:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

czy się opłaca?

Dodano: 2014-10-11 11:04:55
: Rekreacja konna

• Konikowapani9 2014-10-11 11:04:55

Może ktoś mi podpowie czy warto jest kupić kuca szetlandzkiego (klacz) w wieku 13 lat chodzącą pod siodłem? Mam zamiar ją kupić ale nie wiem czy warto .

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-10-11 11:36:48

Jeśli kochasz konie to warto . Gdybym miała wybór kucyk lub nic wybrała bym kucyka tylko zadaj sobie pytania które bardzo często MUSZĄ zadać sobie osoby chcące zakupić konia lub kuca :1. Czy stać cię na jego utrzymanie2.Czy masz dosyć czasu na opiekę nad nim ( dziennie około 3 godzin z koniem )3.Koń to nie zabawka i jeśli zamierzasz go kupić to zastanów się czy będzie on ci służył do końca jego życia czy tylko kilka miesięcy ?Nie napisałaś czy będzie on kupiony ze stajni publicznej czy od hodowcy który hoduje konie z pasji :D ?A jeśli od hodowcy to moja rada żebyś przyszła zobaczyć konika z niezapowiedzianą wizytą z uwagi na to że dużo osób ( hodowców) przed terminem wizyty kupującego dają koniu zastrzyk na uspokojenie ( nie które konie są bardzo wręcz energiczne i nie zawsze ten kto kupuje chce takiego konia więc wstrzykują mu środek uspakajający. Z reguły mówią że koń / kuc jest spokojny a tak nie jest .) Natomiast jeśli kupujesz od osoby znanej myślę że nie będzie z tym problemu ale zawsze warto przyjechać z niezapowiedzianą wizytą dla pewności :D . Druga rada to taka przyjedź z weterynarzem aby zbadał konia czy nic mu nie jest. Jeśli wszystko ok to śmiało kupuj ! Aham,pytanie było czy warto ? No to jak już wcześniej napisałam myślę że warto mieć u boku takiego pupila ;) . Mam nadzieję że pomogłam i pozdrawiam.

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2014-10-11 16:58:55

Ekm... Trochę poprawię wypowiedź Patrycji. Nie masz obowiązku spędzania z koniem ok. 3h dziennie, wiekszej bzdury nie słyszałam. Zadaj sobie pytanie gdzie bd tego kuca trzymała, czy bd on miał towarzystwo to przede wszystkim. Mówisz, że kucyk się ujeżdżony, chcesz go mieć na jazdy, czy po prostu jako ozdóbka i przyjaciel na podwórku? No i resztę co napisała poprzedniczka.Życzę udanego wyboru :)

odpowiedz cytuj
  • krzemyk 2014-10-13 16:23:22

Wszystko zależy od motywacji - dlaczego kupujesz kucyka? Dla dziecka / młodszej siostry / do oprowadzania dzieci? Czy będziesz go trzymac na trawie?13-letni kucyk ma już swoje nawyki i umiejętności - warto je sprawdzić przed zakupem.

odpowiedz cytuj
  • Konikowapani9 2014-11-14 19:57:49

Mam już kuca u siebie.A znam go już od roku i na razie jest ok:)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"