:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Strona 2 Jazda konna po czterdziestce

Dodano: 2012-08-06 10:43:47
: Rekreacja konna

• joanna222 2012-08-14 19:22:51

TESALA - zazdroszczę Ci trenera, jak ja bym chciała mieć dobrego trenera, wreszcze móc galopować po łąkach bez spinki! :)

odpowiedz cytuj
  • Platerka 2012-08-15 11:50:16

Może warto poszukać trenera z okolic , który by dojeżdżał na trening. Ja osobiście 2 razy w tygodniu trenuję z trenerem który dojeżdża do stajni. Pozostałe dni a jeżdżę codziennie szlifuję to co miałam na treningu. Są tego efekty .

odpowiedz cytuj
  • Surikiko 2012-09-25 15:44:47

Zgłaszam się do tego wątku jako kolejna czterdziestka która zaczęła jeździć konno . Za mną 6 jazd :D. Jestem na etapie poszukiwania dobrego trenera w Warszawie . Może ktoś  mi doradzi ?

odpowiedz cytuj
  • Hesta 2015-09-29 20:20:22

Cześć :) odświeżam mocno zakurzony wątek :) Mam 45 lat i ...zaczęłam jeździć konno tzn. bujać się w siodle :) moim sukcesem jest anglezowanie bez trzymania się siodła :) wszędzie gdzie wejdę są sami baaardzo młodzi ludzie, znalazłam Was tutaj, ale nie wiem czy jeszcze jesteście? czy dalej jeździcie? :)

odpowiedz cytuj
  • reenia 2015-10-24 23:07:32

hejka!Podbijam wątek :) Bardzo sie cieszę ze trafiłam na Was tutaj. Szczególnie na wpis Andrzeja :) Jazdę w siodle zaczełam w styczniu tego roku... Mam 40 lat :) 

odpowiedz cytuj
  • misio 2015-10-31 16:19:58

W każdym wieku można jeździć.

odpowiedz cytuj
  • stilomm 2015-10-31 20:02:44

"Jeśli kiedyś usłyszę, że ktoś z was nie przyjął na jazdę kogoś, bo jest za gruby, za mały, za duży albo za stary, nie przyznam się, że was czegokolwiek uczyłem". To słowa, które na zakończenie kursu instruktorskiego, jakieś 10 lat temu w Rzecznej, wypowiedział do nas trener Andrzej Orłoś - legenda naszego WKKW. Przytaczam je często z uśmiechem, gdy ktoś mnie pyta, czy nie za późno na naukę jazdy konnej. Opowiadam też o moim koledze /nazwiska na forum nie będę wymieniał/, który jako 45-latek pierwszy raz wsiadł na konia, jako 50-latek zdobył tytuł mistrza Polski w rajdach długodystansowych, a obecnie ma 60-tkę i dalej trenuje konie do rajdów "śmigając" po kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Nie jest więc dziwne, że na jazdy i na obozy jeździeckie przyjeżdżają obok dzieci również osoby dorosłe i bardzo fajnie się wszyscy komponują. W tym roku np. na jednym z letnich turnusów gościliśmy babcię z wnuczką; obie początkujące i aby nie urazić wnuczki, powiem tylko, że jazda konna babci z pewnością nie szła ani trochę gorzej, a będąc na własne życzenie ze wszystkimi per ty, wtopiła się w grupę niczym małolat. Myślę, że najważniejsze jest to, aby dobrać sobie odpowiedniego nauczyciela, a z tym wcale nie jest tak łatwo. Aż się serce kraje, kiedy popatrzę czasami na jazdę nastolatków, którzy jeżdżą już rok, dwa lata i nikt im nie zdążył powiedzieć co to są pomoce jeździeckie, co to praca dosiadem, co półparada, a zapytani jak wyglądają ich lekcje, mówią, że wsiadają na jednego z dziesięciu koni i instruktor w środku steruje głównie zmianą chodów i kierunków. Nie chodzi tu już tylko o estetykę, ale przede wszystkim o zdrowie. Otóż z jazdą konną dla kręgosłupa, jest jak z ciążą; albo się w niej jest, albo nie! /znów A. Orłoś/ Odpowiednio pracując dosiadem, przy odpowiedniej postawie, wzmacniamy mięśni kręgosłupa, wzmacniając kręgosłup, albo amortyzując nieuniknione podczas konnej jazdy przeciążenia kręgosłupem, nadwyrężamy go, a tego nigdy jeździectwo nie miało na celu!!!

