:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kupiony koń jak zacząć współpracę z kupionym koniem

Dodano: 2012-09-16 17:32:38

• siskiss 2012-09-16 17:32:38

Moja kumpela chce za bodajrze 2 tygodnie kupić konia. I nie wie od czego z nim zacząć. Klacz zmieni właściciela i miejsce, dlatego nie wie od czego zacząć. Na samym początku to pomyślałam, żeby nie wypuszczała klaczy z boksu (nie jako nie wiem kara, tylko żeby się oswoiła z nowym miejscu, itd.). Może jakieś rady które mogłyby jej pomóc ?

odpowiedz cytuj
  • dudusiakowa 2012-09-16 18:00:37

Kolejna osoba, która kupuje konia wogóle się na tym nie znając. Do takich banalnych rzeczy przyszły posiadacz powinien być przygotowany a nie szukać rad na forach.

odpowiedz cytuj
  • Indi 2012-09-16 19:52:28

Najlepsze, że nie szuka sam tylko przez "kumpelę".Jak czasem czytam wypowiedzi niektórych osób planujących zakup konia to aż tym zwierzętom gorąco współczuję...Tak, Siskiss - niech go zamknie w boksie co najmniej na tydzień i najlepiej z dala od innych koni. A pastwisko niech podziwia z odległości kilometra.W końcu co za głupiec powiedział, że koń to zwierzę stadne i potrzebujące wybiegu, prawda?No comments po prostu...:/

odpowiedz cytuj
  • Konikowa505 2012-09-16 20:02:39

Kolejna osoba, która kupuje konia wogóle się na tym nie znając. Do takich banalnych rzeczy przyszły posiadacz powinien być przygotowany a nie szukać rad na forach.dokładnie!

odpowiedz cytuj
  • zmorcia 2012-09-16 20:45:15

Znam dziewczynę, która kupiła konia, a nawet kłusować nie umie ;( zapytana jak się z nim dogaduje, dostałam odpowiedź : "Ja go tak po szyi klepie i on jedzie"A mamusia twierdzi, że mała jeździ doskonale i jeszcze to wszystkim wmawia. Wyższa szkoła jazdy, nieprawdaż ?

odpowiedz cytuj
  • AgnesC 2012-09-17 00:33:48

Napiszę szczerze, że jeżeli Twoja kumpela nie wie, co ma robić z koniem na początku to najwyraźniej nie jest gotowa na jego kupno. Bo mieć kasę na kupienie konisia to jedno, a umieć się nim zająć to drugie. Jeżeli ma jakiekolwiek doświadczenie w pracy z końmi to nie powinna mieć problemów z wymyśleniem od czego zacząć. Poza tym każdy koń to indywidualna jednostka i to jak szybko przyzwyczai się do nowego domu nie jest ściśle określone, więc nie wiem czy niewypuszczanie klaczy z boksu jest czymś koniecznym. Klaczy życzę powodzenia :)

odpowiedz cytuj
  • Shango 2012-09-17 10:50:39

@siskiss- Dziewczyny stanowczo przesadzają, to, że ktoś zadaje pytanie na forum nie znaczy, że się na tym kompletnie nie zna, a nawet jeśli to chyba właściwsze będzie, skoro szkoda im tych biednych zwierząt, posłużyć dobrą radą, która pomoże zapewnić właściwą opiekę zwierzęciu, niżeli krytykować i zostawić właścicieli samych sobie z niewystarczającą wiedzą !!!!Co do konia to zamknięcie w boksie będzie niewłaściwe. Koń w nowym miejscu będzie pobudzony lub przestraszony więc może owy boks po prostu roznieść, jeżeli nie znajdzie chwili by się wyszaleć na padoku. Nie zgadzam się z Indi co do stada. Jeżeli wpuścisz nowego konia z dnia na dzień do stada to na pewno mocno na tym ucierpi. Wszystko zależy oczywiści od koni w stadzie, ale np.: w mojej stajni od stada kobył po takim spotkaniu wyszłaby ledwo żywa. Konie mogą do tego stopnia uwziąć się na tę kobyłę, że zrobią jej krzywdę.Wypuść ją na padok, ale nie razem z innymi końmi, możesz np.: wypuścić ją z sąsiadem z boksu obok, jeżeli zauważysz, że się tolerują. Fajnie byłoby gdyby widziała się ze stadem, do którego w przyszłości ma dołączyć, a najlepiej jeżeli byłyby to sąsiednie padoki, by konie mogły się powąchać i zaznajomić, ale w razie czego od siebie uciec.

