:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Klacz Zimnokrwista

Dodano: 2014-02-02 18:28:09

• redakcja 2014-02-02 18:28:09

Witam,Byłam dzisiaj z wizytą u mojego sąsiada rolnika. Spytałam go, czy ma może w gospodarstwie jakieś konie - pokazał mi oborę z 2 klaczami: 15 letnią, zimnokrwistą, gniadą "Baśką", i młodą, może roczną, bułaną kobyłkę. Zapoponowałam mu, że skoro sprzeda zaraz młodą klacz, to mogłabym opiekować się, czyścić, sprzątać i jeździć na starszej klaczy - Baśce.Klacz jest w dobrej formie, zadbana jak na wiejskie gospodarstwo i stosunek tutejszych ludzi do zwierząt. Jest źrebna, ma rodzić w maju. Oczywiście brudna.Klacz jest też nieco temperamentna, ale bardzo ciekawska. Podczas czyszczenia widziałam, że wkurza ją dotykanie dolnych partii przednich nóg oraz czyszczenie ogona i dolnych partii tylnych nóg. Przydałby się kowal - przerośnięte kopyta. Za jazdę może wezmę się na wiosnę, gdy nie będzie lodu, teraz mam zamiar wyprowadzać ją na spacery, żeby miała jakąś alternatywe dla siedzenia 24h w boksie. (przynajmniej nie w wielkim gnoju - ten ktoś chyba lubi konie bardziej niż wszyscy w okolicy)Mam do Was pytania: Jak pracować z temperamentną, trochę strachliwą, pełną niewybieganej energii, niedokońca szanującą ludzi i odrobinę agresywną klaczą? Jakie środki bezpieczeństwa oprócz wiązania przy czyszczeniu, i wędzidła zamiast kantara przy prowadzeniu? Co Wy byście jeszcze robili z takim koniem?Bardzo zależy mi na poprawienie warunków tej klaczy, i żeby mi zaufała.Wygląda tak (to podobny koń, zdj z internetu) tylko ma piękną długą grzywę ;)

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-02-02 18:50:25

zacznę od pytań:Co ten koń potrafi tzn. kiedy i jak był użytkowany? Czy chodzi w zaprzęgu i pod siodłem?Jakie jest twoje dotychczasowe doświadczenie w pracy z końmi?/nie chodzi o szczegółowe opisy, ale ogólne info/

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2014-02-02 20:47:34

Prawdę mówiąc nie lubię takich układów , koń prawdopodobnie nie jest ułożony pod siodło a Ty najprawdopodobniej nie masz doświadczenia w układaniu koni , co zrobisz jak klacz Cię przypadkiem skrzywdzi lub sama ulegnie wypadkowi z twojej winy . Bardzo ciężko tłumaczy się układanie ,ujeżdżanie koni przez internet ponieważ nie ma jednej ogólnej dla wszystkich koni instrukcji ujeżdżania , układania . Nie jest moim celem Cię urazić , po prostu tak to widzę .

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2014-02-02 21:18:00

Na koniu prawdopodobnie poprostu wożono się po polach i oprowadzało się dzieci - tak jest na wsi, może wiecie, może nie jak to jest. Koń służy do wszystkiego jak już sie go ma... Maja na nia siodło, facet potrafi jeździć, więc ktoś na niej jeździł też na serio.Nie wiem czy chodzi w zaprzęgu, raczej tak. Na 80%Jeżdże na poziomie brazowej odznaki, wiedzę teoretyczna mam duża. Wiem - to słabo ;/Nie boję się, ale uważam.To w zasadzie nie jest układ. "Koń jest, jak chcesz to przychodź" coś w tym stylu.Nie będe z ta klacza sama przecież...Dla mnie to oczywiste, że nie ma jednej instrukcji do pracy ze wszystkimi końmi. Liczę na to, że ktoś na forum ma doświadczenie, i poprostu sam pracował z podobnym koniem, albo słyszał o tym, i ma dla mnie jakieś rady. W granicach moich możliwości chcę pomóc trochę tej kobyłce. Koń który stoi w takich warunkach zasługuje na pomoc, nawet jeśli jest pełen energii (dostaje sporo owsa) i ma temperament (albo to ten owies i nie wychodzenie...) Nie muszę na niej jeździć, wręcz nie mam takiego zamiaru , dopóki nie zobaczę jej właściciela na jej grzbiecie.Ale chciałabym ja od czasu do czasu wyprowadzić z obory, wyczyścić jej brzuch z gnoju i przynieść coś dobrego. Czy ktoś ma dla mnie jakieś rady?

