:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

munsztuk dla konia

Dodano: 2013-12-07 21:04:29

• aga5 2013-12-07 21:04:29

Witam,jestem ciekawa waszej opinii na temat munsztuka dla konia.Czy jesteście im przeciwni czy nie.Spotkałam się z różnymi opiniami jedni są za inni przeciw.Osobiście jestem za i moje konie w nich chodzą, a Wy?

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2013-12-08 10:30:03

Chodzę w MUNSZTUKU 24h/dobę !moje konie chodzą w 5ciu munsztukach ,w święta w święta10ciu munsztukach

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2013-12-08 10:33:59

Munsztuk jest rodzajem ostrego kiełzna , do stosowania przez osoby doświadczone o spokojnych rękach . W rękach osoby niedoświadczonej tego rodzaju kiełzna mogą skrzywdzić konia .

odpowiedz cytuj
  • aga5 2013-12-08 12:17:12

Ja zdecydowałam się na munsztuk po tym jak mój koń zaczął niekontrolowanie ponosić.

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2013-12-08 14:59:19

Ja zdecydowałam się na munsztuk po tym jak mój koń zaczął niekontrolowanie ponosić. A da się ponosić kontrolowanie?

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2013-12-08 15:05:06

Jest wiele przyczyn tego że koń ponosi na przykład , stany chorobowe w obrębie pyska , błędy jeźdźca , nie dopasowane wędzidło, i wiele innych . Bardzo łatwo wpaść w pewnego rodzaju pułapkę , koń się nie słucha ponosi to zakładamy mu ostrzejsze kiełzno , następuje krótkotrwała poprawa i wracamy do punktu wyjścia , zmieniamy kiełzno na jeszcze silniej działające , następuje krótkotrwała poprawa i wracamy do punktu wyjścia, po paru takich zmianach kończą się nam możliwość zmiany kiełzna na silniej działające , koń ma pokaleczony pysk a problem ponoszenia nie został rozwiązany. Może też wystąpić syndrom martwego pyska . Jeżeli problem będzie się nasilał szukaj pomocy u doświadczonych instruktorów jazdy konnej lub jeździectwa naturalnego .

odpowiedz cytuj
  • aga5 2013-12-08 21:17:47

Fakt przyczyn ponoszenia może być dużo.Jak problem mnie dotknął to naczytałam się na ten temat i szukałam jakiegoś rozwiązania.Udało mi się ,przynajmniej mam taką nadzieję.Koń nie poniósł ani razu od ponad pół roku, ale nie była to tylko zasługa munsztuka.Wprowadziłam kilka zmian np.zrezygnowałam całkowicie z galopu (oczywiście na jakiś czas)itd.Na razie jest dobrze i oby tak zostało.Do Hippika tak jakoś mi się napisało łapiesz za słówka.

odpowiedz cytuj
  • hanke 2013-12-09 08:19:18

Ja tam wiele nie pomogę praktycznie, bo jeźdźcem nie jestem, natomiast mogę służyć dwoma historycznymi wiadomościami ;)1) Munsztuk wynaleziono już w starożytności (Grecja, wówczas Hellada), właśnie po to, by mieć lepszą kontrolę nad koniem. 2) Wiesław Mirecki, oficer rezerwy kawalerii II RP, pisał w swych wspomnieniach, że jak szli na wojnę we wrześniu 1939 r., obowiązkowo każdy ułan musiał pobrać (w ramach końskiego rzędu dla swego rumaka) munsztuk. Mirecki pisał, że nie było to przyjemne dla koni, ale była to konieczność, bo na wojnie życie ułana (konia zresztą też) mogło zależeć od decyzji ułana i bezwzględnego posłuszeństwa wierzchowca.  

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2013-12-09 10:32:38

Ja tam wiele nie pomogę praktycznie, bo jeźdźcem nie jestem, natomiast mogę służyć dwoma historycznymi wiadomościami ;)1) Munsztuk wynaleziono już w starożytności (Grecja, wówczas Hellada), właśnie po to, by mieć lepszą kontrolę nad koniem. 2) Wiesław Mirecki, oficer rezerwy kawalerii II RP, pisał w swych wspomnieniach, że jak szli na wojnę we wrześniu 1939 r., obowiązkowo każdy ułan musiał pobrać (w ramach końskiego rzędu dla swego rumaka) munsztuk. Mirecki pisał, że nie było to przyjemne dla koni, ale była to konieczność, bo na wojnie życie ułana (konia zresztą też) mogło zależeć od decyzji ułana i bezwzględnego posłuszeństwa wierzchowca.  W profilu napisał -historyk ,wypisuje brednie !

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2013-12-09 10:54:40

hanke -------totalne brednie !

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2013-12-09 13:17:49

aga 5.opisz proszę jak wygląda munsztuk .może foty .

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"