:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Konik polski

Dodano: 2014-12-12 15:46:27

• amazonka ada 2014-12-12 15:46:27

Planuję kupić konika polskiego lub hucułka. Mogę nazwać siebie średnio-zaawansowaną (uważam, że jeździec zaawansowany to taki, który jeździ przynajmniej z 10 lat). Na konikach polskich nauczyłam się jeździć i skakać. Nigdy nie sprawiały mi one żadnej trudności. Ok... znalazłam wałaszka 10-letniego właśnie konika polskiego. W niedzielę jadę go obejrzeć. Wczoraj pocztałam sobie trochę "mało pochlebnych" opinii na temat koników polskich i hucułów. Że są to konie uparte, złośliwe i absolutnie nie nadają się na pierwszego konia! To mną trochę wstrząsnęło, z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że to najukochańsze konie na świecie (żaden nigdy nie wyrządził mi żadnej krzywdy umyślnie, ani nic podobnego). Zdaję sobie sprawę, że każdy koń jest inny i większość zależy od charakteru danego konika, ale rasa też ma na coś wpływ. Pytam, bo nie chcę mieć później problemów z koniem. Najbardziej zależy mi na opinii osób, które mają hucuła lub konika polskiego prywatnie ;) Dzięki za wszystkie rady, podpowiedzi i w ogóle :) 

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-12-12 16:14:33

Hey , ja nie mam konika polskiego tylko 3 wielkopolskie :) Xd Ale jak uczęszczałam do stajni to pod opieką miałam konika polskiego . Nie wiem czy wszystkie są uparte ale ten którym się opiekowałam  był zmienny . Raz był całkiem okey a raz miewał humorki . Gdy czyściłam mu kopyta często próbował mi je wyrwać z ręki ( nie dałam się :D ) . Jeśli będziesz stanowcza to dasz radę ( wiesz żeby nie ustalił sobie że ona ma nad tobą władze ) . Myślę ze jakieś okropne nie są :) .

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-12-12 16:19:55

PS: Gdzie chodzisz do szkoły i gdzie ? :) bo tak z ciekawości :D Xd

odpowiedz cytuj
  • amazonka ada 2014-12-12 16:58:37

Haha okropne nie są :D A jakie kuca byś mi poleciła? Nie chcę dużego konia, bo jestem niska (pewnie jeszcze urosnę, ale wysoka to na pewno nie będę!). Oglądałam dużo kuców walijskich, z wyglądu mi się bardzo podobają, ale po prostu niezbyt dobrze mi się na nich jeździ (tak szybko przebierają kopytkami w kłusie :D ). 

odpowiedz cytuj
  • amazonka ada 2014-12-12 17:00:26

gimnazjum :D 

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-12-12 17:34:40

Gimnazjum aha spoko ja też do gimnazjum dokładnie 44 znasz ? Xd Polecę ci parę kuców albo bardziej małych koni :D . *Koń Fiordzki  *Koń Huculski :)*Kuc Szetlandzki ( ale chyba go nie kupisz bo one są w USA ale nwm  )*Wlijski Con ( 145 cm - 150 cm tylko w Wielkiej Brytani ale są cudne )Taki ci polecam bo są super koniki a i mi osobiście jeszcze się inne podobają np. KWPN :)

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-12-12 21:44:43

patrycja64 czy Con to koń tylko tak po wielkobrytańsku? Wlijski? Wlia to taka kraina w Wielkiej Brytanii, tak? A kuc szetlandzki to faktycznie rzadka rasa, amerykańska... W Polsce nie uświadczysz. No i gabarytowo odpowiednia dla gimnazjalistki. Radź dalej.

odpowiedz cytuj
  • amazonka ada 2014-12-13 11:41:58

Dzięki ;) Kuc szetlandzki to raczej by był dużo, dużo za mały. A u mnie w pobliżu to raczej dużego wyboru nie ma, mieszkam 100 km od Poznania, ale tam głównie oglądałam konie. Właśnie najbardziej kręci mnie opcja hucuł, konik polski... :)Odnośnie do gimnazjum to nie znam :)

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-12-13 14:05:44

Ada bo napisałaś ze kuc szetlandzki jest dla cb dużo , dużo za mały ale ja tam napisałam że mi się takie podobają ;) .

odpowiedz cytuj
  • amazonka ada 2014-12-13 14:26:34

Ok ;)

odpowiedz cytuj
  • Julka13 2014-12-19 19:35:21

Ja miałam do czynienia z niewieloma konikami polskimi, ale z tego co do tej pory zauważyłam to zależy właśnie od charakteru konia. Osobiście mam niezbyt dobre wspomnienia z konikami polskimi. Wszystkie, na których jeździłam, były uparte i nie zawsze posłuszne ( chociaż to zależy od humoru ). Hucułki jak najbardziej, niektóre bywają zbyt żwawe, ale nad tym da się zapanować :).Z doświadczenia  wiem, że bardzo się przywiązują. Wracając do koników polskich to ja raczej bym nie ryzykowała, chociaż nie wiem jak zachowywały się te , z którymi ty pracowałaś. To też zależy od tego na ile skaczesz , jakie masz doświadczenie. Mam nadzieję , że pomogłam.  Na pewno podejmiesz dobrą decyzję :)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"