odpowiedz cytuj
  • zorkana 2014-02-02 22:07:11

powiem Ci, że ja tez jestem na poziomie brązowej odznaki i wiedzę teoretyczną też jakąś tam mam (powiedzmy, że przeczytałam ok. 8 książek na temat jazdy konnej, szkolenia jeźdźca i konia) ale nie podjęłabym się zajmowania takim koniem :-/a ile masz lat ? bo może ja bym się nie podjęła bo mam 38 i za dużo już w życiu widziałam ;-D

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2014-02-02 22:22:03

Hmm. 8? Ja z 80.. ;) I pytania oraz odpowiedzi do wszystkich 3 odznak. Ale to tylko teoria :( Skoro tak piszecie, nie wiem jak sobie wyobrażacie tą kobyłe, serio. Tak jakby była jakimś potworem.

odpowiedz cytuj
  • zorkana 2014-02-02 22:40:57

to ja nawet nie przypuszczałam, że jest aż tyle książek o koniach ;-) no chyba, że wliczasz Heartland ;-DDDD bo wyczytałam ostatnio na tym forum, że można się nauczyć TTouch z Heartlandu ;-DDDDmimo wszystko, myślę, że w tym przypadku dobre chęci i wiedza teoretyczna to może być za mało, dowiedz się najpierw kiedy ostatnio ktoś na niej jeździł  ? piszesz, że nie będziesz przy niej sama .... ale kto będzie Ci towarzyszył ? chyba nie instruktor ? to jednak duży i silny koń, do tego sama napisałaś, że jest temperamentna, nie szanuje ludzi i odrobinę agresywna :-/a jeśli coś się stanie ? np. połamie Ci żebra ? kto za to będzie odpowiadał materialnie ????fajnie, że chciałabyś układać konie ale myślę, że pierwszych kilka przypadków powinnaś działać pod okiem kogoś kto się tym zajmuje na co dzień, to nie tresura białych myszek  :-/co na to Twoi rodzice, jeśli nie jestes pełnoletnia ;-)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2014-02-03 02:20:17

"Ja z 80..."     "    to ja nawet nie przypuszczałam, że jest aż tyle książek o koniach ;-)   "???

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2014-02-03 02:40:43

Ludzie k*rn* no, bez przesady! Pytam o informacje w sprawie pracy przy klaczy, a dostaję uwagi o odpowiedzialności za mnie, tak jak jakby ludzie na forum mieliby coś do tego... Jeśli nie macie nic ciekawego do podzielenia się to nic nie piszcie!    " to ja nawet nie przypuszczałam, że jest tyle książek o koniach ".  -  to szczyt wszystkiego.Każdy kto ma doczynienia z końmi na pewno wie, że to zwierze jest o wiele silniejsze, szybsze i cięższe od człowieka. To OCZYWISTE że jest ryzyko, i to dotyczy wszystkich ludzi pracujacych z końmi, nawet Was. A czy ja Wam wyliczam co się może zdarzyć jak będziecie czyścić jakiegoś konia? Nie.Pytałam jak można zachować bezpieczeństwo przy pracy z koniem. Nie co może się zdarzyć gdy przy nim będe. Kto twierdził, że będe układać tego konia, kto twierdził, że nie jest ułożony? Czyszczenie, wyprowadzanie i jazda to nie jest układanie konia.Zastanówcie się zanim coś napiszecie.Sorry.

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2014-02-03 14:00:43

Zadała pytania i sama dała odpowiedzi .Po co pisać prostą.ps.lat ma 8 czy 80?

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2014-02-03 14:02:56

Zadała pytania i sama dała odpowiedzi .Po co pisać posta ?ps.lat ma 8 czy 80?

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"