:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Młoda instruktorka a mówienie do niej.

Dodano: 2014-09-23 18:55:33

• natalia30 2014-09-23 18:55:33

Witajcie. Mam jazdy z 22 letnia instruktorka a ja mam 14 lat. Dziewczynki ktore ze mna jezdza maja 11 i 12 lat i mówia do niej po imieniu. Ja jeszcze nie powiedziałam ani tak ani na prosze pani. Zawsze mowilam: a jak to i to zrobic. Nie wiem jak do niej mowic bo przez to ze nie wiem jestem troche niesmiala. Znam ją juz rok i 3 miesiace , lubi mnie ja ją tez. Troche niezrecznie sie cxuje jak mlodsze ode mnie dziewczyny ze szkolki mowia do niej po imieniu a ja boje sie cos spytac. Teraz przed jazda mamy przychodzic na hale i pytac sie jakiego konia brac. Ale ona w tym czasie prowadzi jazdy i my musimy z takiej widowni ( na tej hali) krzyczec ze by nas zauwazyla. Teraz poszlam tam z tymi dziewczynkami i gdy one sie pytaly to ja zapytalam : a ja jakiego konia? Ale gdy bede musiala isc sama to jak mam do niej mowic? Gdybym stala kolo niej to bym sie spytala ale gdy mam krzyczec z daleka to nie wiem. Moja kolezanka z klasy ktora juz skacze tez mowi do niej po imieniu a zna ją 2 miesiace. Co robic nie chce sie pytac bo glupio ze dopiero teraz sie pytam a po za tym wszyscy mowia do niej po imieniu!

odpowiedz cytuj
  • Ravenlocks 2014-09-24 11:37:07

Ależ ty masz rozterki... Ja do mojej też o 8 lat starszej mówiłam ,,proszę pani" a ona sama mi powiedziała, że mam jej mówić na ,,ty". Może twoje koleżanki też mówiły jej proszę pani i ona sama im powiedziała, że mają się zwracać do niej po imieniu...? Zapytaj koleżanek. A jak nie to mów do niej proszę pani  i tyle...

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2014-09-24 20:03:21

Ogólna zasada jest taka, że przejście na "ty" proponuje ktoś ważniejszy albo starszy, więc w Twoim wypadku jak najbardziej zaczęłabym od "pani" i ewentualnie potem przeszła dalej. Pomyśl, co się stanie w obu wypadkach, jeśli pomylisz się co do oczekiwań instruktorki. Jeśli ona naprawdę spodziewa się, że będzie dla Ciebie Panią, a Ty zaczniesz sama zwracać się do niej bezpośrednio, to możesz wyjść niechcący na kogoś lekko bezczelnego. W odwrotnej sytuacji najwyżej się zaśmieje "Ale jaka pani!", wyraźnie zaproponuje Ci, jak masz się do niej mówić i pomyśli, że jesteś fajna, grzeczna, dobrze ułożona i może najwyżej trochę nieśmiała. Ja mam już parę lat więcej, a ciągle w takiej sytuacji zaczynam od "pani" i czekam na rozwój wydarzeń. Wtedy ta trochę starsza albo wyżej postawiona osoba może to tak pozostawić albo zaproponować coś innego, a ja na żadnym z tych rozwiązań nie wyjdę źle-dużo lepiej jest usłyszeć "No weź, Anka jestem" niż "Nie sądzę, żebyśmy tak dobrze się znały" albo coś innego równie dystansującego.Nie wiesz też do końca, dlaczego te dziewczyny tak się do niej zwracają-może jest ich daleką kuzynką? Zna ich rodziców? Uczy je od zawsze i traktują ją jak starszą koleżankę? Jakoś tak wyszło, w sumie nie wiadomo czemu? Oczywiście to możliwe, że po prostu instruktorka z każdym jest na "ty", ale trzeba wziąć każdą opcję pod uwagę. Żaden wstyd być uprzejmym.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"