:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

czy każdy może wciąć udział w zawodach

Dodano: 2012-05-07 14:32:04
: WKKW

• tala1992 2012-05-07 14:32:04

Cześć, moje pytanie kierowane jest do osób uczących jeździć i osób którzy jeżdzą badzo dobrze.Mam 20 lat, jeźdżę dopiero 2 lata ale z częstotliowścią 1 raz w miesiącu o przerwa na zimę, chciałabym sie dowiedzieć czy taka osoba jak ja, która żadko jeździ i nie ma własnego konia ma szansa nauczyć się tak dobrze jeździć konno żeby startować w zawodach? (Niekoniecznie wygrywać zaraz 1miejsca)

odpowiedz cytuj
  • tala1992 2012-05-07 14:33:38

Jeśli widziecie jakąś szanse proszę was o rady jak moge do tego dojść...

odpowiedz cytuj
  • Sonea 2012-05-07 14:41:57

jeśli będziesz jeździła w takim tempie to za parenaście lat...

odpowiedz cytuj
  • Renizi 2012-05-07 14:57:15

Generalnie na zawody możesz się wybrać w chwili kiedy przeskakujesz przeszkody i nie spadasz podczas skoku. Na zawody może się dostać praktycznie każdy. Kwestia tylko czy chce się skompromitować czy wygrać. W końcu w zawodach sie startuje po to by wygrać. Myślę, że jeśli byś jeździła chociaż ten raz w tygodniu to marzenie się spełni i to dosyć szybko. Musisz tylko spiąć się w sobie, akceptować wszystkie wskazówki no i jeździć z instruktorem. Najlepsza byłaby szkółka/klub jeździecki.Skakać praktycznie potrafi każdy. Kwestia odpowiedniego wyjścia z siodła i tak dalej. Jak koń potrafi, a ty mu nie przeszkadzasz - to może parkur przejechać na czysto.Na przykładzie siostrzenica mojego lubego nauczyła się podstaw w poprzednie wakacje [ze dwie lekcje kłusa na lonży]. Pod koniec zimy powędrowała do klubu jeździeckiego i w tamtym tygodniu startowała w zawodach na kucu. Da sie.Wszystko jest możliwe, a zależy głównie od chęci i możliwości.Powodzenia

odpowiedz cytuj
  • Aaleksandra 2012-05-07 18:32:13

Na zawody to możesz jechać i teraz tylko ze na zawodach, jednak bardzo prawdopodobne jest to ze tylko się skompromitujesz. Aby wygrac to za jakies 10 lat-przykro.

odpowiedz cytuj
  • Sonea 2012-05-08 12:34:36

Renizi ona napisała raz w miesiącu, a nie raz w tygodniu. Ten raz w tygodniu to i tak mało, a co dopiero w miesiącu :/ na jakim etapie obecnie jesteś? co już umiesz, a czego się uczysz?

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2012-05-08 13:06:49

Jeżdżąc 10 razy w roku nigdy nie dojdziesz do poziomu zawodniczego. Chyba, że masz na myśli zawody polegające na przewiezieniu jajka na łyżce.

odpowiedz cytuj
  • tala1992 2012-05-08 14:23:09

Ja ucze sie galopu i miałam możliwość kilka razy skiknąć przez niską przeszkode.Czyli nie mam szans żeby co kolwiek osiągnąć :(

odpowiedz cytuj
  • Sonea 2012-05-08 14:42:04

a jak się czujesz we wszystkich chodach? boisz się skakać przez przeszkody? czy skaczesz pewnie?i jeszcze jedno pytanie: uczysz się jeździć konno tylko dla zawodów? to ma być przyjemność ;)nie mowie, że nie ma szans, nigdy nie jest za późno ;) to zależy od ciebie, czy zepniesz poślady i będziesz ćwiczyła w takich odstępach czasowych ciężej, ale myślę, że nie o to chodzi nie możesz się z drugiej strony forsować, bo to nie będzie przyjemne ani dla ciebie ani dla konia... po prostu powinnaś jeździć częściej bo ja z własnego doświadczenia wiem, że jak się jeździ rzadko to wiele rzeczy się zapomina, to jak nauka angielskiego czy innego języka, jeśli pójdziesz na jedna lekcję i nawet gdybyś miała anglika za nauczyciela, to nie jesteś w stanie nauczyć się zbyt wiele jeśli nie będziesz tego powtarzała i ćwiczyła. Raz w miesiącu to bardzo mało, jeśli poważnie myślisz o zawodach to radzę ci jeździć co najmniej 1 w tygodniu

odpowiedz cytuj
  • Czapraczek 2012-05-08 15:25:42

Nie ma co owijać w bawełnę. Musisz zacząć jeździć o wiele częściej! Przynajmniej raz w tygodniu. Zależy na jakie zawody chcesz się wybrać... Jak skoki, to musisz być w stanie przeskoczyć przynajmniej 45 centymetrów.

odpowiedz cytuj
  • Aduskon 2012-05-08 21:33:01

Jak się przyłożysz to oczywiście że możesz... ale to wymaga regularnej jazdy, nawet raz w tygodniu nie wystarczy. Możesz i teraz pojechać, ale zbłaźnisz się, jeśli to jest Twoim celem to proszę bardzo. Musisz trenować! Inaczej nie ma szans, przykro mi, może trochę ostro to powiedziałam ale taka jest prawda, bez pracy nic nie osiągniesz...

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"