:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Koń nie chce galopować

Dodano: 2012-02-26 07:49:22

• redakcja 2012-02-26 07:49:22

Witam,Mam problem z  6- letnią klaczą na której jeżdżę od niedawna - kobyła nie chce w ogóle galopować od łydki , galopuje jedynie jeżeli ktoś stoi w środku i pogania ją batem. Klacz jest po półrocznej przerwie w jeździe z powodu kontuzji. Wcześniej chodziła normalnie reagowała na delikatną łydkę ( galopowała, skakała). W trakcie jazdy kłusuje początkowo normalnie od łydki a kiedy dam sygnał do galopu kobyła natychmiast zwalnia, dalsze nakłanianie jej do zagalopowania prowadzi jedynie do większego oporu- stawania dębów, brykania, a nawet obracania się i gryzienia mnie w łydkę. Im bardziej nalegam by zagalopowała tym bardziej się opiera. W trakcie jazdy terenowej jest w stanie nagle stanąć w miejscu mimo iż koń idący przed nią nadal galopuje i to w znacznej odległości od niej.Ps. Nie jestem początkującym jeźćcem jeżdżę już 8 lat systematycznie ale z takim koniem jeszcze nie pracowałam.Proszę pomóżcie bo jestem już bezsilna HELPPPPPPPPPPP.

odpowiedz cytuj
  • Rpodkowa 2012-02-25 22:33:45

Lonża - dalej wiesz co robić skoro jesteś doświadczona.Lub spytaj się jeszcze kogoś bardziej doświadczonego.

odpowiedz cytuj
  • PaulinaKatarzyna 2012-02-25 22:37:59

Tak, ja tez bym popracowala na lazy. A jezeli to nie pomoze moze warto bylo by sie skontaktowac z weterynazem, moze zostalo jej jeszcze cos po tej kontuzji co sprawia bol przy galopie i dlatego sprawia opur.

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2012-02-26 09:14:03

a może po prostu ją kopiesz :P i jej się to nie podoba. Mi by sie nie podobało :P .Ogólnie jak już dziewczyny napisały lonża,  (ale sam kon bez jeźdźca) zobacz jak na lonży galopuje i czy wgl chce. Jeżeli chce na lonży to Ty musisz popełniac jakiś błąd, bo to że jeździsz 8 lat nie znaczy, że jesteś super jeźdźcem. W pracy na lonży jeżeli bezproblemowo galopuje, naucz ją (jeżeli nie umie) na głos, galop, kłus itd. bo może byc to potrzebne w trakcie jazdy. Więcej pomysłów nie mam.

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2012-02-26 09:34:49

Nie wiem czy to co napisze będzie miało sens, no ale ona może p prostu ma jakieś złe wspomnienia w związku z galopem. Ta kontuzja czym była spowodowana?

odpowiedz cytuj
  • Karina83 2012-02-26 09:49:21

Przyszło mi do głowy to samo, co napisała  emolkaa. W jaki sposób nabawiła się kontuzji? Jeżeli jakoś podczas galopowania, to może ma z tym teraz jakieś lęki. Tak czy inaczej trzeba trochę cofnąć się w pracy i,tak jak już pisano, przejść na lonżę.Nauczenie jej zmiany chodów na komendy głosowe może bardzo pomóc. Zaczęłabym od dużego koła,aby konisko nie biegało po jakimś małym kole, które może tylko pogłębić jego strach przed zagalopowaniem. Do tego musisz wybrać odpowiedni teren do lonżowania- żeby czasami nie było błota,żeby nie było ślisko.Jeżeli kobyła poślizgnie się podczas jazdy,to tylko ją to usztywni,a jak poślizgnie się podczas pierwszych kroków galopu, to znowu będziecie w kropce.Badanie weterynaryjne na pewno nie zaszkodzi- może rzeczywiście coś ją boli? Może jeszcze powinna trochę poodpoczywać?

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-02-26 11:54:23

Na lonży kłusuje bez problemu, galopuje również ale dopiero przy drugiej komendzie głosowej.Co do rodzaju kontuzji to kobyła była zapoprężona.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-02-26 12:04:38

Zapoprężyła się w terenie

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-02-26 12:10:53

Jak dam jej delikatną łydkę do zagalopowania to na początku nie chce zagalopować ale kiedy po kilku krokach odpuszczę i odstawie łydkę sygnalizującą zagalopowanie kobyła trochę jeszcze pokłusuje i potem ale tylko CZASAMI, bardzo rzadko zaczyna galopować ale  wówczas biegnie jak szalona byle do przodu.

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2012-02-26 13:26:08

PÓŁROCZNA przerwa z powodu zapoprężenia??? Na lonży i na oklep też nie mogła z tego powodu chodzić?

odpowiedz cytuj
  • Karina83 2012-02-26 15:39:30

hm...jeżeli to było rzeczywiście zapoprężenie,to też nie rozumiem takiej długiej przerwy...może to było coś gorszego?Może miała naderwany jakiś mięsień piersiowy?Jakieś zapalenie? Nie,zgadywanie jest bez sensu :-/ Czyli na lonży galopuje. Musisz krytycznym okiem zerknąć na siebie- może coś robisz nie tak i kobyła się denerwuje? A siodło i wszystko pozostałe zostało sprawdzone?Nic jej nie uwiera,nie przeszkadza? Z tego co piszesz kobyłka powoli zaczyna wracać na,że tak to ujmę, dobrą drogę.Po prostu pracujcie i trenujcie.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"