:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czy ten koń powinien chodzić w sporcie?

Dodano: 2012-06-27 20:44:59
: Skoki przez przeszkody

• ewelain8 2012-06-27 20:44:59

Chodzi mi, czy ona powinna chodzić na zawodach..?I co myślicie o jej skoków.?Bo moje zdanie jest takie. Hehe. !Fajnie baskiluje przy skoku.. I jest przede wszystkim elastyczna. Oraz ma fajną technikę skoku.A i jeszcze dodam, że ona kocha skakać. Jezeli zobaczy przeszkode to tak od razu z galopu przyspiesz, że szoook. NIENORMALNY KOONIO.Jak narazie skacze tylko do 110 cm, ale z dnia na dzien coraz lepiej. Stać ją na wiele, wiele więcej.:0A tu linki do filmów i zdjęć:http://www.youtube.com/watch?v=GoHZKHSso2o&lc=fecYeRv2OwEGVO_9NfAeoF4_KFQaf95aVfpEfI2YoMk&feature=inboxhttp://www.photoblog.pl/evelciak/126314090/#mn871037http://www.photoblog.pl/evelciak/125317447Ps. Tylko proszę żeby wypowiadały się osoby. znająca na tym, a nie Ci, którzy ze skokami nie mieli w życiu do czynienia.

odpowiedz cytuj
  • Lys Royal 2012-06-27 21:21:10

Myśle, że mogłaby brać udział w zawodach :) Świetna jest :D ! A jej skoki przecudne ;) To baskilowanie i tempo mmm ;) Cudny skoczek z niej będzie :) Z Ciebie i z niej :) powodzenia w treningach i zawodach :) 

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2012-06-27 21:54:13

Koń momentami wygląda ok, ale to, że skacze luzem pojedynczą przeszkodę nie oznacza jeszcze, że tak samo będzie skakał parkur pod jeźdźcem. Poczytaj sobie jak powinien wyglądać korytarz do skoków, bo teraz koń często nie wymierza sobie odległości i "przytupuje" przed przeszkodą.Poza tym podstawą jakiegokolwiek sportu jest ujeżdżenie - na jakim etapie jesteście? Warto skupić się na tym, bo skoki w korytarzu są jedynie niekoniecznym dodatkiem do treningu. Nic nie ujmując twojemu koniowi - 110 luzem to przeciętna krowa przeskoczy.A i jeszcze dodam, że przyspieszanie do przeszkody jest w treningu zdecydowanie niepożądane i ciężko się tego nawyku pozbyć. A może świadczyć (niekoniecznie w tym wypadku), że koń wcale nie "kocha skakać", tylko ma z tym związane złe skojarzenia i chce mieć przeszkodę jak najszybciej za sobą.

odpowiedz cytuj
  • Indi 2012-06-28 06:25:27

Mnie tylko interesuje czy przy tych całych Waszych "treningach" jest jakaś dorosła, doświadczona osoba? Bo jak na razie widzę trójkę dzieciaków, z czego jedno ugania się za koniem z jakimś badylem a koń nie skacze nawet w korytarzu.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-06-28 19:49:02

po:1.Świetna kobyłka ;*2. podstawą jakich kolwiek skoków jest porządne ujeżdżenie konia, mi się wydaje (przynajmniej ja bym tak zrobiła) na początku z koniem opanowała ładne chodzenie z koniem w trzech chodach, powoli odpuszczanie łba  ustępowanie od łydki potem może łopatki i jak byś się już ładnie zgrała z koniem wtedy można zacząć skoki3.To nie jest korytarz co na filmiku,tylko jedna pojedyńcza przeszkoda xD4.Tak owszem kobyłka wmiare spoko jak do skoków, ale chciałabym zobaczyć co robi pod jeźdźcem bo luzem może nawet 150 skakać a pod jeźdzcem tylko 100 cm, też tak może sie okazać

odpowiedz cytuj
  • Enigmatic 2012-06-28 20:07:05

Pięknie to wygląda.Na innych filmikach, widziałam że krzyżuje galopek, ale to chyba już wytrenowałaś.

