:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Frontline Spray-proszę o opinię i poradę.

Dodano: 2012-05-10 17:12:46

• jarek85 2012-05-10 17:12:46

Witam mam dwa kuce pod opieką i ostatnio odkryłem,że mają wszy(chyba), pod włosami zwłaszcza na szyi są łyse placki, ranki z ropą, ranki z takim przezroczystym śluzem... Jeden kuc jest młody (9mc) i u niego nie ma jeszcze widocznych zmian...robale widać. Drugi kucyk jest przy nadziei i oczywiście trochę starszy u niego występuje to co napisałem wyżej i ogólnie na pyszczku łysieje i w wielu innych miejscach.  Dzisiaj przyszedł weterynarz...i zaaplikował Frontline Spray dla Psów i Kotów (przeciw pchłom, kleszczom, wszołom)... popryskał im sierść i powiedział,że to działa jak zastrzyk i nawet jak popryska grzbiet to wszystkie padną niezależnie od miejsca...Kurcze nie znam się na tym ale sprawiał wrażenie jakiegoś niekompetentnego...nawet na instrukcji tego preparatu było napisane,że trzeba pod włos pryskać a on tego nie zrobił...preparat dostał się do skóry czy spłyną? jak po kaczce...? bo mi się wydaje,że nic to nie dało... Proszę o pomoc i opinie czy ktoś z Was spotkał się z tym preparatem? czy on również działa na konie? zależy mi na odpowiedzi bo zależy mi na tych kucach aby były zdrowe... Pozdrawiam  P.S. Jeśli ktoś wie,że to nie działa to proszę o alternatywę.

odpowiedz cytuj
  • deHerblay 2012-05-18 09:48:27

Hm, dużo zależy od tego co po Twoich koniach łazi. Jeśli to wszoły, to powinno podziałać. Mnie jednak bardziej zastanawia ile preparatu zostało zużyte. W instrukcji obsługi Frontline spray jest napisane, że do osiągnięcia skuteczności potrzeba 3 ml/kg co przy wadze kuca od 100 do 350 kg (no, nie wiem jaki masz "rozmiar" kuców) wychodzi 300ml do 1,05 l preparatu na konia. Tyle zostało na nie wylane?

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-05-18 14:59:54

Ja używam tego dla mojego psa i kotów i jest skuteczne, tylko że zależy to od wagi zwierzaka, na kuca powinien on wylać minimum 6 tubek. Zrobił tak? Bo jeżeli wylał za mało to nie zadziała.

odpowiedz cytuj
  • deHerblay 2012-05-19 09:55:07

Oczy Nocy - jarek85 napisał, że został użyty Frontline Spray - to nie jest w tubkach. Poza tym napisałaś, że u Twoich psów i kotów działa - ale na jakiego pasożyta? Bo konie pcheł raczej nie miewają....

odpowiedz cytuj
  • Warka 2012-05-22 18:05:06

Ten sprey dziala też na wszoły, pchły, kleszcze. Moje konie przyjechały do mnie z kleszczami i jakimiś robaczkami u nasady ogona (młody miał go rozczochranego). Popryskałam kleszcza bezpośrednio- do wieczora z czernialy i odpadly. Ogon popryskałam pod włos- ogon zaczyna robic sie gladki. Myślę że wystarczy pojechac do sklepu zoologicznego i samemu kupic taki specyfik. Pryskac tylko w takie miejsca do których koń nie dosiegnie pyskiem- powoduje u koni wymioty. 

odpowiedz cytuj
  • marianek 2017-04-07 12:25:51

Frontline Spray zadziała, nigdy nie widziałem skuteczniejszego środka. Po prostu potrzebujesz większej ilości z racji wagi kuca. Pozdrawiam :) 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"