odpowiedz cytuj
  • tala1992 2012-09-17 12:28:14

No wiecie, osoby niedoświadczone kupują konie, źle je prowadzą konie źle sie zachowują i trafiają tam gdzie trafiają... Kiełbasa z konia dla Włochów...Ludzie opanujcie się zwierzęta to żywe istoty a nie jakiś przedmiot... a co zrobi jak jej koń zachoruje albo dostanie kolki i nie będzie wiedziała co zrobić lub co gorsza wogóle tego nie zauważy, albo kopyta będzie wiedziała kiedy wezwać kowala? Jest masa innych bardzo ważnych spraw nie tylko jak zcząć współprace.

odpowiedz cytuj
  • tala1992 2012-09-17 12:35:02

@siskiss- Dziewczyny stanowczo przesadzają, to, że ktoś zadaje pytanie na forum nie znaczy, że się na tym kompletnie nie zna, a nawet jeśli to chyba właściwsze będzie, skoro szkoda im tych biednych zwierząt, posłużyć dobrą radą, która pomoże zapewnić właściwą opiekę zwierzęciu, niżeli krytykować i zostawić właścicieli samych sobie z niewystarczającą wiedzą !!!!Co do konia to zamknięcie w boksie będzie niewłaściwe. Koń w nowym miejscu będzie pobudzony lub przestraszony więc może owy boks po prostu roznieść, jeżeli nie znajdzie chwili by się wyszaleć na padoku. Nie zgadzam się z Indi co do stada. Jeżeli wpuścisz nowego konia z dnia na dzień do stada to na pewno mocno na tym ucierpi. Wszystko zależy oczywiści od koni w stadzie, ale np.: w mojej stajni od stada kobył po takim spotkaniu wyszłaby ledwo żywa. Konie mogą do tego stopnia uwziąć się na tę kobyłę, że zrobią jej krzywdę.Wypuść ją na padok, ale nie razem z innymi końmi, możesz np.: wypuścić ją z sąsiadem z boksu obok, jeżeli zauważysz, że się tolerują. Fajnie byłoby gdyby widziała się ze stadem, do którego w przyszłości ma dołączyć, a najlepiej jeżeli byłyby to sąsiednie padoki, by konie mogły się powąchać i zaznajomić, ale w razie czego od siebie uciec.Niby racja, ale jak na moje powinna na początek dowiedzieć się pare zasad obowiązujących w stadzie koni ich psychikę potrzeby, objawy chorób jak żywić a później kupić konia, i zwłaszcza dobrze poznać tamtą klacz. to nie chomik małe zwierzątko (zresztą nawet trzeba wiedzieć dużo rzeczy o chomiku przez zakupem) Moim zdaniem na początek powinna udać się do stadniny i porozmawać z fachowcem, a najlepiej żeby on zobaczył klacz i wtedy doradzał... a na forum jak wiadomo pisza różni ludzie, jedni się znają inni wciskają ciemnote.Najlepszy hodowca albo ktoś kto już zajmuję się końmi długi czas.

odpowiedz cytuj
  • siskiss 2012-09-17 20:51:22

Shango - bardzo dziękuje za odpowiedźniektórym osobą również dziękuje. nie miałam namysli, aby tej klaczy wogóle nie wypuszczała, broń boże - źle to ujęłam w wątku ;)powiem jej żeby jeszcze raz to poważnie przemyslała ;D

odpowiedz cytuj
  • siskiss 2012-09-17 20:51:46

aha, a forum jest od zadawania pytań ;)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"