odpowiedz cytuj
  • iwona-michalczo 2015-11-18 19:49:58

Ja mam 35 lat, zaczęłam 7 lat temu spełniając marzenie z dzieciństwa, ale przez kilka pierwszych lat jeździłam nieregularnie, szukając odpowiedniej stajni i instruktora. Za każdym razem gdy miałam roczne przerwy musiałam zaczynać niemal od początku. Obecnie jeżdżę regularnie od półtora roku, raz w tygodniu. Coś tam już niby umiem, powiedzmy, że poruszam się jakoś w 3 chodach, ale galop pozostawia jeszcze wiele do życzenia i za każdym razem jak zmieniam konia zajmuje mi kilka lekcji zanim się przyzwyczaję do innego chodu, siodła, itp. Postępy robię bardzo wolno, mam czasami okresy, że wręcz cofam się do tyłu, głównie ze względu na brak wiary w siebie i strach, który muszę cały czas przezwyciężać. Zazwyczaj boję się galopować na nowym koniu, nie przepadam też za jazdą bez strzemion, ze względu na nienajlepszą równowagę i upadki, jakie zaliczyłam na początku swojej przygody z jeździectwem. Jestem ambitna i chciałabym dobrze jeździć, zdać brązową odznakę, wydzierżawić kiedyś konia, ale czasami przeżywam chwile zwątpienia, gdy patrzę na jeżdżące obok dzieci, których ciała wydają się być z gumy, nie odczuwają w ogóle strachu, robią bardzo szybko postępy. Zazdroszczę im, że mają możliwość jazdy w tak młodym wieku, której ja nie miałam. Często wkurzam się na samą siebie, bo ciało nie chce mnie słuchać, albo strach nie pozwala na wykonanie jakiegoś ćwiczenia, mam wrażenie, że stoję w miejscu i zastanawiam się czy to wszystko ma sens. Ale konie są jak nałóg. Uwielbiam samo przebywanie z nimi, zapach stajni, czyszczenie, patrzenie na nie. Chciałabym mieć możliwość częstszego  przebywania z końmi ale na własnego mnie nie stać, a na dzierżawę mam jeszcze za małe umiejętności i nie wiem, czy kiedykolwiek będę miała większe. W każdym razie konie wniosły do mojego życia wiele radości i niezapomnianych chwil, trudno to hobby zastąpić innym. Mam nadzieję, że będę mogła jeździć jeszcze długo i że kiedyś dorobię się własnego albo chociaż dzierżawionego wierzchowca. Pozdrawiam starszyznę taką jak ja ;)

odpowiedz cytuj
  • Ulungu 2015-12-14 12:35:49

Przecież większość jeźdźców ma obowiązki domowe, a co dopiero jak ma własne konie. Masa młodych matek, ludzi o rozlicznych zamiłowaniach ledwo znajdujących czas na własną kolację. Jak najbardziej można jeździć po 40, nawet po 60. Ktoś ostatnio opowiadał mi o staruszku który postanowił nauczyć się skakać ze spadochronem, w porównaniu do tego jazda konna nie wydaje się aż takim wyzwaniem. Skoro TY się czujesz na siłach to znaczy że jesteś na siłach..allblock_box_v1{border-style:solid;border-width:1px;border-color:#ff5500;}

odpowiedz cytuj
  • Joanna32pl 2015-12-19 21:20:39

hi; myslalam , ze to moj post...ale ja mam 5 koni...jezdze...albo mam je od 4 lat... i wszystko przede mna--- jezeli chodzi o jezdziectwo:-)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"