:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czy już?

Dodano: 2014-11-26 19:36:17
: Skoki przez przeszkody

• Asia101 2014-11-26 19:36:17

Od jakiegoś czasu sama kłusuję, jeżdżę też kłusem ćwiczebnym. Niedawno zmieniłam stajnie z powodu nudnych jazd. Czy waszym zdaniem przyszedł już czas na galop? A jeśli tak to co potem?

odpowiedz cytuj
  • Sweet 08 2014-11-26 20:23:42

Uważam, że powinnaś zapytać się o to osoby, która prowadzi twoje jazdy. Ona ma większe doświadczenie. Ale jeśli twój trener/trenerka zapytał cię czy chcesz spróbować to pomyśl nad tym. Jeśli twój jakiś czas to np. 2 miesiące to jeśli czujesz się na siłach i dobrze utrzymujesz równowagę w siodle to możesz próbować. Ale jeśli ten jakiś czas to załóżmy 3 tygodnie to ja bym się zastanawiała. Wszystko zależy jeszcze od tego jak często jeździsz. Czasem lepiej jest dłużej poćwiczyć kłus, potem galop będzie łatwiejszy. Ja kłusem zanim zaczęłam galopować jeździłam o wiele za długo(2 lata po 1 raz w tygodniu oprócz zim), już wcześniej byłam gotowa na następny chód, ale mi to nie zaszkodziło, po prostu trochę dłużej się uczyłam.Oczywiście nie jestem jakimś ekspertem i po prostu jeżdżę konno więc tak mi się wydaje.

odpowiedz cytuj
  • Olivka125 2014-12-02 09:12:19

Zgadzam się :) i zawsze możesz zacząć od galopu na lonży

odpowiedz cytuj
  • Ellie123 2014-12-10 00:19:50

źle sformułowane pytanie. Nie powinnaś się pytać przypadkowych osób w sieci. Nie widzieliśmy nigdy jak jeździsz. Można jeździć 5 miesięcy stępo-kłusem i mieć wciąż zły dosiad, słabą równowagę, niestabilną rękę i całokształt ;) Jednak jeżeli czujesz się na siłach i twój trener uważa że jesteś już gotowa żeby zacząć galop to nie widzę przeszkód. A jeżeli masz obawy czy coś - nie masz powodu. Galop jest cudowny, a na wielu koniach jest znacznie wygodniejszy i przyjemniejszy niż kłus. Ale proponuję żebyś zaczynała na lonży lub na małej hali ( jeżeli jesteś w tej hali sama).

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-12-11 07:28:12

Powinnaś spytać się instruktora . Zadaj SOBIE pytanie czy umiesz kłus ćwiczebny i anglezowany na 100 % bo jazda konna nie polega na tym żeby przejść do kolejnego level"u . W wielu stajniach uczą nie pełnie :( . Dziewczyna też na tym portalu na 8 lekcji miała galop jak nie potrafiła utrzymać nóg w strzemionach i nie potrafiła półsiadu :/ . Więc zastanów się czy potrafisz dobrze jeździć kłusem i jeśli stwierdzisz że tak to spytaj się instruktora lub zaproponuj że wydaje ci się że już chyba czas na galop i czy mogła byś próbować :) . ( sory za wszystkie błędy ) Pozdrówka Patka :*

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2014-12-11 18:35:49

Patrycja, chwilami z Twoich niektórych mądrości to nie mogę. NIGDY nie nauczysz sie na 100% kłusa anglezowanego czy ćwiczebnego, całe życie się uczymy i nie zapominaj o tym. A tak wgl, co ma półsiad do galopu w tym momencie? Jak na moje nie jest absolutnie potrzebna umiejętność na pierwsze galopy, bo może tylko nauczyć złych nawyków. (np. pochylania się podczas zagalopowania).

odpowiedz cytuj
  • Asia101 2014-12-17 17:29:17

Dzięki wszystkim! :) Zmieniłam stajnię i po pierwszej jeździe w niej moja instruktorka zapytała się co ja robiłam na tamtych lekcjach... :D A teraz już skaczę 120 cm!!!

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-12-17 18:59:02

Hahahahaha... A co w tym czasie robi koń?

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"