:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jak opanować łydki w galopie ?

Dodano: 2012-03-13 12:03:32

• Shaverielle 2012-03-13 12:03:32

Chodzi o to, że w galopie cały czas łydka lata mi w przód i w tył. Nie mam pojęcia jak to opanować xDNo i jeszcze .. Z rękami mam tak samo. W przód i w tył. Instruktorka się śmieje, że piorę xD Myślę, że to jest spowodowane tym, że jak mam rękę w jednym miejscu to wydaje mi się, że koń się nabija na wędzidło jak rusza głową. Jak pozbyć się tych błędów ? Od razu mówię, że nie mam co liczyć na pomoc instruktorki i jak sama tego nie poprawię, to się nie nauczę. :)

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2012-03-12 18:07:35

Jeśli chodzi o ręce to ja bym radziła złapać kosmyk grzywy. To nie jest dobre na dłuższą metę, ale wtedy czujesz, czy ruszasz ręką, czy nie. A co do łydek to mi się wydaje, że trzeba po prostu dobrze oprzeć nogę w strzemieniu. Jak pociągniesz piętę w dół to powinna łydka był na swoim miejscu.

odpowiedz cytuj
  • Rpodkowa 2012-03-12 18:24:04

Może twoje problemy leżą w koniu może inny by ci się przydał lub wolny galop a nie szybki mniej wybijającego konia.A instruktorka jest w galopie na lonży?Który to twój galop?Na początek propnujem zapanować nad jednym potem pracować nad drugim będzie ci łatwiej.Najlepiej na lonży napierw bez wodzy tylko opanować nogi , a potem wodze na lonży.Ja proponujem ci się złapać kolanami lekk i pięta w dół i powtarzać sobie w myślach nogi , nogi , nogi i pieta w dół.

odpowiedz cytuj
  • jadzz 2012-03-12 18:32:48

nie chciałabym być nie miła, ale czy nie powinnaś zmienić instruktorki? Ona powinna Cię nauczyć odpowidniego dosiadu i pewnej ręki.. a teraz konkretniezdarza Ci się do w dosiadzie czy półsiadzie? Początkowo miałam ten sam problem jeśli chodzi o dosiad..z rękami ćwiczyłam w ten sposób, że puszczałam wodzę i próbowałam trymać plastikowy kubek z wodą tak żeby cały czas znajdował sie on na wysokości mojego pępka,( i nie rozlać :) ) na zgjętych łokciach tak jak gdyby normalnie trzymających wodzę.. Musisz zaufać koniowi, bo masz nad nim tylko kontrole dosiadem,( a jesli ten jest u Cb małym problemem, to proponuję zacząć od jazdy bez strzemion w galopie.. najlepiej na lonży na początek... ) Pięta w dół, wtedy jest o wieele łatwiej :) :) powodzenia :) :D

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2012-03-12 18:33:09

Tylko bez łapania się kolanami. ;P

odpowiedz cytuj
  • jadzz 2012-03-12 22:05:43

Tylko bez łapania się kolanami. ;PDokładnie ;) 

odpowiedz cytuj
  • Sonea 2012-03-13 12:41:40

Ja jak uczyłam się kłusa ćwiczebnego to rozchylałam ręce na zewnątrz, instynktownie próbowałam złapać równowagę. Instruktor zapytał mnie, przy dziewczynie, która jeździ w tej samej stajni i jest moim idolem, czemu rozkładam ręce jak ksiądz przy kazaniu i od tam tego czasu trzymam dobrze XDJeżeli chodzi o ręce, to myślę, że masz je po prostu zbyt sztywno i "latają" razem z Tobą zamiast być niezależne. Musisz rozluźnić łokcie i barki.Co do łydki, tak jak w komentarzach powyżej.

odpowiedz cytuj
  • Shaverielle 2012-03-13 15:45:42

Nie da się powiedziec który to mój galop, bo galopuję od jakiegoś roku .. Lonża odpada, przy takich warunkach na jeździe (nie zagłębiam się w szczegóły) nie da rady. Jak tego sama nie poprawię, to nie wiem kiedy się tego oduczę :)

odpowiedz cytuj
  • pilotowa 2012-03-13 16:21:20

Wiesz, co Ci pomoże : ) Nie tylko pięta w dole itp, ale musisz bardzo zaangażować biodra - wyobraź sobie jak kaczka pływa i jak wykonuje łapami okrągłe ruchy, tak twoje biodra powinny wykonywać krągłe ruchy ; ) MI to kiedyś pomogło : ) Dzięki temu łapiesz stabilizację i bez problemu jesteś w stanie ustawić odpowiednio nogę : )

odpowiedz cytuj
  • jadzz 2012-03-13 19:23:38

po za tym : rozluźnić, rozluźnić, rozluźnić wszystko to podstawa :) 

odpowiedz cytuj
  • Rokatynka 2012-03-13 23:05:30

Brakuje rozluźnienia , przynajmniej u mnie takie ruchy występują jak jestem strasznie spięta (teraz to się już nie zdarza ,ale na początku to i owszem).Dobra by była jazda bez strzemion ,albo ewentualnie wydłużyć je o 2 dziurki ,bo może masz je za krótkie i noga nie jest we właściwym miejscu. Najlepiej by było zmienić instruktora ,bo skoro on nie potrafi Cie tego nauczyć to bez sensu jest wgl taka jazda. Ja miałam kiedyś taką trenerkę ,że darła się na mnie przez całą godzinę ,albo zabierała mi strzemiona i musiałam tak całą godzinę jeździć. Teraz jeżdżę w innej stajni i mówią ,że mam dosiad wzorowy jakbym ujeżdżenie jeździła :)Tak więc pomimo krzyków itd. wiele tej pani zawdzięczam :)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"