:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Ile czasu jeździliście na lonży?

Dodano: 2014-08-25 10:57:37
: Ujeżdżenie

• Eqinestra 2014-08-25 10:57:37

Mam do was pytanie. Pytam z ciekawości;ile czasu jeździliście na lonży? Ja jeździłam prawie 3 miesiące i myślę,że to za długo.A wy jak myślicie?Oczywiście,wszytsko zależało od moich instruktorów,nie byłam gotowa na rekreację :) . To jak,ile wy jeździliście na lonży? ;)

odpowiedz cytuj
  • Hungry 2014-08-25 16:01:36

W ogóle nie jeździłam na lonży. Jest za to u nas lonżownik, w którym spędziłam sporo mojego "jeździeckiego życia". Myślę, że trze miesiące to faktycznie dość długo jak na lonżę, ale wszystko zależy od Twoich umiejętności i tego, jak często bywałaś w stajni (kilka razy w tygodniu, raz na tydzień/miesiąc).

odpowiedz cytuj
  • Eqinestra 2014-08-25 17:36:43

Raz na tydzień jeździłam pół godziny.Ale moja instruktorka wszystkiego się bała,nawet mówiła,że woli być pewna. ;) Miałam problemy z wieloma rzeczami,ale pamiętam,że kiedyś byłam nad morzem i też nawet nie mieli lonży dla mnie,podobno radziłam sobie świetnie. W tej stajni,w której jeżdżę miałam okropnie nieposłusznego konia,trudno mi było sobie z nim poradzić,reagował na głos,a nie mogłam na niego cmokać,jak go popędzałam/zatrzymywałam. Mogłam mówić do niego tylko przy chwaleniu. :)

odpowiedz cytuj
  • xx1nati1xx 2014-08-27 14:19:22

Ja jeździłam 5-6 jazd na lonży :)

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2014-08-27 14:39:05

Ja jeździłam tak z pół roku na lonży. Po godzinie w tygodniu. 

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2014-08-28 09:57:40

Jak na moje im dłużej na lonży (oczywiście pod bardzo dobrym okiem instruktora, który zna się na rzeczy i chce, żebyśmy dobrze jeździli), tym lepiej. Mój chłopak aktualnie uczy się jeździć oczywiście na lonży od początku wakacji, pod moim okiem, i mojej przyjaciółki (są to jej konie, i ona ma tu najwięcej głosu, bo i dłużej jeździ i ma większe doświadczenie). Nie dostał on jeszcze ani wodzy do ręki, ani nie miał nóg w strzemionach (no oprócz wsiadania) i powiem Wam, że sama chciałabym mieć taki początek, jaki On może teraz mieć, bo będzie miał dobre podstawy, dobry dosiad, i po prostu przy samodzielnej jeździe będzie mu łatwiej. 

odpowiedz cytuj
  • M-koniara-29 2014-08-30 17:54:08

Ja jeździłam 4-6 lekcji. To wszystko zależy od stajni, instruktora i szybkości z jaką ktoś nabywa umiejętności. W niektórych stajniach w ogóle nie jeździ się na lonży, w innych jest się uwiązanym nawet przez pół roku. Najważniejsze to nie myśleć, że jak instruktor odepnie lonżę to już się umie wszystko ;)

odpowiedz cytuj
  • chironsport 2014-09-02 16:56:20

Moi drodzy, tak tylko dla porównania chciałam napisać, że zawodowi jeźdźcy z Hiszpańskiej Szkoły Jazdy w Wiedniu spędzają na lonży pierwszy ROK swojej nauki, ćwicząc pod okiem doświadczonego jeźdźca swój dosiad! Może to pomoże wam przekonać się do tego że jazda na lonży to nie żaden wstyd ;) Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • Sweet 08 2014-09-07 14:17:40

Ja na lonży nie jeździłam wcale. Po prostu pierwsze 15 min jazdy byłam oprowadzana. potem wytłumaczono mi jak ruszyć konia, zatrzymać, skręcać, trzymać wodze itp. Może to dlatego, że koń, na którym jeździłam był baardo spokojny.

odpowiedz cytuj
  • NoraAtenaTonks 2014-09-07 19:29:56

Ja jeździłam 2,5 miesiąca (1 Raz w Tyg. PO 0,5 h) później miałam półroczną przerwę. 2 lekcje na lonży, 2 lub 3 lekcje 0,5 h na których jeździłam sama, a instruktorka brała mnie tylko na gallop na lonże (na jeżdzie byłam sama, było to traktowane jako jazda na lonży) 

odpowiedz cytuj
  • wiktorcia34 2014-12-28 20:41:11

Ja jeździłam 1,5 roku na lonży. Pierwsze 2 lekcje to miałam z miłą panią, która mnie póściła na drugiej lekcji samą. Skręcałam i umiałam się zatrzymać. A potem starszy instuktor na następnych lekcjach brał mnie na lonżę i rozmawiał sobie albo przez telefon albo z swoim kolegą. Teraz jeżdżę już dwa lata i jak nie będzie dużych mrozów uczę się skakać.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"