:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Dlaczego koń bryka podczas galopu?

Dodano: 2012-04-09 19:59:21
: Ujeżdżenie

• mybay 2012-04-09 19:59:21

Więc tak mam problem.. chodzi o klacz ma około 7 lat.. na lonży w kłusie lub pod siodłem nie bryka ale jak ma przejsc w galop z jezdzcem lub na lonzy bryka jak oszalała pomożcie mi jakoś co mogę zrobić..:)

odpowiedz cytuj
  • Delbana 2012-04-08 21:43:06

Ja jeżdżę na pewnej klaczy,która ma taki sam problem.Lecz ją to trzeba poprostu walnąć palcatem w tyłek i przestaje,ale nie wiem czy u Ciebie to zadziała.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-04-09 00:24:37

Bardzo zły pomysł z tym palcatem na zad. Gdyby to był bryk wskazujący na nieposłuszeństwo to użycie palcata/bata byłoby w miarę logiczne, jednak w tego typu sytuacji raczej namiesza tej kobyłce w głowie i może jeszcze bardziej zacząć szaleć.Niektóre konie "pełne energii" mają to do siebie, że przy zagalopowaniu towarzyszą im mocne emocje, które pokazują właśnie poprzez bryk w trakcie rozpoczęcia galopu. Ponieważ jest to również widoczne na lonży, bez jeźdźca, można podejrzewać, że nie jest to nieposłuszeństwo, a po prostu podekscytowanie szybszym chodem. Dużo wolt, przejść na kołach itd. powinno to załagodzić. Zagalopowanie nie powinno jej się kojarzyć z długim galopem, bo prawdopodobnie przez takie skojarzenie to bryknięcie ma miejsce. To samo tyczy się tego gdy koń jest na lonży - ciągłe zmiany kłus/galop. Jednak przed tymi wszystkimi przejściami należy sprawić, by koń skoncentrował się na jeźdźcu/ osobie która go lonżuje. Zmiany tempa zarówno w stępie, kłusie jak i później w galopie powinny w tym także pomóc.Podczas jazdy konie czasami brykają podczas zagalopowania, gdy nie mają dobrego tempa by wejść w galop. Miej to również na uwadze -coby jej nie kusić by bryknęła.Chyba tyle ode mnie.

odpowiedz cytuj
  • mybay 2012-04-09 09:04:40

dziękuje wam :) myśle że oby dwie odpowiedzi są dobre- koń nie chodził przez większość czasu. zdażało sie tak że jak jechaliśmy bez oglowia bez niczego nie bylo problemu z zagalopowaniem , krotkim galopem... ;p

odpowiedz cytuj
  • pilotowa 2012-04-09 15:04:13

Zgadzam się z poprzedniczką.Przede wszystkim nic na siłę...Znałam klaczkę, która strasznie wyłamywała nawet na długiej lonży i gdy chciano na njiej galopować po kole, to brykała - efekt? - kobyłce wypadała łopatka poprzez ci miała problem z jazdą po łukach. Czasami taki fakt trzeba zaakceptować, ale polecam również skontaktować się z wetem, by zbadał i może coś doradził.

odpowiedz cytuj
  • pilotowa 2012-04-09 15:05:44

niej i co*Wkradły się małe błędy.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-04-09 19:32:05

... http://forum.galopuje.pl/f,dlaczego-kon-tak-robi,80391,0.html

odpowiedz cytuj
  • mybay 2012-04-10 09:45:44

dodam że koń sie straszznie wyrobił - zaczoł ufać ludzią , nie boi sie prawie niczego .. ale naprawde nie wiem co to moze byc.. 

odpowiedz cytuj
  • gusiaa12 2012-04-10 10:02:23

bardzo często zdaża się, że poprostu koń przy zagalopowaniu rozluźnia krzyż poprzez bryknięcie, jest to raczej normalna sprawa, ale są też konie które po prostu przez nieposłuszeństwo to robią.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"