:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Na nudę do boksu jak urozmaicić rumakowi pobyt w stajni

Dodano: 2012-08-30 11:00:45

• karmenka 2012-08-30 11:00:45

proszę o ciekawe pomysły, jak urozmaicić rumakowi wiele godzin spędzonych w stajni?

odpowiedz cytuj
  • Freestyler 2012-08-30 11:41:59

Jeżeli już Twój koń musi pozostać w boksie na długie godziny, nic nie zastąpi mu ściółki ze słomy, którą ma możliwość cały czas podjadać. Możesz mu też zamontować lizawkę, wiszącą na sznurku lub przykręcaną do ściany boksu. Kolejnym dobrym pomysłem jest piłka, najlepiej wisząca na sznurku, zrobiona z wytrzymałej gumy ;)

odpowiedz cytuj
  • Renizi 2012-08-30 12:20:03

Tak jak wspomniała poprzedniczka - słoma. Zdrowo pościelić albo często dościelać.Dodatkowo dobrym zajęciem na nudę do tego co już zostało napisane ja dodam - siatka na siano, oczywiście wypełniona oraz grubsza gałaź z drzewka owocowego lub z brzozy. W ogóle gałązki z brzozy z listkami tez można narwać i przywiązać konikowi w boksie. Też bedzie miał zajęcie i to jakie zdrowe po drodze ;)Dobrze jest też żeby koń mógł mieć okienko w boksie [czy na zewnatrz czy na korytarz] żeby mógł wystawić głowe i się porozglądać ;)

odpowiedz cytuj
  • karmenka 2012-08-30 21:13:18

Jeżeli już Twój koń musi pozostać w boksie na długie godziny, nic nie zastąpi mu ściółki ze słomy, którą ma możliwość cały czas podjadać. Możesz mu też zamontować lizawkę, wiszącą na sznurku lub przykręcaną do ściany boksu. Kolejnym dobrym pomysłem jest piłka, najlepiej wisząca na sznurku, zrobiona z wytrzymałej gumy ;)teraz niestety sytuacja zmusza mnie do tego, i konik będzie stał większość czasu w boksie. wcześniej miał wiatkę, i chodził 24/h :Doczywiście! ściółkę ze słomy ma, lizawkę też, przykręconą do boksu.a z piłką spróbuję, tylko kurcze trochę kosztują ;/

odpowiedz cytuj
  • karmenka 2012-08-30 21:15:22

hmm. nigdy nie myślałam o gałęziach :) ale wydaje mi się że moja kobyłka szybko oskubie drzewko :Dsiano będzie miała w siatce bez ograniczeń. myślę też o siatce z wąskimi oczkami, żeby jadła wolniej i dłużej :Dcoś jeszcze? chodzi mi właśnie o takie ciekawe pomysły jak z tą brzozową gałązką :)

odpowiedz cytuj
  • Indi 2012-08-31 07:26:25

Z siatką radzę uważać żeby nie zawieszać jej za wysoko. Dla koni pobieranie pokarmu z głową w górze jest nienaturalne. Dodatkowo taki sposób jedzenia może przyczynić się do chorób dróg oddechowych.

odpowiedz cytuj
  • selgom98 2012-09-01 14:22:32

również jestem za piłką i siatką na siano

odpowiedz cytuj
  • milaswi 2012-09-02 15:03:51

Jeżeli już Twój koń musi pozostać w boksie na długie godziny, nic nie zastąpi mu ściółki ze słomy, którą ma możliwość cały czas podjadać. Możesz mu też zamontować lizawkę, wiszącą na sznurku lub przykręcaną do ściany boksu. Kolejnym dobrym pomysłem jest piłka, najlepiej wisząca na sznurku, zrobiona z wytrzymałej gumy ;)Zgadzam sie z poprzedniczka :D

odpowiedz cytuj
  • Saphira 2012-09-16 16:44:09

Słyszałaś o piłkach dla koni ? Wielkie, gumowe, można zawiesić w boksie by koń sie nimi bawił, lecz sa drogiew i trudno je znaleźć. Możesz ukrywać w ściółce wierzchowca marchewki, jabłaka itd., oczywiście w małych ilościach i tak, by nie musiał mich szukać zbyt intensywnie, tylko tak, by je widział, żeby sie na nich nei położył.

odpowiedz cytuj
  • zmorcia 2012-09-16 20:47:50

A co dla konia, który musi 24h stać na twardej podłodze ? Absolutnie nic na ziemi.

odpowiedz cytuj
  • alicja1 2012-09-21 20:12:55

Jest wiele sposobów na pozbycie się nudy, która,niby ni ewinna, a prowadzi czasami do poważnych problemów np. łykawości. Jednym ze sposobów jest przymocowanie lizawki, z której koń w dowolnym momencie będzie mógł z niej skorzystać. Są też specjalne zabawki, które można kupić w sklepach jeździeckich lub zamówić przez internet. Są to zabawki typu: piłka mocowana do sufitu, jabłko mocowane do poddasza itd. Jabłko wiąże przyjemne z pożytecznym. Dostarcza wielu witamin i składników odżywczych, a poza tym koń musi się trochę namęczyć ze złapaniem tego smakołyku, a to zajmuje trochę czasu. Polecam. :)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"