:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wybijanie w galopie

Dodano: 2012-03-14 16:57:12

• selgom98 2012-03-14 16:57:12

Witam! W jednym z poprzednich postów pisałam, że mam problem z galopem. Wczoraj byłam właśnie na jeździe w moim klubie. Jeździłam na największym koniu w stajni(osobiście mam do niego słabość- jest słodki i bardzo przyjazny).Początkowo nie planowałam galopu ale on sam nagle zaczął galopować i wybijało mnie mniej niż na małym hucułku. Potem zaczął szybciej i było nawet ok! Problem w tym, że tak mnie wybijał, że potem nawet w kłusie mnie wybijało, ale mimo to było ok. Moje pytanie jest takie: CO ZROBIĆ,ŻEBY NIE WYBIJAŁO MNIE PODCZAS GALOPU? moja mama twierdzi, że trzeba odchylić się do tyłu i pięty dać w dół.

odpowiedz cytuj
  • Rude99 2012-03-14 17:06:47

Opanowanie galopu trwa bardzo dużo czasu, oczywiście chodzi mi o dosiad. Przede wszystkim nie możesz się pochylać, bo to utrudni Ci pracę. Tak jak powiedziała Twoja mama - pięty w dół. Łydki przylegają do boków konia, a kolana są przywarte do poduszki kolanowej. Musisz po części się rozluźnić, ale nie do tego stopnia, że w ogóle nie będziesz pracować. Może najpierw poćwicz galopowanie w półsiadzie. Jeśli chcesz poprawić rozluźnienie w galopie to najpierw popróbuj kłusa ćwiczebnego, czyli wysiadywanego. Przede wszystkim - ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Życzę powodzenia i zapraszam na mój blog! :)

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2012-03-14 17:44:41

Tak jak pisała Rude99 możesz jeździć w półsiadzie. Ja proponowałabym ci lonżę-dosiadowkę. Siądziesz na galop i skupisz się tylko na swoim dosiadzie a nie na koniu ;)

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2012-03-14 17:51:05

A ja uważam, że najpierw należy nauczyć się w miarę jeździć w pełnym siadzie galopem, a dopiero potem przejść do półsiadu. Z prostych powodów. W pełnym siadzie lepiej się "czuje" konia, czyli już zaczynasz kojarzyć na czym to ten galop polega. A po drugie masz lepszą kontrolę nad koniem. Zaczynasz dopiero galopować i jak siedzisz w pełnym siadzie masz lepszą kontrolę nad koniem i nie odciążasz mu zadu, czyli nie zachęcasz do tego, żeby biegł jeszcze szybciej. Ja bym radziła spokojny, okrągły galopik. Dosiadówka na lonży jest jak najbardziej dobrym pomysłem. I na pocieszenie. Galop jest zdecydowanie "łatwiejszy" (użyję tego słowa z braku precyzyjniejszego) dla jeźdźca niż kłus. Przynajmniej ja mam tak, że w kłusie popełniam zdecydowanie więcej błędów niż w galopie. Jeśli chodzi o dosiad. ;)

odpowiedz cytuj
  • selgom98 2012-03-14 19:36:06

jak on sam zaczął galopować to na początku chciałam złapać się siodła, potem grzywy do półsiadu i w końcu zdecydowałam się normalnie.A tak mniej więcej to ile moge uczyć się tego galopu? Idzie mi średnio . Pracuje biodrami jak trzeba, koń idzie z dobrej nogi . W maju czy czerwcu pani pewnie będzie chciała nas wziąć w teren i wczoraj dała mi wyraźnie do zrozumienia że odstaję od reszty grupy... i na koniec jeszcze dwa pytania , czy galop w półsiadzie wydaje się wam wolnieszy niż normalny? i czy wam się wydaje jak jedziecie galopem, że jedziecie bóg wie jak szybko , bo ja mam takie wrażeniem,że tak. może dlatego że mnie podrzuca w siodle. I mam jeszcze jeden problem, a mianowicie gdy jadę galopem to nie jestam w stanie nic robić( oprócz pracy bioder)nawet normalnie  myśleć i gdy będę skokać z galopu parkury to boje się że nie będę w stanie nic widzieć i nie nakieruje mojego konia na przeszkodę. dzieki za rady i prosze o więcej

