:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jeżdżę już prawie rok i nadal nie galopuje.Czemu?

Dodano: 2018-12-30 17:02:07
: Rekreacja konna

• DomiKoniara 2018-12-30 17:02:07

Jeżdżę w pewnej stajni jest dobry instruktor wszyscy ją chwalą itp.Jeżdżę od kwietnia.2017 roku obecinie jest 30.12.18 i nadal nie galopuje.Nie wiem co się dzieje za chwilę będę jeździć rok i nadal tylko stępem i kłusem.Nie wiem czy zmienić stajnie czy co zrobić.Z instruktorem sie wstydzę rozmawiać.Napiszcie co mogę zrobić.

odpowiedz cytuj
  • MalwinaL 2019-01-06 21:41:39

To kiedy zacznie się galopować jest kwestią naprawdę bardzo indywidualną. Znam osoby, które po dwóch-trzech miesiącach są w stanie samodzielnie galopować, znam też osoby (sama jestem przykładem), którym dojście do tego zajęło trochę dłużej. Z perspektywy czasu myślę, że to wcale nieczego jeźdźcowi nie ujmuje jeśli zaczyna on galopować później niż inni jeźdźcy z podobnym doświadczeniem. Ba! Czasem nawet takie odłożenie galopu na później jest wręcz zbawienne, bo jeździec ma czas żeby popracować nad swoją równowagą, dosiadem i umiejętnością kierowania koniem. Masz jednak prawo wiedzieć jaki jest powód, dla którego instruktor nie chce żebyś galopowała. Może wynikać to albo ze swojego rodzaju filozofii trenera ("im później galop tym lepiej") albo z przekonania, że nie jesteś jeszcze na to gotowa (chociaż w sumie fajnie byłoby gdybyś wiedziała nad czym dokładnie musisz jeszcze popracować) albo może... instruktor sam czeka na pytanie z Twojej strony, może myśli że brakuje Ci pewności siebie i jeszcze trochę boisz się galopu. No bo skąd może wiedzieć, że Ty właśnie chcesz galopować, że na galopie Ci zależy? Wiem, że rozmowa z instruktorem może być krępująca (sama bardzo długo byłam niesmiała), ale pamiętaj że jazda konna opiera się na dialogu trzech osób: Ciebie, konia i instruktora. Naprawdę warto się przełamać i z trenerem porozmawiać. A jeśli instruktor Cię zignoruje/wyśmieje/ośmieszy to będzie wyraźny sygnał żeby zmienić stajnię. Odwagi! Taka jedna myśl jeszcze na koniec: kwestionować czy dana stajnia jest dla Ciebie dobra należy zawsze, ale kryterum "kiedy zaczynasz galopować" nie jest tym właściwym. Bo w jeździe konnej nie chodzi o to, żeby nauczyć się galopować i skakać przez przeszkody (do takiego etapu dojdzie wcześniej lub później każdy jeździeć). Bycie dobrym jeźdźcem to dużo, dużo więcej. Warto się zastanowić czy to "coś" jest w stanie dać Ci Twój obecny (a także wszyscy inni, przyszli) trenerzy. Pozdrawiam serdecznie i trzymam bardzo mocno kciuki za dalszy jeździecki rozwój, Malwina z bloga "jak lepiej jeździć konno?"

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"