:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

koń

Dodano: 2014-09-25 16:40:29

• aggness 2014-09-25 16:40:29

Od niedawna zajmuje sie konikiem, który gryzie i kopie. Mam pytanie: co moge zrobić, żeby miał do mnie jakiś szacunek ? (Poprzednia osoba która sie nim zajmowała miała tak samo.)

odpowiedz cytuj
  • Goldi77 2014-09-25 18:05:50

Nie możesz go zbyt rozpieszczać i musisz być stanowcza co do jego wybryków,czyli np. jeśli on gryzie to powiedz ,,nie! przestań" i jakoś go za to ukaraj :) w większości przypadków pomaga :)

odpowiedz cytuj
  • -267-maja 2014-09-26 19:43:39

Najlepiej używać cały czas jednego krótkiego słowa (fe, be, zły), aby konik nauczył się że to słowo oznacza coś złego i lepiej posłuchać cię i nie kopać, by nie dostać kary.

odpowiedz cytuj
  • SylwiaAmazonka 2014-09-29 19:35:34

Trudno mi powiedzieć, czy to zadziała i czy będzie na 100% bezpieczne, sroko koń gryzie i kopie, ale na gryzienie takiego jednego mojego Młodego pomogło wycofywanie go i przywoływanie z powrotem. Jeśli wrócił, stałam obok niego i znów zaczął kombinować cofałam go kolejny raz i do skutku a po każdym ugryzieniu mówiłam NIE. Takie wycofywanie w jego przypadku pomogło i teraz jest w stosunku do mnie dżentelmenem, nie podgryza, nie popycha, nie wyprzedza gdy idziemy na padok. 

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-10-11 16:37:26

Może warto sprawić by ci zaufał ? 7 games ci polecam miałam podobny przypadek tylko nie kopał ale podgryzał i cały czas kulił na mnie uszy a teraz?! nie ma o tym mowy od czasu do czasu podgryzie ale rzadko ! Polecam na prawdę jak to nie pomoże próbuj inaczej ;) .

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2014-10-11 17:03:35

Patrycja, czy Ty na każdą złą rzecz związaną z koniem masz 7 games? Serio? Litości.Kon Cię ugryzie, najpierw podniesiony głos, potem z podniesioną ręką, a jak Cię wkurzy przyłóż mu raz a porządnie. Z psem możesz się bawić, że jak gryzie, to powalisz go na ziemie i czekasz aż się uspokoi - w ten sposób jest zdominowany. A jak konie to załątwiają między sobą? Oddają sobie. Oczywiście od razu zaznaczam (bo sie wielkie obrończynie konisiów odezwą), że nie masz tego konia katować, tylko oddać mu, możesz go nawet ugryźć, jeżeli masz na tyle refleksu, chęci i odwagi. Niech on też poczuje, że Ciebie na to stać i nie ma bezkarnego robienia sobie co się chce.Oczywiście wszystko robimy z głową. 

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2014-10-12 22:10:15

Hrenna ,chcesz zdominować konia za pomocą siły ? , zapomniałaś że żaden człowiek nie może się równać z koniem pod względem siły fizycznej i szybkości reakcji . Sposób na gryzące konie autorstwa Monty Robertsa . Jeżeli koń z jakiego kol wiek powodu cię gryzie lub próbuje ugryź nie bij go po nosie . Powoduje to wystąpienie kilku niepożądanych zachowań . Często zdarza się ,że koń gryzie, a potem , trzymając w zębach twoją skórę przypomina sobie , że zaraz ktoś go uderzy , więc szybko podrywa głowę , nie otwierając szczęk i sprawia ci tym większy ból . Co gorsza, uderzenia mogą spowodować ,że koń zacznie uchylać głowę . Zresztą i tak zazwyczaj trudno odzwyczaić konie od tego narowu . Radzę , by dobrze obserwować swojego podopiecznego i kiedy wyciągnie głowę, by ugryźć , należy go lekko kopnąć w nadpęcie . Jeśli stoisz przy jego łopatce możesz nastąpić mu butem na koronkę i po niej zsunąć stopę na kopyto . Nie należy przy tym kierować wzroku na jego nogi ani wymierzać brutalnego kopniaka . Radzę spoglądać tam , gdzie przedtem i niby przypadkowo trafić zwierzę nogą w nadpęcie . Nie sprawisz mu tym nadmiernego bólu ani też nie okaleczysz go, stosując ten bodziec , za to po sześciu lub ośmiu powtórzeniach koń , zanim cię ugryzie , najpierw popatrzy na swoje nogi . Wyrobisz u niego nowy nawyk , zacznie kojarzyć zamiar gryzienia z inną częścią swojego ciała . To bardzo skuteczna metoda .

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-10-13 14:10:26

Hrenna nie pouczaj mnie myślę że wiem lepiej . A po drugie bicie konia niczym nie pomoże a wręcz popsuje całą sytuacje i narobisz sobie minusów u konia . I jak już napisałam nie pouczaj od urodzenia obcuje z końmi i uwierz wiem na ich temat ogromnie wiele .

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-10-13 14:11:34

Szary pielgrzym, zgadzam się z tobą :) .

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2014-10-13 17:23:17

Tak jak myślałam. Czy ja napisałam, że należy konia naparzać po nosie, albo po głowie? Patrycja dobrze, może i jesteś z końmi od urodzenia, ale 7 games nie jest radą na wszelkie zło, a tym bardziej dla osoby, która się na tym nie zna.

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-10-13 17:38:36

Jeszcze raz , umiem czytać ze zrozumieniem . A jeśli ktoś też umie dobrze czytać to z pomocą osoby dorosłej lub znającej się na rzeczy na pewno uda mu się zastosować tu 7 games . Wiem że to pomaga bo sama próbowałam . Szanuje twoje zdanie bo każdy ma swoje. Nic już nie dodam bo nie chcę się kłócić bo szkoda mi życia na kłótnie :/ .U mnie działa zawsze ta pierwsza gra z 7 , obcowałam z przeróżnymi końmi , z ciągle złymi Fryzami które podgryzają i z miłymi Pinto które zachowywały się wręcz jak baranki :D . Dużo koni znam i wiem ze nie każdego da się w ciągu 1 roku do siebie przyzwyczaić ale nie będę tu pisać swoich historii bo są od tego blogi :P którego może założe . I proszę nie kłóćmy się ok ?

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"