:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Strona 3 Jazda konna po czterdziestce

Dodano: 2012-08-06 10:43:47
: Rekreacja konna

• magda-lena 2015-12-22 12:02:15

Mam podobnie kochana,nie przejmuj się :-) .Mam 38 lat,jeżdżę od kilku lat-z przerwami na ciążę,poszukiwanie trenera itd..,jak byłam dzieckiem też jeździłam w szkółce,byłam na obozie i czasami okazjonalnie wsiadałam,potem wiele,wiele lat nic i tak gdzieś w 2009 zaczęłam od nowa-z grubej rury bo po niecałym roku jazd raz w tygodniu wzięłam w dzierżawę klacz-4 letnią! zupełnego świeżaka,ledwo zajeżdżonego ;-)miałam ją półtora roku i to była szkoła dopiero,dopiero po tylu latach przekonałam się co znaczy praca z koniem,codzienne z nim przebywanie,uczenie się wszystkiego wspólnie,radość z każdego malutkiego nawet postępu... Było oczywiście też ciężko,dziś już bym nie popełniła takiego błędu i na pewno nie zaczynałabym mojego powrotu w siodło z 4 letnim koniem...ale jeździłam z trenerem,który też wsiadał na młodą i uczył mnie pracy z ziemi,wszystkiego od podstaw praktycznie.. Klacz pokochałam całym sercem i myślę,że z wzajemnością-za dużo pisania,w każdym razie została niestety sprzedana a ja zaszłam w ciążę i znowu przerwa-choć przyznam parę razy w ciąży wsiadłam ;-) tylko na starszego konia.Teraz jeżdżę średnio 2 razy w tygodniu,też się boję,raz mniej,raz więcej,mam upadki i wzloty,zdarzało mi się myśleć-po cholerę mi to,stresować się na starość.. ;-) ale po każdym treningu-nawet mniej udanym mówię sama do siebie-i bez tego mogłabyś żyć?Otóż nie,kocham to mimo strachu-u mnie postępy są marne jak na tyle lat jeżdżenia,też za długo by pisać-miałam upadek dosyć mocny i połamane żebra-nastąpiło cofnięcie w rozwoju jak ja to mówię i od nowa wszystko.. i do tej pory mam lęk przed skokami,choć upadek nie był na skoku a koń się spłoszył-a że młoda torpedę miała w tyłku nie wyrobiłam zakrętu i wpadłam na ogrodzenie..Bardzo bym chciała nauczyć się skakać i przestać się tego bać,gdyż myślę o kursie instruktora rekreacji,daję sobie rok-albo się przemogę albo nie,trudno nic na siłę-wtedy pozostanie mi jazda dla przyjemności :-) .Pozdrawiam wszystkich niemłodych ;-) choć duchem jestem młoda i mam nadzieję,że tak już będzie,jazda konna odmładza moje kochane! :-)

odpowiedz cytuj
  • admarko 2015-12-28 22:01:38

Witam starszyznę i wszystkich z osobna zarażonych jeździectwem.Ja zacząłem naukę jazdy konno w wieku 47 lat i stwierdzam że każdy wiek jest właściwy jeśli kocha się to co się robi.Początkowo jeździłem raz w tygodniu i również zaczynałem od podstaw pod czujnym okiem mojej instruktorki.Frajdą była nauka jazdy początkowo na lonży,później samodzielne jazdy na padoku,dalej pod czujnym okiem instruktorki.Nie twierdzę,że poznałem już wszystkie tajniki koniarskiego hobby-dalej się uczę.Każda godzina spędzona w siodle jest nauką ale przede wszystkim przyjemnością i radością.Również jak i wy czasami ogarnia mnie strach,obawa przed upadkiem, katastrofą jakąś.Ale tylko głupi się nie boi,tak myślę.Nie nastawiam się na zrobienie kariery w jeździectwie czy też skokach,nie mam takich aspiracji.Preferuję jazdę rekreacyjną.I ona przynosi mi mnóstwo radości,pozwalając na przeżywanie wspaniałych chwil.Jeździłem na różnych koniach,zaliczyłem kilka upadków z siodła ale wszystkie dobrze się zakończyły i też mnie czegoś nauczyły.Nigdy bym nie powiedział,że to była wyłącznie wina konia.Po analizach zawsze znalazłem swój błąd,coś co mogłem zrobić inaczej,lepiej.Ale największą frajdę i radość sprawia mi wyjazd w teren,do lasu.Przynosi najwięcej emocji i radości.Są to niezapomniane chwile spędzone na koniu i na łonie przyrody.A wrażenia z jazdy w terenie pozostają jeszcze długo długo po przyjeździe do domu.Uwielbiam zapach konia którym przesiąkam po powrocie z jazdy,ze stajni do domu.Także życzę wszystkim takich samych doznań jakie mnie spotykają na swojej drodze życia.I pamiętajcie nigdy nie jest za późno na rozwijanie swoich zainteresowań,hobby.

odpowiedz cytuj
  • kasia-godefroy 2016-01-03 15:35:42

Dzien dobry,chcialabym dorzucic kilka zdan na temat wieku. Wlasciwie nie ma bariery wieku w jezdziectwie, znam pania, nie osobiscie ale z internetu, ktora ma 90 lat i startuje w zawodach ujezdzeniowych. Sama jestem zawodniczka ujezdzeniowa z piedziesiatka na karku. Jezeli chodzi o kwestie dosiadu to fakt, zly dosiad wplywa na to jak sie czujemy na koniu, jestesmy zaniepokojeni kazda zmiana chodu konia czy jego reakcja na otoczenie. Przede wszystkim chodzi o gleboki dosiad czyli oba posladki w siodle, nie pochylamy sie do przodu gdy kon przyspiesza ale odchylamy w tyl. nie ciagniemy za wodze, bo tym bardziej zdenerwujemy konia tylko odchylamy cala gorna partie ciala..

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"