:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Lekcja na lonży dla więcej niż 1 osoby

Dodano: 2015-10-17 17:13:04

• Aguska94 2015-10-17 17:13:04

??

odpowiedz cytuj
  • Aguska94 2015-10-17 17:16:29

A mianowicie... Czy można prowadzić lekcje na lonży wiecej niż tylko jednej osobie??

odpowiedz cytuj
  • Paula008 2015-10-19 12:02:56

a jak chcesz to wykonac ?

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2015-10-19 14:20:32

Ja kiedyś w książce o koniach (chyba w tej o wiele mówiącym i unikatowym tytule "Konie"-ta mała, kwadratowa, grubsza książka, wydawnictwo Olesiejuk) widziałam zdjęcie lonży prowadzonej dla trzech osób jednocześnie-instruktor stał na środku, trzymał trzy lonże, a konie szły na ogonach jeden za drugim. Czyli teoretycznie i technicznie się da, ale ja przypuszczam, że do tego naprawdę trzeba być swoich koni pewnym w stopniu graniczącym z naiwnością-raz, że się nie pokopią, dwa, że nie będą samowolnie zwiększać albo zmniejszać koła, trzy, że żaden nie będzie wyprzedzał, cztery, że każdy bezbłędnie zareaguje na komendy głosowe albo że można będzie precyzyjnie podgonić batem tego jednego konia, który zwalnia, a nie pospieszyć cały "zastęp". Nie próbowałam nigdy takiego lonżowania ani nie widziałam nikogo, kto by próbował, a cała moja wiedza na ten temat opiera się na tym jednym obrazku, ale gdybym miała sformułować opinię, to na tej podstawie ja bym odpowiedziała "niby da się, ale po co"-nie dość, że wymaga to naprawdę dobrze chodzących koni, które są przyzwyczajone do takiego sposobu jazdy, nie dość, że uwaga lonżującego zostaje rozdzielona na więcej osób, to jeszcze w razie jakichś pomysłów jednego z koni ma się nad nim dużo mniejszą kontrolę. Czyli efekt szkoleniowy prawdopodobnie mniejszy, a ryzyko zwiększone. Jako stała metoda (i to nauki, a nie pobujania się na koniku) to do mnie nie przemawia.Jakiś czas temu w necie zaistniała stajnia, w której początkujących puszcza się w wąski korytarz zrobiony wokół placu-po prostu konie są nauczone chodzić jeden za drugim pomiędzy dwoma ogrodzeniami. Jest to jakiś sposób ;) chociaż tego też bym nie traktowała poważnie. 

odpowiedz cytuj
  • Eqinestra 2015-11-13 14:49:03

Awykonalne to nie jest, jak konie jadą jeden za drugim, prawie że sobie na ogonach. ;) Ale nie sądzę, żeby to był dobry sposób na naukę. 

odpowiedz cytuj
  • Nika2702 2015-11-15 00:50:21

Ja na samym początku mojej nauki co najmniej 2-krotnie miałam lekcje na lonży razem z inną osobą i nic się nie działo. Ale warto zaznaczyć, że odstęp był w miarę w porządku (ok. 1 metra) i jechaliśmy tylko w stępie np. ćwicząc anglezowanie itp. nie wyobrażam sobie raczej żebyśmy mogły w takim "położeniu" np. galopować bo to mogłoby już niebezpieczne.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"