:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Haflinger i skoki :)

Dodano: 2013-09-17 21:04:54
: Skoki przez przeszkody

• kasia509171 2013-09-17 21:04:54

Chcę się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat skokow na haflingerze. Chce się tez dowiedziec czy moge skakać na klaczy (haflinger oczywiscie) przeszkody ktore mają powyzej 100cm? *ta klacz kocha skakać i sama się "pcha" na przeszkody. przeskakuje ogrodzenia ktore mają po ok 120 prawie i to z zapasem. Czekam na odpowiedz :)

odpowiedz cytuj
  • agata-cieslawsk 2013-09-18 18:24:53

uważam ze można skakać na każdym koniu nie zależy od razy. w szczególności jeśli on i Ty to kochacie :)

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-09-20 22:40:14

Rasa sama w sobie nie stawia żadnych ograniczeń, zwłaszcza że haflinger haflingerowi nierówny. Jeśli koń chce i potrafi lub widać, że po dotrenowaniu będzie potrafił, to czemu nie? Haflingery nie są stworzone do wysokich skoków, ale chyba nie chcesz jechać na niej GP? To, że koń skacze pojedyncze większe przeszkody, nie oznacza, że poradzi sobie na pewno z całym parkurem podobnej wysokości, ale to trzeba będzie zobaczyć w trakcie treningu. Nie jest przecież tak, że jak jest hafkiem, to ma ostateczną blokadę na wysokości 100cm. Zależy od konia, treningu i całej reszty, także ja bym się nie załamywała.

odpowiedz cytuj
  • sarutek21 2013-09-22 13:05:38

ja znam Haflingera z wielkim sercem do skoków który też się za młodu pchał na przeszkodę :) wiec to całkiem możliwe 

odpowiedz cytuj
  • Cavallino 2013-09-22 16:12:15

Mi się wydaje ,że może. Ja miałam możliwość pracować, przez dwa miesiące, z hucułem z którym skakałam 115, czyli tak jakby na zawodach konkurs N. Bardzo jest możliwe ,że to prawda. Wiele koni , tych małych, bardzo lubi skakać. Ale to te zależy od tego jaki koń. Tak jak mówię, Malina skakała ze mną 115 na treningach ,a z innym koniem, arabem, miałam problem żeby przeskoczyć 90cm. Koń bardzo bał się skoków...

odpowiedz cytuj
  • Kasia172 2013-09-25 20:32:28

Możesz skakać. To taki przesąd, że niskie konie skaczą TYLKO niskie przeszkody ;)

odpowiedz cytuj
  • Cavallino 2013-09-25 21:15:12

Możesz skakać. To taki przesąd, że niskie konie skaczą TYLKO niskie przeszkody ;)Zapewne jakiś wykwalifikowany koniarz Hahaha. Myślę ,że na wylot znał haflingery ha

odpowiedz cytuj
  • Kasia172 2013-09-27 09:44:40

Przepraszam Cavallino! Czy coś ci się nie podoba w mojej wypowiedzi, że musisz mnie publicznie ośmieszać?

odpowiedz cytuj
  • Kasia172 2013-09-27 09:46:18

Nie chciało mi się tłumaczyć skąd to wiem, co widziałam itd. więc napisałam krótko i tak, żeby ktoś zrozumiał, bardzo przepraszam, że w mojej wypowiedzi brak wydumanych słów

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2013-09-27 15:36:48

Też nie rozumiem komentarza Cavallino. Przecież to naprawdę tylko stereotyp, że małe konie skaczą wyłącznie niskie przeszkody. Na własne oczy widziałam konie poniżej 150 cm w kłębie, które skakały wysokie (ponadmetrowe) przeszkody a niektóre nawet z miejsca. Sama skakałam na małym szetlandzie z wielkim sercem do skoków dla którego parkur był pesteczką. Tak więc nie widzę powodu, dla którego post Kasia172 został wyśmiany. Przecież to sama prawda, z czego tu się naśmiewać?

odpowiedz cytuj
  • Rudzik 2013-10-15 19:50:04

mój Haf ogrodzenia 110 bierze z miejsa jak mu się chce na jabłka uciec a w korytarzu na treningu sam się pchał na przeszkodę zanim trenerka zdążyła podnieść poprzeczkę. To bardzo mądre i pojętne koniki, tylko trzeba z nimi po dobroci

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"