:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kulbaka, czy western-co wygodniejsze?

Dodano: 2012-02-11 12:09:11
: Rajdy

• Sarna 2012-02-11 12:09:11

Mam zamiar jechać w wakacje w Bieszczady i oczywiście jeździć tam w cudowne tereny.Ogólnie na codzień nie siedzę na ujeżdżalni i nie chodzę w kółko ;P tylko wolę pojechać do lasu. Aktualnie jeżdżę na oklep, ponieważ siodło, które posiadam jest dla mnie nie wygodne.Mam zamiar kupić sobie western lub kulbakę. Od zawszę marzę o westernie, ale poczytałam także o kulbakach i także wydają się wygodne ;/// Także mam totalny mętlik w głowie i chcę poradzić się was ;)Mam do wyboru 2 siodła w tych samych cenach, ale nie mogę się zdecydować... które wg. was będzie lepsze na długie tereny??http://allegro.pl/siodlo-kulbaka-australijska-i2090191489.html http://allegro.pl/siodlo-bezterlicowe-western-jak-nowe-tanio-i2102678908.html Więc co myślicie??Najważniejsza jest wygoda moja i konia.

odpowiedz cytuj
  • soczkowaty 2012-02-11 14:50:57

kulbaka nie "dotyka" kręgosłupa konia.a w siodle westernowym się raczej nie anglezuje.a przy okazji to wiesz że istnieje połączenie tych dwóch siodeł? (kulbaka westernowa - jeździłam w takim siodle na kucu szetlandzkim)

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-02-11 15:08:36

Najlepiej jak byś spróbowała się przejechać na podobnych siodłach. Ogólnie na siodle westernowym jeździ się inaczej niż w kulbace i niż w klasycznym siodle. Więc jeżeli teraz jeździsz na siodle klasycznym będzie to dla Ciebie duża zmiana. A tak ogólnie myślę że do wyjazdów w teren najwygodniejsza będzie kulbaka, lub siodło klasyczne rajdowe. 

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-02-11 15:10:19

A i chciałam jeszcze tylko dodać, że i kulbaka i siodło westernowe są bardzo ciężkie (może nie każde ale te na których ja jeździłam były) i mi np było bardzo ciężko samej je przenieść lub osiodłać konia.

odpowiedz cytuj
  • Sarna 2012-02-11 15:42:29

Niestety, ale nie mam szans na przejażdżkę w tych siodłach ;///Powiedzcie mi, które jest wygodniejsze dla mnie, a które dla konia (westernówka, która mnie interesuje jest bezterlicowa)?

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-02-11 17:18:29

Wydaje mi się że i dla Ciebie i dla konia dużo wygodniejsza będzie kulbaka.

odpowiedz cytuj
  • kaczanowska 2012-02-11 18:15:16

Jak dla mnie western.(Dla konia jednak zdrowsza kulbaka)chciałam tylko przypomnieć,że w westernie mniej da sie działać dosiadem,niż w zwykłym siodle,a w kulbace nie zbyt wygodnie sie skacze.Do lasu itp. polecałabym jednak chyba kulbakę... 

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2012-02-11 18:21:05

Jak zwykle mylicie pojęcia.Kulbaka to określenie typu siodła. Można powiedzieć, że oba siodła są kulbakami. Pierwsze to siodło australijskie, drugie westernowe (które nie bardzo wygląda na bezterlicówkę, ale mogę się mylić).Przed kupnem siodła musisz wiedzieć jakiego rozmiaru potrzebujesz. Kupowanie przez internet bez mierzenia to spore ryzyko. Poza tym w takich siodłach siedzi się inaczej niż w angielskim, wiesz czy ci to będzie odpowiadać?Ogólnie rzecz biorąc lepiej poszukać dłużej, poprzymierzać i może zainwestować trochę więcej, ale mieć siodło wygodne i dopasowane do konia.

odpowiedz cytuj
  • legeartis 2012-02-11 18:59:40

nie zawsze zgadzamy się z "jestemzlasu"  ale udzieliła Tobie kilku rozsądnych rad i tego się trzymaj

odpowiedz cytuj
  • Zelatynka544 2012-02-11 19:35:46

Ja jeździłam w kulbace i jest bardzo wygodnie. W westernówce nie jeździłam więc nie wiem (chociaż moja koleżanka jeździ i mówi że jest też wygodne dla jeźdzca). Jak mówi soczkowaty w westernowych się razcej nie anglezuje, ale ja w kulbace normalnie anglezowałam. Koleżanka ze stajni mi mówiła, że cięższa jest westernówka, ale nie wiemczy to jakoś wpływa na grzbiet konia. ;)

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-02-11 22:56:22

A znalazłam przez przypadek ogłoszenie o sprzedaż bardzo fajnego siodła rajdowego może coś takiego byłoby lepsze? http://www.galopuje.pl/ogloszenie,oferuje-do-sprzedazy-mega-wygodne-siodlo-wloskiej,2437.html   Ja jak bym miała konia to bym właśnie coś takiego chciała, no i jest to typowe siodło do długich jazd.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"