:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Dobór siodła

Dodano: 2013-10-20 15:16:08
: Western

• saphira09 2013-10-20 15:16:08

Mam pytanie. Jaki rozmiar siodła westernowego pasowałby na hucuła?Nie mam zielonego pojęcia, a marzy mi się takie na mojego konia 

odpowiedz cytuj
  • siskiss 2013-10-20 20:17:53

za dużo informacji to Ty nie podałaś.... nie masz nikogo " fachowego" w stajni, kto mógłby Ci doradzić w doborze i rodzaju ? Tak w ogóle, to mam nadzieję, że nie masz zamiaru jeździć w siodle west cały kas, tylko co jakiś czas. Takie siodło jest przystosowane do koni pogrubianych, np. quarter horse. Siodło te ma to do siebie, że szybko obciera jak jest źle dobrane, albo bardzo często używane.

odpowiedz cytuj
  • Agniecha100 2013-10-20 22:10:50

A może popytałabyś w sklepach jeździeckich lub kogoś w stajni kto ma na ten temat wiedzę ? Było by również wygodnie gdybyś podała informacje o koniu. Na pewno jakieś siodło westernowe by się znalazło. Co prawda tak jak odp wyżej że siodła te są raczej dla pogrubiałych koni ale nie koniecznie. 

odpowiedz cytuj
  • siskiss 2013-10-20 22:16:53

A może popytałabyś w sklepach jeździeckich lub kogoś w stajni kto ma na ten temat wiedzę ? Było by również wygodnie gdybyś podała informacje o koniu. Na pewno jakieś siodło westernowe by się znalazło. Co prawda tak jak odp wyżej że siodła te są raczej dla pogrubiałych koni ale nie koniecznie. owszem niekoniecznie - ale jednak, obtarcia mogą bardzo zaszkodzić koniowi, ale powodzenia :)

odpowiedz cytuj
  • Agniecha100 2013-10-20 22:26:55

Ze obtarcia mogą się pojawić tego nie wykluczam. Jeżeli masz zamiar jeździć ciągle w siodle west. to niestety ale chyba musiałabyś się nad tym zastanowić.. 

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2013-10-21 11:32:03

Siodło westowe jest dla pogrubianych koni? Faktycznie, np. tutaj taki pogrubiany: http://www.rahere.net/photos/JancieWright_468-2154.jpgSiodło westowe obciera wskutek długiego używania? Te konie pracujące pod kowbojami pewnie nie miały w ogóle skóry na grzbietach, bo w takich siodłach chodziły całymi tygodniami po kilka - kilkanaście godzin dziennie.Jedna mądra coś napisze, a potem cała reszta bezmyślnie powtarza...Każde źle dobrane siodło uciska albo obciera, klasyczne również. Siodło westowe można dobrze dopasować na każdego konia, tylko trzeba się trochę na tym znać. Przez internet może być trudno.

odpowiedz cytuj
  • siskiss 2013-10-21 17:04:15

http://wwr.com.pl/westopedia-2/sprzet-jezdziecki/979-dopasowanie-siodla-western-wedlug-circle-y

odpowiedz cytuj
  • siskiss 2013-10-21 17:04:51

Siodło westowe jest dla pogrubianych koni? Faktycznie, np. tutaj taki pogrubiany: http://www.rahere.net/photos/JancieWright_468-2154.jpgSiodło westowe obciera wskutek długiego używania? Te konie pracujące pod kowbojami pewnie nie miały w ogóle skóry na grzbietach, bo w takich siodłach chodziły całymi tygodniami po kilka - kilkanaście godzin dziennie.Jedna mądra coś napisze, a potem cała reszta bezmyślnie powtarza...Każde źle dobrane siodło uciska albo obciera, klasyczne również. Siodło westowe można dobrze dopasować na każdego konia, tylko trzeba się trochę na tym znać. Przez internet może być trudno.nie powiesz mi, że jazda w siodle west na hucule cały czas, to dobry pomysł

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2013-10-21 19:05:38

Jeśli siodło będzie dobrze dopasowane to w czym widzisz problem?

odpowiedz cytuj
  • siskiss 2013-10-21 19:58:14

Jeśli siodło będzie dobrze dopasowane to w czym widzisz problem?nie widzę problemu jeśli będzie DOBRZE dopasowane - tylko, że autorka wątku nie dopasuje dobrze siodła przez neta, a jedynie w realu za pomocą osoby doświadczonej, która widzi konia na oczy

odpowiedz cytuj
  • saphira09 2013-10-21 19:59:54

Chce jeździć na specjalne okazje, tereny tak dla przyjemności co jakiś czas. No konik jest raczej obszernej budowy. Ma dość szerokie plecy wiec pomyślałam że może by pasowało jakieś. No jeździłam kiedyś w takim siodle na kucach Felińskich i chodziły w dzień w dzień i jakoś obtarć nie było. 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"