:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Koń zamiast chodzić zaokrąglony to robi żyrafę

Dodano: 2012-08-21 20:58:57

• cavaletti 2012-08-21 20:58:57

Hej Ostatnio mam problemy z koniem podczas zbierania go. Problem polega na tym, że gdy staram się ustawić mu głowę prostopadle do ziemi i żeby się zaokrąglił to on zadziera głowę i strasznie zwalnia tempo. Napiszę teraz po kolei co z nim robię i może znajdziecie gdzieś jakiś mój błąd.na początku jady rozluźniam go, potem delikatnie zbieram wodze. Następnie zaczynam jechać go od wewnętrznej łydki do zewnętrznej wodzy, a podczas tego na zmianę naprężam i poluźniam wodzę wewnętrzną. On zaczyna opuszczać nos w dół zaokrągla szyję( jest prawie idealnie) i nagle wyrywa głowę do góry. I tak na zmianę. Ustawia się dobrze( trzyma tak przez parę sekund) i potem znów zadziera głowę. A przy tym strasznie zwalnia tempo, mimo że cały czas pcham go łydką. Mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie.

odpowiedz cytuj
  • xHeroinax 2012-08-21 21:53:35

A otwierasz rękę jak już opuszcza głowę ?

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-08-21 22:00:00

A jaką koń ma przeszłość? Często robią tak konie które chodziły rajdy.

odpowiedz cytuj
  • Rokatynka 2012-08-21 22:25:01

A wcześniej zbierał się normalnie, czy dopiero teraz zaczął zadzierać łeb do góry ?A tak na marginesie to zbieranie konia nie polega tylko na tym, żeby koń się zganaszował, ale chodzi też o to ,aby zaczął angażować zad. 

odpowiedz cytuj
  • Pepe 2012-08-21 23:33:38

A jaką koń ma przeszłość? Często robią tak konie które chodziły rajdy. Z ciekawości, czemu konie chodzące na rajdy tak robią?

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-08-22 00:14:29

Widziałam to właśnie u koni które chodziły rajdy. Dokładnie czemu nie wiem, ale moje domysły są takie iż jeżeli koń jedzie galopem długi odcinek to unika on dodatkowego dyskomfortu jakim jest wędzidło, i w ten sposób jest mu łatwiej.

odpowiedz cytuj
  • Rokatynka 2012-08-22 00:27:00

Dziwne o.O Znam wiele koni, które chodzą w rajdy, ale jakoś nigdy nie zauważyłam by ich jeźdźcy mieli jakieś problemy z ich zbieraniem podczas jazdy na padoku. Głupie plotki .

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-08-22 01:08:58

Mówię tu o rajdach długodystansowych sportowych powyżej 40 km :) Zwykłe rajdy nie mają takiego wpływu na konie.

odpowiedz cytuj
  • Indi 2012-08-22 07:26:25

Przede wszystkim pytasz o zganaszowanie konia a nie zbieranie go ;] To dwa odmienne pojęcia i radzę dokładnie poznać różnicę ;]Co do ganaszowania - może działasz wewnętrzna wodzą za mocno? Albo cały czas z takim samym natężeniem? Może tylko napinasz a za mało odpuszczasz?Kiedy koń daje głowę w dół te "ruchy" wewnętrzną wodzą powinny być niczym muśnięcie - bawisz się wędzidłem, koń żuje, ale to nie może być takie samo natężenie jak dopiero zaczynasz konia ganaszować.Może być delikatny w pysku i wszystko zbytnio odczuwać. Możesz też po prostu tracić rytm działania wewnętrznej wodzy...to wszystko musi być w tempie i w rytmie - inaczej koń (szczególnie w początkowej fazie) zganaszowania nie utrzyma.

odpowiedz cytuj
  • cavaletti 2012-08-23 12:54:41

od angażuje zad i to mocno podkłada nogi tylko z tym łbem problem

odpowiedz cytuj
  • cavaletti 2012-08-23 12:57:25

A jaką koń ma przeszłość? Często robią tak konie które chodziły rajdy. on chodził dużo rajdów i zanim ja na się nim zajęłam to parę miesięcy stał na pastwisku

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"