:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nauka jazdy konnej 2 pytania

Dodano: 2013-06-10 11:05:41

• maka883 2013-06-10 11:05:41

Cześć . Mam takie pytanie czy w wieku 22 warto zacząć  naukę jazdy   konnej  czy to po prostu już za późno ?? I jeszcze jedno pytanko w jakiem wieku dzieci mogą zacząć naukę jazdy konnej , czy cztery latka to jeszcze za mało ??  Z góry dzięki za odpowiedź   ;-)

odpowiedz cytuj
  • Warka 2013-06-10 07:55:31

Ja aczęłam naukę w wieku 40 lat :) Poprostu musiałam sie nauczyć ( ciągle jestem w trakcie nauki).  Czteroletnie dzieko? Owszem można zacząć pod warunkiem że  dziecko jest roztropne i posłuszne... 

odpowiedz cytuj
  • maka883 2013-06-10 12:40:09

Mam jeszcze takie pytanie. Ile trzeba jeździć w tygodniu że coś się nauczyć.

odpowiedz cytuj
  • Abi 2013-06-10 13:10:13

Moim zdaniem, na początku, żeby robić jakieś dość widoczne postępy należałoby jeździć ze dwa razy w tygodniu, albo częściej.

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2013-06-10 16:18:28

Jasne, że można! :)  Jazda konna jest dobra dla ludzi w każdym wieku. Np, 4-letnie dziecko może mieć oprowadzanki itp. Lonża od 7 lat zazwyczaj. A 22 lata - całe życie przed tobą, a życie w siodle brzmi kusząco ;p Na początku jeździj 1-2 w tygodniu, żeby mięśnie miały czas się przyzwyczaić. Przez wakacje polecam częściej - więcej czasu i zazwyczaj bardziej sprzyjająca pogoda <rano i wieczorem jest mniejszy upal i nie ma much tyle>. Powodzenia ^^

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-06-10 17:25:27

Czteroletnie dziecko może nie do końca łapać, o co chodzi w normalnej jeździe albo bać się konia, więc trzeba wyczuć, na ile jest gotowe. Może nie nadawać się jeszcze na lonżę i prawdziwą naukę, a już na pewno nie na normalnych, wysokich koniach, ale zawsze zostaje mniej lub bardziej samodzielnie pojeździć na kucyku. Oczywiście jeśli dziecko co jakiś czas tak po prostu wsiądzie na dużego konia, nic złego mu się od tego nie stanie, tylko prawdziwą naukę lepiej jest zaczynać na dopasowanym rumaku. I większa pewność siebie, i większa możliwość uczenia się od razu prawidłowych rzeczy. Zaleta jest też taka, że np. kuca szetlandzkiego swojej wielkości dziecko będzie mogło bez problemu wyczyścić czy poprowadzić kawałek pilnowane tylko przez dorosłego, a nie całkowicie wyręczane. I frajda, i obycie z końmi większe.Z ilością jazd u tak małego dziecka lepiej nie przesadzać, żeby nie przeciążyć organizmu, ale w rozsądnych ilościach nie ma problemu.Na początku najlepiej jest jeździć trochę częściej, bo po prostu łatwiej jest nie zapomnieć poprzedniej lekcji i móc pójść do przodu. Ja przez pierwsze dwa czy trzy tygodnie poważniejszej jazdy jeździłam co dzień albo dwa, ale to było na wakacyjnym wyjeździe, gdzie moi rodzice nie mieli do roboty nic pilniejszego niż wozić dziecko na konie:). Jeśli taka częstotliwość jest nieosiągalna, może być też rzadziej. Dwa razy w tygodniu byłyby ok, raz na tydzień to dla mnie była granica pamiętania, ale też można. Nauka może potrwać trochę dłużej, ale można. Kiedy już się dobrze nauczysz podstaw, raz na tydzień to jest taki odstęp, że się nie cofasz, a nawet robisz jakieś postępy. Nie tak szybko, jak by to było przy częstszej jeździe, ale robisz i można się tak czegoś nauczyć. Można też np. na wakacjach pojechać gdzieś, gdzie się będzie jeździć codziennie albo prawie codziennie. To da szansę nauczenia się i utrwalenia czegoś, a  potem już niełatwo zapomnieć. Wakacje się zbliżają, wiem, że w wieku 22 lat to już nie to samo, co w szkole, że jest mnóstwo innych spraw, ale może dałoby się znaleźć parę dni na intensywny kurs :)

odpowiedz cytuj
  • maka883 2013-06-10 19:04:53

Spoko raz-dwa razy w tygodniu to dam radę pogodzić z pracą:) A tak mniej wiecej to ile czasu jeżeli bym miał jeździć po 2 razy w tygodniu . Sorki że sie tak dopytuję ale jestem kompletnie zielony w tym temacie :)  

