:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jak siedzieć w galopie po łuku?

Dodano: 2012-10-30 11:17:07

• wesola1999 2012-10-30 11:17:07

Witam,mam pytanie, czy galopując po łuku (na zakręcie) powinnam przechylać się do środka koła czy prostować w siodle? Chodzi mi o to, żeby nie przeciążać konia i być z nim w równowadze.

odpowiedz cytuj
  • korona2001 2012-10-29 21:39:25

Wydaje mi się ze głównie zależy to od konia i jak on wchodzi w zakręt ja na przykład mało to czuje i raczej staram się siedzieć prosto, i wchodzić w zakręt tak jak koń (delikatnie), (dostosować się do niego ) bo jeśli załóżmy że koń bardzo szybko i ostro wejdzie ci w zakręt a ty będziesz trzymała mocny pion i będziesz sztywna  to możesz stracić równowagę :)

odpowiedz cytuj
  • matrixx 2012-10-30 14:17:20

Z własnego doświadczenia Ci powiem, że wchodząc w ostry zakręt powinno nacisnąć się na zwnętrzne strzemię tym samym nie przychylać się do środka, właściwie to jedno wynika z drugiego. Pomoże to zapobiec napewno przeciązeniu na jedną stronę [tą wewnętrzną] i... glebie z koniem na zakręcie. ;) A to może być niebezpieczne, jak w moim przypadku.Pozdrawiam.

odpowiedz cytuj
  • sotniax2 2012-10-30 15:54:15

Z własnego doświadczenia Ci powiem, że wchodząc w ostry zakręt powinno nacisnąć się na zwnętrzne strzemię tym samym nie przychylać się do środka, właściwie to jedno wynika z drugiego. Pomoże to zapobiec napewno przeciązeniu na jedną stronę [tą wewnętrzną] i... glebie z koniem na zakręcie. ;) A to może być niebezpieczne, jak w moim przypadku.Pozdrawiam.nie zgodzę się..takie zachowanie może skutkować Twoją glebą:) jeśli Twoje ciało nie robi to ciało konia to właśnie zachwiejesz waszą równowagą, a najbardziej swoją. Jeśłi będziesz starac się odchylać w drugą stroę niż ta którą wymusza grawitacja podczas jazdy po łuku to najzwyczajniej w świecie możesz wylądować po jego zewnętrznej stronie.Do autorki wątku- ruch po łuku wymaga od Ciebie "wciskania się" biodrem w wewnętrzną stronę siodła aby zachować prawidłową równowagę taki przykład- jeśli np chcesz w ogóle wejsc na łuk to oprócz łydek i wodzy używasz do tego także miednicy (czy świadomie, czy mimowolnie- bo jak wynika z Twojego pytania raczej doświadczenie masz niwielkie więc zapewne nie jestes swiadoma tego że kierujesz także miednicą) to dlaczego już będąc na łuku miałabyś przerzucić się na obciążenie zewnętrznej strony?? to przeczy logice.Powodzenia na łukach :)

odpowiedz cytuj
  • matrixx 2012-10-30 17:37:38

Problem w tym, że kiedyś zaliczyłam poważną glebę z koniem [jakieś 10 lat temu]na ostrym zakręcie przez to, że ""wpadłam"" ciałem do wewnatrz co przeciążyło konia. Pamiętam to jak dziś. Na którymś treningu pare lat temu trener krzyczał, że napierać na strzemie zewnętrzne, żeby koń się na ostrym zakręcie nie wywalił. Może i cos w tym jest co mówisz ty, ale patrząc z fizycznego punktu widzenia to jednak nie do końca. Ale dzięki za objasnienie. Pozdrawiam :)

odpowiedz cytuj
  • matrixx 2012-10-30 17:39:48

dodam, że nie jestem masywna osobą, z wylewającym się tłuszczem po za siodło i nie siedziałam na kucyku, że go przeciążyło. Bo tak mógł odbiorca sobie wyobrazić. :D wręcz przeciwnie koń postawny był dość, ja budowy normalnej i wzrostu wtedy z 165 :D

odpowiedz cytuj
  • koniczynka7 2012-10-30 23:08:36

Z mojego doświadczenia wiem, że powinno się iść w równowadze z koniem, przechylając się z koniem do wewnątrz. Tak jak mój facet mówi, że identycznie jakby się jechało na motorze, wchodzi się w zakręt przechylając wraz z motorem do środka zakrętu.Pozdrawiam!

odpowiedz cytuj
  • wesola1999 2012-11-12 12:48:18

Witam,nie miałam dostępu do internetu, dlatego teraz wszystkim, którzy odpowiedzieli mi na pytanie serdecznie dziękuję :) Zastosuję się do rad na pewno! Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"