odpowiedz cytuj
  • ewelain8 2012-06-29 22:16:47

Tak, tak. To jest już wyćwiczone.. : )

odpowiedz cytuj
  • korona2001 2012-06-29 22:25:37

Moim zdaniem twój koń świetnie skacze :) I ruch tempo i technika bardzo fajna :)Jedyne co to rzuciło mi się raz czy dwa w oczy że klaczka stanęła przed przeszkodą ale wydaje mi się że jej wtedy foule nie spasowały :p

odpowiedz cytuj
  • dressage 2012-07-03 11:36:28

jak dla mnie to koń przeciętny. Ani to się nie rusza jakoś wybitnie, ani nie skacze fenomenalnie. Taki sobie o rekreacyjny konik. Na dzień dzisiejszy polecam pracę ujeżdżeniową z trenerem. Jak poprawi jej się umięśnienie wtedy możesz sprawdzić ją na skokach ale mam jakieś przeczucia ż zostanie koniem najwyżej klasy L w tej konkurencji. Jednak wszystko zależy od włożnej w nią pracy , gdyż, jak wszyscy wiedzą, przy mocnej podstawie szkoleniowej można z przeciętnego konia zrobić dobrego sportowca,a przy bieganiu za koniem z patykiem bez wiedzy i DOŚWIADCZENIA to nawet z konia z ogromnym potencjałem można zrobić terenowego tuptaka. Pozdrawiam i życzę sukcesów :-)

odpowiedz cytuj
  • niunia010203 2012-07-03 12:52:31

Świetna! Super baskil i elastyczność... Do skoków ekstra!Ale martwi mnie to że nie widać tam nigdzie jeźdźca skaczącego :( A to że koń sam skacze 110 cm  nie znaczy że z jeźdźcem będzie skakał tak samo. Musisz mu zrobić trening z jeźdźcem jeśli wybierasz się na zawody ;) Bo nie wiadomo jak się zachowa w skoku z człowiekiem na grzbiecie.Moja znajoma ma kuca BOSKO SKACZE !! Ale skakał bez jeźdźca cały czas a jak postanowiła skakać razem z nim to ... Nie myślał nawet o skoku :( ale jak będzie z twoją nie wiem. W każdym razie pojedyncza przeszkoda nie świadczy o tym ze koń będzie chciał jechać parkur. Piszesz że przyśpiesza przed przeszkodą a to  w parkurach może nie być zaletą  bo nie wyrobi na zakrętach albo będzie wyłamywać :(  Sama jeździłam na koniu który tak gnała na przeszkodę że się wydawało że będzie super ale wyłamywał albo zrzucał bo za szybko jechał... Ale przyznam że życzę powodzenia bo szkoda by było tego talentu !!!!!!

odpowiedz cytuj
  • agnieszkaaa561 2012-07-08 15:00:17

Ładnie skacze pewnie że może brać udział w zawodach tylko pokazałaś jak skacze 1 przeszkodę luzem najpierw wypróbuj konia pod jeźdźcem na parkurze bo wiesz mój trener zawsze mi powtarza jak chcę jechać zawody w N ,,każdy koń da radę skoczyć 120-130 cm w korytarzu ale pod jeźdźcem to dodatkowe kilo i wysiłek więc uważaj na siebie,, i w tytule masz Czy ten koń powinien chodzić w sporcie?:wiesz zawody a sport to duża przepaść zawody to pojedziesz bo chcesz bo umiesz skakać a sport to już duże osiągnięcia to treningi wysiłek i zaangażowanie jeźdżca i predyspozycje konia do skoków a żeby jeźdżić w sporcie to trzeba mieć też dużo kasy czasu i najpierw musisz mieć osiągnięcia w takich jak zawody towarzyskie a przede wszystkim odznaki w sporcie to podstawa przynajmniej 2 pierwsze     Ale rade masz ode mnie żebyś najpierw wypróbowała konia na parkurze pod jeźdżcem a później myślala o zawodach :)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"