odpowiedz cytuj
  • Susie96 2013-06-10 21:08:53

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć uczyć się jeździć. Ja osobiście znam pana, który już po 40 uczył się jeździć i panią, która na emeryturze też zaczęła naukę :) Nauczyć się można w każdym wieku. A co do dzieci. Sądzę, że 4 lata to trochę za wcześnie na naukę, ale na oprowadzanie na koniu- to może być. Moim zdaniem dziecko 6-7 letnie może zacząć się uczyć, wcześniej nie ma sensu, ponieważ dziecko to dziecko- nie zrozumie, że ma do czynienia z żywym i dosyć silnym zwierzęciem. Podejrzewam, że skoro dziecko ma się uczyć, to na kucu, a kuce to krnąbrne stworzenia :) Oczywiście to tylko moje zdanie i można się z nim nie zgodzić. Wypowiadam się tylko i wyłącznie z własnego doświadczenia. Pozdrawiam :)

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-06-10 21:36:33

Rozumiem, że chodzi o to, ile się trzeba uczyć, żeby się nauczyć? Trudno powiedzieć, bo to zależy od indywidualnej szybkości łapania, o co chodzi, wysportowania na starcie, instruktora i tego, co kto uznaje za wystarczające. Tak naprawdę nikt nigdy nie będzie w stanie naprawdę NAuczyć się jeździć, nawet gwiazdy sportu mają coś do poprawienia. Jeśli chodzi o to, ile trzeba się uczyć, żeby ogólnie ogarniać stęp i kłus, czyli jeździć w miarę bezpiecznie i z grubsza w zamyślonym kierunku, to pewnie z parę miesięcy. Przy czym nie mówię tu o poprawności książkowej, tylko takiej "mniej więcej", wystarczającej do zrobienia podstawowych rzeczy raczej skutecznie, chociaż mało elegancko. Ten etap to ciągle jeszcze początkujący, ale już bardziej na zasadzie doskonalenia, a nie zupełnego uczenia się od początku. Dalej jest etap szlifowania kłusa. Bez dobrego kłusa lepiej nie galopować, bo to po prostu mija się z celem, nie dość, że nic nie uczy, to jeszcze niebezpieczne. Trudno powiedzieć, ile to może trwać, u niektórych rok, u niektórych dwa, u jeszcze innych inaczej. Dużo zależy od metod instruktora- jedni uczą, aż wyuczą naprawdę dobrze i dopiero potem przechodzą do dalszych rzeczy, inni uczą wszystkiego tylko do jakiegoś akceptowalnego poziomu i lecą dalej. Nie ma co się spieszyć, lepiej wszystko przepracować tyle, ile będzie trzeba. To żaden wstyd poświęcać czas na naukę. Jeśli ktoś chodzi do podstawówki, to logiczne, że nie pójdzie od razu do liceum. Jeśli chodzi o skoki i średnio zaawansowane ćwiczenia, to już zupełnie się nie podejmę tego określać dokładnie, ale pewnie z parę lat. Może dwa, może trzy, może cztery- zależy. Nigdy nie ma tak, że po prostu kończysz się czegoś uczyć, np. ja nie zaczęłam wczoraj, czeka mnie długi okres szlifowania skoków, a jestem często niezadowolona choćby ze swojego stępa. Jak to powiedział Beethoven do kogoś, kto chciał zostać jego uczniem:"Musi pan jeszcze długo grać na fortepianie, zanim pan zauważy, że nic nie umie." I tak samo z końmi- im więcej wiesz i dłużej jeździsz, tym więcej dostrzegasz u siebie mankamentów, ale też lepiej wiesz, jak sobie z nimi poradzić i dostarcza to coraz więcej satysfakcji:)

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2013-06-10 22:59:11

Ja zaczynałam jeździć w wieku 21 lat :) I ogólnie początki są najgorsze potem to już z górki ;) Ja jeździłam dosyć rzadko przez co wolno nabywałam umiejętności i nadal mam z wieloma rzeczami problemy, ale w stajni której jeżdżę jeździ para koło 30 lat i jeżdżą od rok raz w tygodniu i obecnie już galopują, jeżdżą w tereny i zaczynają skakać :) Więc dla chcącego nic trudnego.  A z zaczynaniem jazdy u dzieci jest tak że ciałko 4 latki jest jeszcze nie do końca wykształcone i jeżeli chcecie aby zaczęła jeździć w miarę regularnie to tylko na kucach. Wsadzanie na większe (i szersze) konie może spowodować późniejsze problemy z bioderkami. Dlatego najlepszy czas na zaczęcie jazdy dla dziecka to 7-8 rok życia (albo i później). Wcześniej lepiej się ograniczyć do oprowadzanek. 

odpowiedz cytuj
  • maka883 2013-06-10 23:35:54

No na oprowadzanie na kucykach już z małą jeżdżę , byliśmy 2razy i mamy zamiar jeździć raz w tygodniu regularnie. Polubiła kucki i jazdę na nich mam nadzieje że zainteresuje się tym na dłużej:) A ja mam zamiar zacząć jeździ od przyszłego miesiąca regularnie dwa razy w tygodniu po półtorej godziny:-)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"