

odpowiedz cytuj
  • sloniecko 2013-09-23 15:22:21

Wiem, nie wiedziałam jak to napisać i rozumiem, że to "kopanie" zabrzmiało dosyć brutalnie. Może bardziej powiem, że "pompowałam" konia łydą w rytm jego kroków. Zauważyłam też że łatwiej mi się jechało jak inny koń jechał przede mną i zakłusował. Wtedy za jednym przyłożeniem łydki i palcata jednocześnie koń szedł kłusem. Może miał wtedy większą motywację? Rzecz jasna o te wszystkie wolne chody nie obwiniam konia ;), to ja jestem tu problemem. Wydaję mi się też, że mógł zjeść mnie stres. Już raz trafiłam do podobnej stajni i po prostu się z niej wyniosłam :(

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2013-09-23 16:35:06

tak to zazwyczaj jest, że za innym koniem jest łatwiej. Koń ma silnie rozwinięty pęd stadny i nie lubi oddalać sie od grupy. Ja dzięki temu nauczyłam się dosiadu w kłusie i galopie, jeżdżąc w zastępie za innym koniem. Kon z przodu kłus, mój też, koń z przodu galop, mój tez, mimo że ten z przodu był mniejszy i mój konio mógł spokojnie kłusem go gonić. Tyle że po takiej jeździe przyszedł czas na jazdę jako prowadzący zastępu albo samemu i był problem z ową łydką. U mnie było to spowodowane brakiem stanowczości ale i nieodpowiednim miejscem dawania sygnału. jak koń nie reagował na lekką łydkę, to mocniejsza, jak znowu nic, to jeszcze mocniejsza, a to błąd. Nie zwiększa się siły nacisku, gdy koń nie reaguje, tylko daje sie identyczną łydkę + bat za łydką. Tak się zwierzę uczula na łydkę. Szkoda tylko, że długo nikt mi nie dawał bata do ręki i konie mnie ignorowały, nawet kop niczym nie skutkował. Teraz jak dostanę bata, to koń raz ukarany za nieposłuszeństwo, chodzi jak w zegarku. Po prostu czasem trzeba wzmocnić swój autorytet i nie pozwalać się ignorować. Trzeba być dla konia przewodnikiem i sprawić, by wiedział, że nie może sobie pozwolić na jakikolwiek opór czy ignorancję wobec nas.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"