:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jak zbić argument rodziców "Jazda konna jest niebezpieczna"?

Dodano: 2014-01-26 20:51:10

• hanke 2014-01-26 20:51:10

Zapewne część niepełnoletnich miłośników/miłośniczek jazdy konnej zwracając się do rodziców z pytaniem o możliwość jazdy konnej usłyszała w odpowiedzi coś w stylu: "Wykluczone! To jest niebezpieczne!". Jak przekonać rodziców?Wygrzebałem przed chwilą z domowego archiwum artykuł z czasopisma "Focus" z 1997 r. pt. "Słodki smak ryzyka". Przytoczono tam ciekawe dane nt. wielu dyscyplin sportu, m.in. o jeździectwie. Otóż w Wielkiej Brytanii, gdzie jeździ konno 2,5 mln osób [przypominam - dane sprzed 17 lat!], zaledwie 2% kontuzji odniesionych we wszystkich dyscyplinach sportu zostało spowodowanych upadkiem z konia. Dla porównania - gra w piłkę nożną powoduje 29% wszystkich urazów! Prawdopodobieństwo kontuzji podczas jazdy konnej jest dużo mniejsze niż przy grze w tenisa, koszykówkę czy też podczas ćwiczeń wyszczuplających.   

odpowiedz cytuj
  • zorkana 2014-01-26 21:31:21

no dobrze, ale nie słyszałam jeszcze, żeby podczas ćwiczeń wyszczuplających ktoś się zabił ;-Dilość kontuzji to jedna strona medalu, ich rodzaj - druga .......

odpowiedz cytuj
  • zorkana 2014-01-26 21:31:21

no dobrze, ale nie słyszałam jeszcze, żeby podczas ćwiczeń wyszczuplających ktoś się zabił ;-Dilość kontuzji to jedna strona medalu, ich rodzaj - druga .......

odpowiedz cytuj
  • hanke 2014-01-26 21:40:45

odpowiedz cytuj
  • hanke 2014-01-26 21:49:56

Zorkana - podam za tym samym artykułem...Więcej wypadków śmiertelnych niż jazda konna powoduje uprawianie żeglarstwa a nawet... wędkowanie (znane przypadki zarzucenia wędki na przewody elektryczne). Do poważnych uszkodzeń kręgosłupa dochodzi w jeździectwie niezwykle rzadko. Nie ma na ten temat globalnych danych ze świata, ale można przyjąć, że takie wypadki zdarzają się średnio cztery na rok. Częściej trafiają pod opiekę lekarzy ofiary nurkowania (że nie wspomnę o ofiarach wypadków drogowych). Oczywiście bardzo negatywną "reklamę" zyskało jeździectwo po poważnym wypadku amerykańskiego aktora Christophera Reeve"a. Dla przypomnienia: "27 maja 1995 roku na planie filmowym spłoszony koń zrzucił go z siodła. W wyniku upadku aktor skręcił kark i doznał paraliżu. W przebiegu ogólnoustrojowego zakażenia mającego źródło w odleżynach aktor zapadł w śpiączkę 9 października 2004 roku, a dzień później zmarł.Z mniej odległego "podwórka", mianowicie z własnych doświadzeń. Jako nauczyciel miałem kiedyś nauczanie indywidualne u nastolatki, która spadła z konia i miała bardzo poważne problemy z kolanem (nie opiszę ich dokładnie, bo nie jestem chirurgiem, ortopedą ani nikim podobnym). Skończyło się na operacji i dość długiej rehabilitacji, ale uczennica wróciła do szkoły i chodziła bez kul (choć była zwolniona z zajęć wychowania fizycznego).  

odpowiedz cytuj
  • zorkana 2014-01-26 22:50:17

cztery złamania kręgosłupa na rok, ale w skali przeciętnej szkółki jeździeckiej, hrabstwa, kraju czy kontynentu ?

odpowiedz cytuj
  • zorkana 2014-01-26 22:50:17

cztery złamania kręgosłupa na rok, ale w skali przeciętnej szkółki jeździeckiej, hrabstwa, kraju czy kontynentu ?

odpowiedz cytuj
  • zorkana 2014-01-26 22:56:54

jejku, przepraszam za te podwójne posty, coś mi chyba komp wariuje ;-)a z naszego podwórka to jeszcze dodam przypadek Henryka Machalicy, zmarł w wyniku obrażeń spowodowanych upadkiem z konia, czy Maciej Frankiewicz (wiceprezydent Poznania) tez zmarł w wyniku wielonarządowych obrażeń spowodowanych przewrotką z koniem, a to tylko znane osoby, to ilu musi być jeszcze takich niesławnych co się zabili na koniu ?

odpowiedz cytuj
  • Aneczka80 2014-01-27 12:38:40

Ale jak tak bysmy patrzyli, to nawet na spacerze na chodniku nie znamy dnia i godziny kiedy wjedzie w nas pijany kierowca..... Kazdy sport jest ryzykiem urazow, z tym sie trzeba liczyc, albo zamknijmy sie w domu bo kazde wyjscie nam czyms grozi..   Myslcie pozytywnie z frajdy ze sportu i zyjcie ta chwila :) inaczej strach was pokona ;)

odpowiedz cytuj
  • hanke 2014-01-27 13:30:08

odpowiedz cytuj
  • hanke 2014-01-27 13:30:28

Świata

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"