:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Dzierżawa dwóch koni-przyjąć?

Dodano: 2014-11-25 21:02:01
: Wyścigi konne

• weronika2001 2014-11-25 21:02:01

Witajcie.Dostałam propozycję darmowej dzierżawy dwóch koni w pobliżu mojego domu.Mam czas więc mogłabym się zajmować końmi i na nich jeździć.Mam również potrzebną wiedzę i umiejętności praktyczne w obejściu z koniem i w stajni.Dzierżawiłam już kiedyś klacz American Saddla Horse, ale to było już jakiś czas temu.Skaczę, galopuję i potrafię bez problemu przeprowadzić trening konia. Wszystkie koszty są już ustalone, a jednak mam wątpliwości.Mianowicie:-jeden z tych koni to ogier angielski zdjęty z wyścigów.Poradzę sobie z trudnym i narowistym koniem, ale ten miał bardzo przebojową historie ponieważ, podczas wyścigu rzucał się na inne konie i ludzi, oraz na bramki.-drugi to wałach berberyjski.Nie znam tej rasy, ale koń wydaje się spokojny, sprowadzony zza granicy.Ma 9 lat.Ma jednak problem z podnoszeniem nóg i szaleje kiedy ktoś próbuje to zrobić.Gryzie i rzuca się wtedy na oślep.Podczas jazdy jest wszystko ok, tylko przy podnoszeniu kopyt jest problem.Co z tym zrobić?I jak takiego konia trenować i do czego ta rasa się najbardziej nadaje?

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2014-11-27 18:50:42

Moim zdaniem nie , konie te potrzebują osoby z dużym , wieloletnim doświadczeniem a nie nastolatki . Praca z takimi końmi to nie zabawa , osoba mało doświadczona łatwo może ulec wypadkowi .

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2014-11-27 22:24:23

Mało bezpieczne, zwłaszcza dla takiej młodej i nawet fizycznie słabszej osoby. Ja sama stanowczo bym nie przyjęła takiej oferty, szkoda czasu, nerwów, pieniędzy i zdrowia, zwłaszcza że dużo osób (włącznie ze mną) jak już zacznie, to nie wie, kiedy trzeba zrezygnować i może tkwić w takim układzie bardzo długo, nawet kiedy przestanie to dawać jakąkolwiek satysfakcję. To są konie do naprawy, a nie do relaksowania się i miłego spędzenia czasu. Nie wiem, jak duże są z nimi problemy w realu, ale kto wie, czy to bardziej właściciel nie powinien zapłacić komuś, żeby je doszkolił.

odpowiedz cytuj
  • weronika2001 2014-11-28 16:07:49

A co z tym berberyjskim?Wydaj się być spokojny(nie licząc problemu z kopytami)?

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2014-11-28 17:32:12

Ale kopyta koniowi należy czyścić CODZIENNIE, nawet kilka razy, inaczej problemy murowane. Jak jeździć na koniu, jak o niego dbać, jeśli próby podniesienia mu nogi kończą się, przypominam, gryzieniem i rzucaniem się na oślep? Dwunastoletnia dziewczyna ma przez to codziennie przechodzić? Oczywiście, to tylko jeden problem, ale za to bardzo utrudniający codzienne życie, o wiele bardziej, niż gdyby koń np. źle zachowywał się przy kowalu albo nie pozwalał robić sobie zastrzyków. Kowal albo weterynarz normalnie zdarzają się raz na parę tygodni i można dojść do porozumienia, że to działka właściciela i to on będzie się męczył, żeby koń miał zrobione, co trzeba. Czyszczenie kopyt to podstawowa czynność, którą dzierżawca będzie MUSIAŁ CODZIENNIE wykonać SAM.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"