odpowiedz cytuj
  • wadera 2012-03-14 20:37:46

ja zaczęłam galop w listopadzie. teraz jeżdżę na koniu sportowym i powiem tak: na zwykłych rekreantach galop wysiadywany był "wolniejszy", a na tym sportowcu dopiero dostrzegłam, że trochę za bardzo pracuję biodrami (ogólnie dosiadem) i koń wyrywa do przodu jak opętany, bo ja nie umiem "zwolnić" biodrami, dlatego trenerka poleciła mi jazdę w półsiadzie i jest o niebo lepiej, bo nie wypycham konia biodrami.

odpowiedz cytuj
  • SrokatyArab 2012-03-15 14:33:24

Niestety skoro cię wybija to nie pracujesz biodrami jak trzeba. Zapewne  brak ci rozluźnienia. Puść biodra luźno w dół, znajdź oparcie w strzemieniu, przenieś ciężar w pięty. Bywa że psychika mocno komplikuje sprawy. Jeśli będziesz spięta i zestresowana to nigdy się nie rozluźnisz i nie usiądziesz prawidłowo. Uważam, że nie ma co się spieszyć z tym galopem jeśli nie jesteś gotowa psychicznie. To nie ucieknie, a czasami warto więcej poćwiczyć w kłusie ( również wysiadywanym) no i przede wszystkim panować nad koniem, żeby nie było przypadków że koń rusza ci galopem nie chcący. "czy galop w pół siadzie wydaje się wam wolniejszy niż normalny?"  To czy jeździec jedzie w pełnym sadzie, czy też pół siadzie nie powinno mieć żadnego wpływu na tempo ruchu konia."gdy będę skokać z galopu parkury to boje się że nie będę w stanie nic widzieć i nie nakieruje mojego konia na przeszkodę."  Spokojnie, zanim zaczniesz skakać parkury z galopu minie wystarczająco dużo czasu, na oswojenie się z galopem, jak dla mnie to nawet lata (przynajmniej tak być powinno). Za skoki nie warto się brać jeśli nie panujesz nad koniem ani swoim ciałem w galopie.

odpowiedz cytuj
  • LadyTrampek 2012-03-15 17:44:19

ja mam lepszy dosiad jak jeżdżę bez strzemion. wtedy skupiam się bardziej na ciągnięciu pięt w dół i obejmowaniu łydkami konia. od razu głębiej siadam i jest git. ;) ale nie wiem.

odpowiedz cytuj
  • jadzz 2012-03-15 18:46:36

może dlatego że koń przyspiesza Ty się spinasz.. ??staraj się myśleć, że jesteś z tym koniem zrośnięta.. jesteście całością..  po za tym rozluźnij się i obowiązkowo pięta głeboko w dół Powodzenia ;)

odpowiedz cytuj
  • Newadka 2012-10-30 14:40:17

Też kiedyś miałam ten problem z Apollem ( i nadal mam z Kairem).Nie wiem, terez mnie już nie wybija, może to kwestia wprawy.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-10-30 21:00:16

Moja pozycja w galopie jest dosłownie pionowa, nie potrzebuje żadnego odchylania się do tylu, tu tylko i wyłącznie wchodzi w grę praca bioder. Poćwicz w domu sobie biodra, stań sobie lekkim "okrakiem" i wypychaj biodra do przodu i do tyłu, do przodu i do tyłu... rób to tak by cała reszta się nie ruszała, plecy proste, nogi lekko ugięte w kolanach.. Kiedyś moja instruktorka powiedziała mi: "Oddychaj...w myślach sobie śpiewaj...rozglądaj się na boki i myśl o wszystkim innym, a nie o tym, że galopujesz i musisz mieć dobrą postawę...". I wierz mi, albo nie, ja się wtedy rozluźniałam... Wtedy wyczułam siodło i moje ciało zaczęło płynąć z ruchem konia. Ja teraz patrząc wstecz na moich doświadczeniach, galop zaczynałabym się uczyć jeżdżąc półsiadem. Półsiad uczy równowagi, a jak już masz równowagę to połowa za Tobą... Życzę powodzenia w wtapianiu się w siodło ;)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"