:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

koń w domu ogrodowym

Dodano: 2013-06-05 10:23:05

• ariam 2013-06-05 10:23:05

Kto ma lub kto często ma z nimi kontakt - proszę opisać jak się z nimi żyje :) Jakie mieszanki są dobre, czy szybko się uczą itp. Jakie po prostu są?Można napisać mi na prywatne.Dziękuję :)

odpowiedz cytuj
  • sarutek21 2013-06-05 13:54:54

Z tego co słyszałam to są charakterne i potrzebują doświadczonego jeźdźca ale jednocześnie są łagodne. Ale ile w tym prawdy to nie wiem bo bezpośredniego spotkania z nimi nie miałam chodź je uwielbiam. Słyszałam również, że potrafią zjeść karkówkę z grilla. Są mało wymagające bo mogą stać na dworze cały rok, a co do pożywienia też nie są zbyt wymagające ;)

odpowiedz cytuj
  • saphira09 2013-06-05 14:26:26

ja kocham hucuły. Maja swój charakter, bywają uparte. Uczą się dość szybko. W jeździe to zależy od konia. Każdy jest inny, jedne łagodne dla dzieci a drugie dla bardzo doświadczonych jeźdźców. Mogą przebywać cały dzień na polu. Wystarczy im trawa i siano. Nie powinny dostawać zbyt wiele paszy czy owsa, są skłonne do ochwatów. Lubią ruch i nie lubią być same. Bardzo lubią gdy się nimi ktoś zajmuje. Nie są zbyt płochliwe i bardzo ciekawskie. Potrafią skakać, trening czyni mistrza :) I zaleta tych koni prawe w ogóle nie chorują.Ok trochę pomieszałam ale pisałam co mi przyszło do głowy na temat tych koni. Jak chcesz coś wiedzieć więcej to pisz:)

odpowiedz cytuj
  • karina660 2013-06-05 14:38:52

moja koleżanka ma, wiec troche o nim wiem...hucuły sa bardzo wytrzymałe sa to konie górskie więc uniosą duży ciężar są z reguły uparte... trzeba uwarzać bo łatwo je przekarmić np. natalia dawała guciowi zbyt dużo jedzenia przez co...

odpowiedz cytuj
  • Wikusioweziowata 2013-06-05 17:06:51

Sama mam hucuła, od kilku lat, więc mogę się wypowiedzieć :DOgólnie kupiłam go z tzw. "słabej rekreacji" (koń jako 3 latek chodził po 5-7 godzin w siodle pod dzieciakami które go lały batem i ciągały za pysk, równocześnie itp, itd - wszyscy chyba to znamy.). Tam go poznałam, pokochałam, i podjęłam decyzję że go kiedyś kupię, chociażby na emeryturę. Okazało się że marzenia się spełniają, wcześniej, niż się spodziewamy - 10 miesięcy później przyjechał do mojej przydomowej stajni. Na początku był to horror - kiedy czekaliśmy na lepszą pogodę żeby go przewieźć i przygotowywaliśmy miejsce itp, a koń był już kupiony, opłacony itd., byli właściciele obchodzili się z nim gorzej niż z rzeczą. Bili, praktycznie nie karmili... jak do nas przyjechał, to był obraz nędzy i rozpaczy - był również dość nieprzewidywalny, np. w jednym momencie się przytulał, w drugim próbował odgryźć głaszczącą go rękę. Zawsze kombinował jak się migać od pracy, otwierać zamki w drzwiach itp. itd. Ale po kilkuletniej pracy doprowadziłam go do w miarę dobrego stanu psychicznego, chociaż uczy się bardzo wolno (jest bardzo nieufny, ale jest coraz lepiej z każdą rzeczą jakiej go nauczę). Poza tym mam czasami wrażenie, że rozumie na swój sposób to, że go "uratowałam" - kiedy w jego obecności ktoś podnosi na mnie głos bądź rękę, potrafi stanąć koło mnie i się na tego kogoś "wyszczerzyć" (co wywołuje naprawdę dobry efekt ;) ). W skrócie, to bardzo fajne konie, ale ze względu na swoją nadzwyczajną inteligencję potrzebują stanowczej i cierpliwej ręki - szczególnie jeśli są po przejściach, dochodzą do siebie wolniej niż inne rasy koni, trudniej też do nich dotrzeć - bo jak sobie coś zamierzą, to to przeprowadzą i koniec :D Ogólnie rzecz biorąc, gdybym miała cofnąć czas i stać znowu przed wyborem - ON czy koń innej rasy - wzięłabym znowu Jego. Po prostu pasujemy do siebie - oboje jesteśmy uparci, ale ze sobą bardzo związani. On dzięki mnie ma opiekę, bezpieczeństwo i dobre warunki, ja dzięki niemu przezwyciężyłam kilka lęków, mam czworonożnego "przyjaciela" i naprawdę dobrego wierzchowca.

odpowiedz cytuj
  • apsurd 2013-06-08 15:10:47

Jeżeli chcesz posiadać hucuła musisz być stanowczy/stanowcza bardzo często bywają uparte ale można se znaleźć przyjaciela na długi czas jesli lubisz kucyki to polecam ale pamiętaj ! stanowcza ręka

odpowiedz cytuj
  • gwiazda43 2013-07-10 14:28:20

są wytrwałe i gotowe do ciężiej pracy  ( pochodzą z gór gdzie są ciężkie warunki do których są przyzwyczajone i mają swój charakter ale mo ulubiony koń w stadninie to właśnie hucuł ;-)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"