:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łykawość u koni, łykawka końska

Dodano: 2010-03-12 10:02:42

• Jadwiczga 2010-03-12 10:02:42

Mam problem ze swoim walachem, ma łykawkę i nie wiem kompletnie jak odzwyczaić go od tego nałogu. Popełniłam błąd, że go kupiłam, bo wiedziałam o tym, ale teraz jest za późno : ( Znacie jakieś sposoby na pozbycie się łykawki?  Muszę wzywać weterynarza? Z góry dzięki za pomoc : )

odpowiedz cytuj
  • Liliavite 2010-03-12 22:41:39

tego nie mozna konia oduczyc, tak samo jak tkania. mozesz ograniczyc mu mozliwosc tego. slyszalam, ze jeden gosc przeniosl konia do boksu, w ktorym nie mial jak lykac (a raczje o co; dziwnie to brzmi) i podobno przestal, ale po powrocie do starego boksu znow sie zaczelo. moj kon tka, ale tylko jak sie czyms bardzo podnieci (dlatego zostal wykastrowany), ale naszczescie takie sytuacji maja miejsce dosyc zadko :)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-03-16 16:57:52

Właściwy chów z wieloma urozmaiceniami może spowodować wstrzymanie nałogu, np. specjalny rzemień zapinany na gardle powoduje ból przy tej czynności - co jest sposobem niezbyt miłym dla konia. Łykawość w dłuższym okresie przynosi jednak szkody i zagraża układowi pokarmowemu zwierzęcia.inf : http://www.konie.miscior.pl/nawyki/index.htm...u mnie na stajni też jest koń co ma problem z łykawką ... ;/

odpowiedz cytuj
  • Fosia 2010-03-31 20:18:21

Hej, znam ten ten problem, mój ogier ma to samo, ale np. na niego łykawka nie działa, od razu się obciera itp. Kiedyś podobno miał boks pod prądem, ale to przecież nieludzkie( a raczej niekońskie). Na pewno pomóc mogą różne zabawki bo myślę że Twój koń najprawdopodobnniej łyka bo po prostu mu się nudzi. I nie muszą to być wspaniałe zabawki ze sklepów jeżdzieckich, wystarczy pusta butelka zawieszona na sznurku.

odpowiedz cytuj
  • IMPERO 2010-04-09 22:05:59

Łykanie to nie jest tylko nałóg. Łykanie w niektórych przypadkach pomaga koniowi np. w przełykaniu pokarmu jeśli zwierzę ma za mało śliny i wtedy nie zdoła przełknąć pokarmu, które własnie zjadł. Zawuważymy to wtedy gdy damy koniowi np. jabłko czy marchewkę, a nawet przy skarmianiu konia paszą treściwą, wtedy reakcja jest następująca: koń gryzie np. marchew lub jabłko a zaraz potem łyka żeby pomóc sobie z przełknięciem pokarmu. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach tak się dzieje, ale informuje, że coś takiego może być u twojego konia. Pozdrawiam Karolina

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"