:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jaka część stroju jeździeckiego jest najważniejsza?

Dodano: 2016-10-23 18:17:20

• anastazjabec1 2016-10-23 18:17:20

Witam! Z powodu, że jeżdżę już pare miesięcy, postanowiłam kupić sobie strój jeździecki, jednak nie zależy mi na tym, żeby było jak najtaniej, zwracam uwagę głównie na opinie innych ludzi. Niestety z tego powodu za cały strój wyjdzie mi ponad tysiąc złotych, postanowiłam więc, że kupie strój 'na raty' -najpierw np. kask, później buty itd.I pytam właśnie o to, co kupić pierwsze, co następne itd? Mam do kupienia kask, sztyblety, sztylpy, bryczesy, skarpety i rękawiczki. W takim razie co pierwsze kupić?

odpowiedz cytuj
  • MalwinaL 2016-10-23 18:40:55

Najpierw radzę Ci kupić kask (ponieważ pożyczanie nie jest zbyt higieniczne - wszy itp.) oraz bryczesy (wygodniej się w nich jeździ). Ważne też, żeby dość szybko zacząć jeździć w sztybletach. Jeśli chodzi o resztę - nie jest to zbyt istotne. Osobiście polecam rękawiczki, bo czasem od wodzy mogą pojawiać się obdarcia lub odciski. Nie wiem  za to, czemu chcesz kupić i skarpety i sztylpy. Wg. mnie, wystarczy tylko jedno z nich. 

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2016-10-24 17:19:40

Uważam podobnie-na pewno najpierw kask. Te pożyczane nie dość, że mogą zawierać 'niespodziankę', to jeszcze rzadko kiedy są bezwypadkowe, a po poważnym uderzeniu kask może już dobrze nie chronić. Kolejne też radziłabym bryczesy lub sztyblety w zależności od tego, jaki sprzęt masz teraz i co pilniej trzeba wymienić. Jeśli nie masz do jazdy dobrych butow, tylko np. z zupełnie płaską podeszwą, adidasy czy coś, to ja bym po pierwsze inwestowała w sztyblety po prostu dla bezpieczeństwa. Do sztybletów najlepiej mieć sztylpy, choć jak się uprzeć, to skarpetki też wystarczą. No i zgadzam się, że jeśli zamierzasz jeździć w sztylpach, to tak naprawdę wysokie skarpetki nie są obowiązkowym nabytkiem, chyba że dla ciepła albo jak komuś wszystkie inne skarpetki opadają nad kostką, ewentualnie jak bryczesy podjeżdżają do góry. Trochę 'obok' tego, zwłaszcza z racji coraz niższych temperatur, warto kupić rękawiczki. Mogą być jakieś tańsze, za kilkanaście czy dwadzieścia złotych, choćby w Decathlonie. Nawet jeśli nie wytrzymają szczególnie długo, to pewnie wystarczą do czasu, aż kupisz te docelowe, a po drodze wystarczająco dobrze spełnią swoje zadanie. Tak samo jeśli potrzebujesz i spodni, i butów do jazdy, to tańsze bryczesy można kupić już za kilkadziesiąt złotych albo wręcz za dwie dychy, jak się trafią w sklepie z odzieżą używaną. Nie będą oczywiście nie wiadomo jak dobre i praktycznie na pewno nie da się w tej cenie kupić takich z pełnym lejem, ale te cienkie, tanie bryczki albo a) odsłużą swoje i potem je na spokojnie wymienisz, albo b) pozostaną rezerwowymi bryczesami, albo c) nadadzą się dobrze na upalne, letnie dni. Oczywiście fajnie mieć od razu wszystko takie, jak się chce, ale jeśli konieczność przyciśnie, to nawet niewielkimi środkami da się całkiem nieźle załatać cały problem doraźnie i potem dokupywać lepsze rzeczy. 

odpowiedz cytuj
  • kam-kalita 2016-11-03 13:45:20

Zdecydowanie kask jest najważniejszą częścią stroju jeździeckiego. Równiez nie kupowałam całego stroju na raz, pierwszym elementem stroju był właśnie kask. Kupiłam go w sklepie http://jezdzieckieakcesoria.pl/. Nie wyobrażałabym sobie jazdy w pożyczanym kasku. W dalszej kolejności kupiłam bryczesy.  Także polecam zacząć od kasku :)  

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"