:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jazda w sztybletach bez czapsów

Dodano: 2010-09-20 21:07:44

• M-koniara-29 2010-09-20 21:07:44

Ostatnio w stajni spotkaliśmy taką panią, która zwróciła mi uwagę, że nie jeździ się w sztybletach bez czapsów. Miałam kiedyś czapsy lecz nie umiałam ich sama założyć, a poza tym zakładanie ich zajmuje tyle czasu, że postanowiłyśmy z mamą oddać je mojej koleżance, która też jeździ konno i czapsów nie ma. Czy ta pani miała rację? Dobrze mi się jeździ w rękawiczkach, kasku, bryczesach i sztybletach, i uważam, że czapsy są tu niepotrzebne!Co radzicie?

odpowiedz cytuj
  • nostalgiaa 2010-09-20 21:25:02

ogólnie to nie musisz do sztybletów zakładać czapsów. ja osobiście jeżdżę w addidasach i czapsów nie zakładam tylko wtedy, gdy jeżdżę na oklep, bo mi wygodniej w czapsach. ale możesz też jeździć w samych sztybletach.w wakacje np. jest wygodniej, bo nie jest aż tak gorąco wtedy. ;]a zimą możesz zakładać, bo jest cieplej. :)

odpowiedz cytuj
  • sollind 2010-09-23 18:57:00

Ja osobiście nie jeżdżę w czapsach bo są  nie wygodne...Sadzę że powinnaś jeździć tak jak Ci wygodnie.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-09-23 19:33:37

Ja jeżdże w sztybletach i sztylpach, które często ściągam podczas jazdy i zostaje w samych sztybletach ;D to nieprawda, że powinno się jeździć i w tym i w tym. Osoby powyżej mają rację, jeździj tak, jak Ci wygodnie ;) a czapsów wcale się długo nie zakłada ;)

odpowiedz cytuj
  • MaryJane 2010-09-23 19:33:41

To ja nie wiem jakie Ty je miałaś, że tak długo je zakładałaś... A ta pani to wogóle miała jakieś pojecie ogólnie o koniach ? Czy jazda konna jęsli wogóle jeździła to taki kaprys ? A czy jeździsz z czy bez to obojetne... Dzięki nim nie obetrzesz nogi o puślisko.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-09-23 19:39:30

ja czapsy zakładam max. 30 sekund na jedną nogę xd więc jakie ty miałaś niby te czapsy?   a powracając do pytania to oczywiście, ze mozesz jezdzic bez. ja na twoim miejscu bym sie tej babki spytala "niby czemu sie nie jezdzi bez czapsow"... jak nie lubisz czapsow to zakladaj wysokie skarpetki ;> w chlodniejsze dni jest cieplo i fajne. ^^

odpowiedz cytuj
  • segregacja 2010-09-23 21:54:54

Sztylpy są po to żeby chronić łydkę przed obtarciami. W nich czuję się bardziej komfortowo niż jeżdżąc bez. Jeśli ma się sztyblety to sztylpy nie są wymagane.A zakłada się je naprawdę chwilkę. Parę sekund i już. Wiadomo, że na początku trochę to zabiera, bo nie mamy wprawy (jak z każda inna nową rzeczą).

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-09-24 08:57:43

Każdy instruktor ma swojego świra, wiem to od swoich uczniów. Jeden jest konserwatystą i uznaje tylko skórzane oficerki, drugi zabrania używania sztylp (bo konia się nie czuje) a dla mnie to jeźdźcy mogą nawet w samych majtkach jeśli im tak wygodnie :-) Ja osobiście jeżdże tylko i wyłącznie w oficerkach lub adidasach i sztylpach - bo robią mi się siniaki na łydkach bez tego. Ale jeśli Tobie jest wygodnie tak to powiedz to wprost instruktorowi i niech się skupi bardziej nad tym jak jeździsz a nie jak wyglądasz. Jeździectwo to sport gdzie strój ma być poprostu elegancki i schludny. Pamiętajcie że instruktor to tylko człowiek - nie zawsze ma racje :-) A jeśli chodzi o zakładanie sztylp/chapsów to trzeba było poprosić kogoś o zademonstrowanie jak się je nakłada i z biegiem czasu nabrałabyś wprawy.

odpowiedz cytuj
  • kiniak 2010-09-24 16:46:11

A miałaś wysokie skarpety ? Często podobnie do tej kobiety reagują instruktorzy gdy właśnie jeździec na nogach nie ma ani czapsów ani skarpet, bryczesy się podwijają a noga się obetrze na 99%. Jak skarpety są to nikt nie powinien się czepiać no chyba że ze względów estetycznych. 

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-09-25 17:34:29

można jeździć bez (tak mi  się wydaje)ale za to jak czapsów nie założysz to powinnaś mieć długie skarpety .!!:)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-09-25 23:27:23

Długie skarpety wystarczą jeśli nie chce się obtarć na nogach. A co do czapsów to po prostu trzeba mieć dopasowane - nie za ciasne i nie jakieś dziwne żeby ich założyć nie szło. Mnie zakładanie czapsów zajmuje jakieś 15 sekund, a tak w ogóle jak dla mnie są tak wygodne, że mogłabym w nich chodzić całe dnie ;) Tak w ogóle to ciekawe jaki powód ma ta instruktorka czy ktoś, żeby stwierdzić, że nie jeździ się bez czapsów. Pojedź następnym razem w długich skarpetach to zobaczysz czy o to jej chodziło, albo zapytaj ;))

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"