:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

na zawody

Dodano: 2013-05-12 15:38:03

• ariam 2013-05-12 15:38:03

Witam!Co jest potrzebne (koniecznie) na zawody jeździeckie? Czy można zastąpić fraki damskie profesjonalne zwykłą marynarką? Oczywiście dobrze podrobioną. A może taniej jest uszyć samemu(oddać do krawcowej). Dziękuję! 

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-05-12 19:03:14

Zawody w jakiej dyscyplinie? Są rzeczy, które w skokach przejdą, a w ujeżdżeniu wylatuje się z czworoboku. Trochę bez sensu pisać w ciemno. Chodzi Ci o wszystko-wszystko, co potrzebne włącznie z chusteczkami i całym sprzętem, czy o obowiązkowy strój?Oczywiście, że można "podrobić" ubranie, nikt nie będzie sprawdzał, czy na metce jest napisane "jeździeckie". Ważne jest to, żeby wyglądać porządnie i "jeździecko", a czy takie było pierwotne przeznaczenie marynarki, to sędziów nie powinno za bardzo interesować. Taniej będzie samemu przerobić, jeśli się umie, jeśli nie, to trzeba dać gdzieś do poprawki. Szycie od zera u krawca może być drogie, bo to w końcu nietypowe, indywidualne zamówienie, ale to zależy, jak sobie krawiec policzy.Jeśli chodzi o frak ("jaskółkę") stosowany w ujeżdżeniu, w pewnych przypadkach wręcz nie wolno w nim wystąpić (obowiązuje od wyższych klas), więc problem z głowy. Jeśli chodzi o te normalne marynarki, w jakich większość jeździ, to można kupić nową albo przerobić starą, ewentualnie kupić w normalnym sklepie jakąś w miarę podobną do konkursowej. Trzeba popatrzeć po zdjęciach z zawodów i ocenić, co się nadaje. Przepisy co do tego są na stronie PZJ w zakładce "pliki". Można pobrać przepisy dyscyplin i przeczytać kawałki o stroju.

odpowiedz cytuj
  • Koniara - Adzia 2013-05-12 20:19:13

Jeżeli chodzi o marynarkę to właśnie ostatnio miałam ten sam problem. W sklepie jeździeckim marynarka poniżej 200 zł nie była nawet warta kupna. Dalej nie było rozmiaru albo marynarki były na tyle drogie, że i tak bym ich nie kupiła. Raz że może po prostu brakować kasy, a dwa...jak się startuje w zawodach tak często jak ja, to aż żal wgl na to kasę wydawać. Myślę, że póki nie jeździ się na ogólnopolskie zawody klasy nieco wyższej niż L, jeszcze nie na własnym koniu, to nie ma potrzeby kupowania specjalnego fraku czy marynarki. Kontynuując ja zdecydowałam się na kupno takiego żakietu http://www.kappahl.pl/article/_zakiet__230110 oraz małą modyfikację w obrębie guzików ;)

odpowiedz cytuj
  • Koniara - Adzia 2013-05-12 20:32:56

A koniecznie....myślę, że białe (albo chociaż z tych jaśniejszych typu beż) bryczesy, sztyblety, koszula...chyba sztylpy również. O kasku chyba nie trzeba wspominać ;)To z ubioru, ale ogólnie zgadzam się z tym, że Twoje pytanie jest trochę mało konkretne. Chyba tyle.

odpowiedz cytuj
  • ariam 2013-05-12 21:49:58

Dziękuję! Świetna ta marynarka jest!! Chyba ją kupuję na przyszłość, bo może jej potem nie być! :)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"